Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

baykalbul

Sabit kullanıcı
Kullanıcı
Şimdi yeni konu açıldığı zaman UIX2 temada bir alta bir üste gidiyorum.. Eski yazdıklarımı kontrol etmek istiyorum konuyu yazarken, düzeltmeler eklemeler yapıyorum ama devamlı sağdaki iki mesafe çubuğunu tıklamak zorunda kalıyorum. Yani önce genel altta dosya yüklenin de göründüğü mesaj çubuğu ile oynuyorum ama sorun yazıların bulunduğu mesaj bölümü var ya işte orada alt ve üst oklar en altta ve en üstte ya. İşte devamlı bir alta bir üste gitmek zorunda kalıyorum en sağdakiaki genel aşağı yukarı oklarda. Top tuşundan bahsetmiyorum bu arada. Hani aralık çubuğu olur ya, en altta ve en üstte de oklar olur. Yada ortalarda bulunan çubuğu tıklayıp gezersiniz işte ondan bahsediyorum. Bakın sizin temada da üstteki Toolbar ve gülümseme falan da görünüyor ama benim uix2 temamda bir aşağı bir yukarı çıkıyorum alttaki dosya yükleme kısmına bakmadığım zamanlar için. Tamam anlıyorum altta çok resim, dosya yüklediğimde en sağdaki diğer alt, üst bar ile gezmem gerek ama ben mesajı düzenlerken hep bu kısımı kullanmak zorumda kalıyorum..

Default tema oldukça minyon yani tam ortalı duruyor bu mesaj yazılan bölüm. Sadece resim çok yüklendiğinde en sağdaki(,k, taen var biri en sağda, diğeri sağda diyelim. En sağdaki bütünü, sağdaki ise sadece mesaj yazılan kısım içinde geziyor) genel aşağı yukarı ayardan iniyorsun. ama Themehouse Uix2 temada dediğim gibi Google Chrome Yüzde 125 büyütmede ''mesaj yazılan kutu en altlara indiğinizde de ortalı duruyor yani tüm mesaj kutusunu, mesaj bölümünü ekranda göremiyorum ve görmek sitiyorum.. Ama Uix2 temada dediğim gibi bu mesaj bölümünün bir ucu altta görünüyor ve devamlı en sağdan ayarlamak zor oluyor. Tutturamıyorsunuz, bir aşağı bir yukarı gerçekten eziyet gibi oluyor bu açıdan. Resimde aşağıya kadar entıra bastım ve emsajı uzattım o kutucuğu, bölümü. Birinde yani XF2 Default temada tüm mesaj kutusu görünüyor ve tabiki alt üst oklar görünüyor daha aşağı yazılanları veya üstteki yazılanları gezmek, görmek için. Tekrar diyeyim ama Uix2 temamda bu açıdan bir bütünlük, oturaklık yok, mesaj yazılan kısım sünüyor ve bütünü tüm ekranda görünmüyor maalesef. Aşağıda diğer mesajda ayzdığımı gene vereyim. Bu arada benim default temada yazım hataları gösteriliyor. Bunun için konu yoksa açalım, birazdan araştırırım inşallah.. : '''''''''

Benim sorum olacak. Olmazsa ayrı konu açabilirim söylersseniz. Themehouse.com UİX2 tema kullanıyorum ve konu açıldığında çok mesafe oluyor alt ile üst arasında ve default temada bu sorun yok. İkide bir aşağı, yukarı gitmekten yoruldum ve tabiki bunun sonucu konu açacakalrda uzaklaşabilir. Bunun çözümü nedir. İStenirse resim atarım sorun değil. Hatta vereyim. Aslında çok fark yok ama bayağı sorun oluyor Google Chrome Yüzde 125 büyütmede. Yüzde 110'da o kadar sorun değil ama geen de Default tema gibi olsa iyi olur. Nasıl yapılır? Gerçi kurcalamadım belki bulurdum ama hem de foruma konu olsun istedim :) . Bu arada resimler Google Yüzde 125 büyütmede ekran görüntüsü alındı ama sadece Default temanın biri yüzde 110 büyütme arkadaşlar, hocalar :) .
Edit, Ek : Nedense resimler çok büyük çıktı, yan sekmede açıp bakılması gerekiyor gibi. ''''''

Teşekkürler. İyi, güzel forumlar, günler, selametle :) .

turkparfum-net-parfum-forumu-default-tema-normal-gorunuyotr-alt-ust-yuzde-125-buyutmek-screens-jpg.5752

turkparfum-net-parfum-forumu-themehouse-com-uix2-tema-normal-gorunuyotr-alt-ust-yuzde-125-buy-jpg.5753

turkparfum-net-parfum-forumu-default-tema-normal-gorunuyotr-alt-ust-yuzde-110-buyutme-screensh-jpg.5754

Ne demek istediğinizi anlamadım ben ilk mesajınızdaki resimlerin görünmediğini yani büyük resmedilemiyor dedim.

Resimleri büyüttüm ama sorunun ne olduğunu ben hala anlayamıyorum. :D

Resimleri büyüttüm ama sorunun ne olduğunu ben hala anlayamıyorum. :D

Şimdi yazıların yazıldığı mesaj kısımı varya, mesaj haznesi diyelim. O hazne yazıldıkça çok sünüyor aşağı doğru. Mesaj haznesi çok sünüyor, sorun bu. Default temada tam sınırlarda güzel ama Themehouse.com Xf2 Uix2 yama çok sünüyor. Mesaj haznesini görmek için yani üstü ve altı çok çabalıyorum sağdaki iki aşağı yukarı inen bardan. Olay bu. Daha da anlatamadıysam resime yazı yazıp anlatacağım :) .

Son düzenleme:
extra.less şablonuna şu kodu ekleyip bir deneyin bakalım.

CSS:
.fr-box.fr-basic.fr-top .fr-wrapper {
    max-height: 350px !important;
}

extra.less şablonuna şu kodu ekleyip bir deneyin bakalım.

CSS:
.fr-box.fr-basic.fr-top .fr-wrapper {
    max-height: 350px !important;
}

Tamam deneyeceğim ama ilk defa yapacağım için şunu sorayım (Yo daha önce yaptımda Child (Çocuk) tema olayını soracağım). Şimdi kullanıma kapalı Ana temada şablonu ekleyeceğim ve sonra şablonları birleştir yapacağım. Doğru mu hocam?. Tekrar çok teşekkürler herkese :) ..

Ne demek istediğinizi anlamadım ben ilk mesajınızdaki resimlerin görünmediğini yani büyük resmedilemiyor dedim.

Sanırım şimdi görüyorsunuz. Eğer göremiyossanız hocam, linke tıklayın orda orjinaller var. Şimdi boyut kirliliği olmasın diye ordan kopyala yapmıştım. göremezseniz resimin linklerini koyacağım. Teşekkür ederim ilginiz için size de :) .

Evet resim ekledim oldukça hoş oldu. Biraz daha küçük olmalı mı sizce ama gene de iki tıkla aşağı yukarı gidilebiliyor. Çok iyi oldu, çok teşekkürler. Child temaya yükledim ki konusu zaten bu forumda işlenmişti hem de iki konu vardı bunla alakalı.

Bir de şu konu var. Güncelleme ile avatar max boyutu ufalmıştı. En son güncellemeleri almadım bir ara bakacağım themhouse.com ve Xenforo sitesine de ama uix2 tema ile alakalı olunca themhouse.com ile alakalıdır. Her yıl 35 dolar bayılayım mı yoksa ömürlük 70 dolar brimium a mı geçeyim soruları aklımda :) . Bu arada Themhouse.com'da sanırım lisans süresi içinde güncellmeleri alamıyorum lisans sürem bittiğinde ki bence bu haksızlık maalesef :) .

Ekli dosyalar

• tema mesaj satırı boyutu şablon ekleme değişikliği Screenshot_15.jpg
    tema mesaj satırı boyutu şablon ekleme değişikliği Screenshot_15.jpg
    92.7 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.