Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Yerel Bilgisayara Taşınmak Hakkında

Çilekli Soda

xFanatik
Kullanıcı
Merhaba,

Malumunuz xenforo paylaşımlı webhosting paketlerinde randımanlı çalışamıyor. Bazı özellikleri kullanamıyor ve işlemleri gerçekleştiremiyorum. Host da bulunan forum sitemi bilgisayarıma kurarak, gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra tekrar internete taşımayı düşünüyorum. Tecrübeli arkadaşların fikirlerini almak istedim, xampp üzerinden çalıştığımda da sorun yaşar mıyım? Sorunum da şu;

HTML:
PHP: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//IETF//DTD HTML 2.0//EN">
<html><head>
<title>403 Forbidden</title>
</head><body>
<h1>Forbidden</h1>
<p>You don't have permission to access /admin.php
on this server.<br />
</p>
</body></html>
Screenshot
css ya da html de link kullanırken, ya da cp'de bir değişiklik yapmak istediğimde bu hatayı alıyorum.

Edit: bilgisayara kurdum sorunsuz çalışıyor ama, aynı hatayı alıyorum : )
Edit 2: sanal sunucu kurup tekrar öyle deneyeceğim birde.

Son düzenleme:
Bu pek tavsiye edilen bir yöntem değil bildiğim kadarıyla. Ama ben tersini yani host canlı sistemi test amaçlı olarak local defalarca sorunsuz bir şekilde transfer ettim.

Lokalde Xenforo'nın daha performanslı çalışması için 1-2 küçük extra ayar var. Şu konuya bakabilirsin.

Kullanım tekniği - XAMPP ile Localhost - PC'de Xenforo Kurulum ve Kullanımı
cevabınız için teşekkürler. xampp kullanım tekniğine fazlasıyla hakimim, yine de sağolun.
Ama ben tersini yani host canlı sistemi test amaçlı olarak local defalarca sorunsuz bir şekilde transfer ettim.
tersi dediğiniz? aynı şeyden bahsediyoruz, sanırım tam okumadınız içeriği. bende sorun yaşadığım için, canlı sitemi localhost'a aldım, sorunu çözebileceğim umuduyla. henüz çözemedim. wampserver kurup biraz kurcalayacağım, bakalım bu sorunu aşabilecek miyim.

Host da bulunan forum sitemi bilgisayarıma kurarak, gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra tekrar internete taşımayı düşünüyorum.
Tersi dediğim bu durumdu.

Neyse siz lokalde deneyin ki %99 sorunsuz şekilde hiç bir şey yapmadan çalışacak diye düşünüyorum. Peki neden ? Çünkü hostta bazı fonksiyonlar kapalıyken lokalde her şey açık :) Lokale taşıyarak en azından sorunun host tabanlı olduğunu teyid edebilirsiniz

Bu dediğiniz işlem ancak eklenti yada tema yazarlar için ideal bir yöntemdir. Siz localde bunun bir siteyi daha sonra yayına almak istiyorsunuz. Tamam buna da eyvallah peki yarın bir değişiklik yapmak istediğinizde ne yapacaksınız. Bu kezde forumu PC çalıştırıp sonra tekrar sunucuyamı alacaksınız ne diyelim o zaman zamanda sizin hostinde ancak hosting sağlayıcını buna kaç defa cevap verecek bakalım.
Kaldıki bu forum inanın her gün bir yerinde tutacak ve uğraşacaksınız bu yüzden sizin bir an önce host sağlayıcınzı değiştirmeniz gerekli bunun başka bir yolu yok ne yazık ki...

Bu arada localden sunucuya sitemi taşımam her zaman sorunsuz olacak sanmayın zaten sorunlu bir hostta barınıyorsunuz sizce taşıma işleminde sorun yada hata çıkmayacak mı ?

Tersi dediğim bu durumdu.

Neyse siz lokalde deneyin ki %99 sorunsuz şekilde hiç bir şey yapmadan çalışacak diye düşünüyorum. Peki neden ? Çünkü hostta bazı fonksiyonlar kapalıyken lokalde her şey açık :) Lokale taşıyarak en azından sorunun host tabanlı olduğunu teyid edebilirsiniz
evet sorun çözüldü.

Bu dediğiniz işlem ancak eklenti yada tema yazarlar için ideal bir yöntemdir. Siz localde bunun bir siteyi daha sonra yayına almak istiyorsunuz. Tamam buna da eyvallah peki yarın bir değişiklik yapmak istediğinizde ne yapacaksınız. Bu kezde forumu PC çalıştırıp sonra tekrar sunucuyamı alacaksınız ne diyelim o zaman zamanda sizin hostinde ancak hosting sağlayıcını buna kaç defa cevap verecek bakalım.
Kaldıki bu forum inanın her gün bir yerinde tutacak ve uğraşacaksınız bu yüzden sizin bir an önce host sağlayıcınzı değiştirmeniz gerekli bunun başka bir yolu yok ne yazık ki...

Bu arada localden sunucuya sitemi taşımam her zaman sorunsuz olacak sanmayın zaten sorunlu bir hostta barınıyorsunuz sizce taşıma işleminde sorun yada hata çıkmayacak mı ?

hocam hosting firmasını değiştirmeme gerekyok, paylaşımlı webhosting paketlerini desteklemiyor xen. firmayı değiştirsem de vds ya da vps kullanmam gerekecek veya xenforo için özel yayın yapan paylaşımlı bir paket bulmam gerekecek. benim amacım zaten forumu bitirip yayına alarak bir forumum olsun değil, sadece tecrübe edinmek. kısacası millet hobi olarak kitap okur, oyun oynar, ben hazır web yazılımlarını öğrenmeyi seviyorum. gerekli dilleride (html, css, php, js vb.) derdimi anlatacak kadar biliyorum. siteyi de kendim taşıdığım için, firmanın cevap vermesi gerekmiyor. istediğim kadar değişiklik yapabilirim. zaten her şey veritabanın da saklanıyor, bu aşamadan sonra yapmak istediğim değişikliklerde ftp'den dosyaları üzerine yazmam yeterli olacaktır diye düşünüyorum. yoksa yanılıyor muyum hocam?

hocam hosting firmasını değiştirmeme gerekyok, paylaşımlı webhosting paketlerini desteklemiyor xen. firmayı değiştirsem de vds ya da vps kullanmam gerekecek veya xenforo için özel yayın yapan paylaşımlı bir paket bulmam gerekecek. benim amacım zaten forumu bitirip yayına alarak bir forumum olsun değil, sadece tecrübe edinmek. kısacası millet hobi olarak kitap okur, oyun oynar, ben hazır web yazılımlarını öğrenmeyi seviyorum. gerekli dilleride (html, css, php, js vb.) derdimi anlatacak kadar biliyorum. siteyi de kendim taşıdığım için, firmanın cevap vermesi gerekmiyor. istediğim kadar değişiklik yapabilirim. zaten her şey veritabanın da saklanıyor, bu aşamadan sonra yapmak istediğim değişikliklerde ftp'den dosyaları üzerine yazmam yeterli olacaktır diye düşünüyorum. yoksa yanılıyor muyum hocam?

Evet bu işler böyle başlar bizde hobi diye vbulletin başladım vbulletin.web.tr sonra hızımızı alamadım ve xenforo'yada el attık :D
Sistemin nerede ise %100 veri tabanına bağlıdır FTP ile yapacağınız işlemler minumumda nerede ise %1 oda çok düşük bir olasılık. Tema şablonları bile veri tabanında saklanıyor.
Sorun zaten o veri tabanını sağlık bir şekilde içeri almakta FTP sıkıntı yok o en basit olan yanı.
Bu iş için profesyonel bir sunucu hizmeti almanıza gerek yok hosting sizin işinizi çok basit görecektir. Dilerseniz sizede hosting hizmeti verebiliriz,xenforo siteler için özel düzenlediğimiz sunucumuza sizide alabiliriz.
Böylellikle istediğiniz değişiklikleri direk siteniz üzerinde yapabilirsiniz istediğiniz gibi sorunsuz kullanabilirsiniz...

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.