Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Yeni konu mesajlarda Hata !

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

deadpooll

xFanatik
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
Destek istenen forum
http://forumx.gen.tr
Merhaba Dostlar

Dün ortada hiç bir neden ve değişiklik olmamasına rağmen yeni konu açarken yada yeni mesaj yazarken mesajın yada konunun içinde emoji var ise aşağıki mesajı alıyorum.

Hata! Bazı sorunlarla karşılaştık. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. Sorun kullandığınız tarayıcısından kaynaklıda olabilir.
1674464658474.png
htaccess i sildim tekrar oluşturdum, bütün eklentileri iptal ettim denedim sonuç aynı.

3. defa gönder e bastığımda ancak öyle gönderiyor mesajı.

Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir, Yada durdurk yere neden böyle bir hata vermeye başlamış olabilir ?

Merhabalar deadpooll deadpooll bu hata genellikle sunucu taraflı ve birkaç şekilde karşımıza çıkmaktadır. Onları listeyelim kontrolün yaparsınız.
1. .htaccess dosyası düzenlenmesi ve mudahaleler ( default kurulumla gelen dosyayı kullanınız)
2. mod_security sunucuda kapalı olmalı
3. Anlık sunucu veya hostingte kaynak kullanımları arttığında (saldırı vs. anlık yogunluk ) geçici bir süre bu hatayı verebilir
4. Sürüm Uyumsuzluğu olan Eklenti ve Temanın sistemde bulunması ( hatalı yapılan şablon değişikleri )
5. Xenforo disable_funcs. sunucu taraflı kısıtlama ve engellemeleri
6. Veri tabanı mariadb 10.x altı bir sürümde olması
7. Php sürümünüzün minimum 7.0 maximum 7.4 harici olması

Merhabalar deadpooll deadpooll bu hata genellikle sunucu taraflı ve birkaç şekilde karşımıza çıkmaktadır. Onları listeyelim kontrolün yaparsınız.
1. .htaccess dosyası düzenlenmesi ve mudahaleler ( default kurulumla gelen dosyayı kullanınız)
2. mod_security sunucuda kapalı olmalı
3. Anlık sunucu veya hostingte kaynak kullanımları arttığında (saldırı vs. anlık yogunluk ) geçici bir süre bu hatayı verebilir
4. Sürüm Uyumsuzluğu olan Eklenti ve Temanın sistemde bulunması ( hatalı yapılan şablon değişikleri )
5. Xenforo disable_funcs. sunucu taraflı kısıtlama ve engellemeleri
6. Veri tabanı mariadb 10.x altı bir sürümde olması
7. Php sürümünüzün minimum 7.0 maximum 7.4 harici olması
Selamlar üstad.

.htaccess i deneyeceğim hemen

Mod security paylaşımlı sunucuda olduğum için kapatılmıyor .htaccess içerisinde bir değişiklik yaparak kapatmamı talep ettiler onu işlemiştim.

en son yüklediğim eklentiyi kaldırdım denedim, (farklı bir kullanıcı ile login olma eklentisi)

DB credits ve shop yüklemiştim posbit de görünmüyordu eTiKeT™ eTiKeT™ üstadım yardımcı olmak istedi postbitt de gösterdik ama bu sefer diğer alanlarda bozulmalar oldu, o günden beri aşağıdaki şablonda uyarı veriyor.

1674471171152.png

Sürüm uyumsuzluğu olan eklenti yok
db de bir değişiklik yapılmadı
php sürümünde bir değişiklik yapılmadı

Aldığım ücretli bir destek ile sorun çözüldü.
Teşekkür ederim LaDezs LaDezs yardım ve desteğin için.

Çözüm
Merhaba Dostlar

Dün ortada hiç bir neden ve değişiklik olmamasına rağmen yeni konu açarken yada yeni mesaj yazarken mesajın yada konunun içinde emoji var ise aşağıki mesajı alıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 22206
htaccess i sildim tekrar oluşturdum, bütün eklentileri iptal ettim denedim sonuç aynı.

3. defa gönder e bastığımda ancak öyle gönderiyor mesajı.

Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir, Yada durdurk yere neden böyle bir hata vermeye başlamış olabilir ?
deadpool, sen craxpro.io forumunun sahibi olan deadpool musun?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.