Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Yeni bir proje düşünüyorum ?

hcank123

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Selamlar, ilk önce kendimden bahsedeyim oyunlarla haşır neşir olup sürekli bilgisayar üzerinde vakit geçiriyorum, 21 yaşındayım.

Fivem adlı RolePlay oyununda sunucu yönetiyorum, buna yönelik olarak bir tane web sitesi (Forum) açtım.
Bu forum sadece benim sunucuma yönelik değil Fivem camiası için direkt açılmıştı, eklenti paylaşımları, sunucu tanıtımları ve daha nice alt kategori için.
Fakat benim planım bu sefer bir tık daha geniş kapsamlı, genel bir forum istiyorum gerek oyun, genel teknoloji, gerek ise sosyal medya mecralarını kapsayacak bir web sitesi açmak istiyorum.

örnek verecek olursa ana sayfa olarak bu site : TIKLA!
Alt domaine eklenecek Forumda şu şekilde : TIKLA!

Sizlerin fikirleri de benim için önemli, fakat benim görüşüm denemeye değer hiç yoksa bir şeyler için çabalamış olurum ?

denemeden kaybedemezsin, kaybetmeden kazanamazsın.

hem blog hem forum zor olur. Her iki tarafa'da bakman gerekir heleki ekibin yoksa o suretle direk ana sayfata forum kurun, ekstra blog eklentisi olması lazım oradan blog yazıları yazabilirsiniz.

hem blog hem forum zor olur. Her iki tarafa'da bakman gerekir heleki ekibin yoksa o suretle direk ana sayfata forum kurun, ekstra blog eklentisi olması lazım oradan blog yazıları yazabilirsiniz.
o da olabilir ama direkt olarak bir sayfa ayırıp ufak tefek resimli konu başlıkları ufak yazılar falan istiyorum, teşekkür ederim değerli yorumunuz için ♥️

Yok mu hiç fikri olan, akıl verecek olan..?

Xenforoyu portallı kullan oyun forumları için bire birdir benim görüşümce ama ona vakit ve zaman harcalamalısın xenforo her isteği karşılar bu konuda lakin lisansız ve eklenti satın almadan fazla ilerleyemezsin yardımcın yoksa.. xenforu öğren ama burda yazılımcı insanlar var genelide yönetici zaten onlardan destek almalısın... Fikirlerin güzel ama işte zaman lazım ona sıradan birisi yardım etmek için gelir sana selam verir işin içinden çıkamaz teferruatı biraz zahmetli açıkcası..

Xenforoyu portallı kullan derken onuda açıklıyım hafiften neticede portal forumdan bağımsız değil içerdeki konuyu resmediyor... Oyun forumu olacağın için kategori başlığı açarsın forumdan içerde gizlersin portala verirsin sana ayrı bir blog kurmanı gerektirmez buna bir yazılımcı eli değmesi lazım yani uğraşması lazım.. bir seferlik müdahale ile yürür gidersin fikrimce

Xenforoyu portallı kullan oyun forumları için bire birdir benim görüşümce ama ona vakit ve zaman harcalamalısın xenforo her isteği karşılar bu konuda lakin lisansız ve eklenti satın almadan fazla ilerleyemezsin yardımcın yoksa.. xenforu öğren ama burda yazılımcı insanlar var genelide yönetici zaten onlardan destek almalısın... Fikirlerin güzel ama işte zaman lazım ona sıradan birisi yardım etmek için gelir sana selam verir işin içinden çıkamaz teferruatı biraz zahmetli açıkcası..

Xenforoyu portallı kullan derken onuda açıklıyım hafiften neticede portal forumdan bağımsız değil içerdeki konuyu resmediyor... Oyun forumu olacağın için kategori başlığı açarsın forumdan içerde gizlersin portala verirsin sana ayrı bir blog kurmanı gerektirmez buna bir yazılımcı eli değmesi lazım yani uğraşması lazım.. bir seferlik müdahale ile yürür gidersin fikrimce
Eğer dediğim fikri gerçekleştirmek için yola koyulursam ilk işim lisans olacak, haliyle anlayan işin ehli kişilerden de gereken desteği alacağım.
Basit bir şey olsun istemiyorum. Dediğin Blog formatını pek anlayamadım sadece, herhangi bir örneği var mı?

Sen fikir düşünce sordun ben düşüncemi söyledim örneğini görmedim olabilir dedim'ki ben yapardım kendim yapmış olsaydım mümkün yani

Benim şahsi fikrim tek konu üstüne yönel gerçekten çok zor
Örneğin ben IPTV üzerine forum kurdum içerisinde diğer kategorilerde mevcut ama tek konu üzerine açılmış forumların kullanıcıları genelde aktif ve paylaşımcı oluyorlar

Eğer yönelmek istediğin sektörde büyük bir rakip yoksa dene ama varsa hiç uğraşma, daha net belirli bir konuya yönel. Genel forumların devri çoktan geçti, tutarsa spesifik forumlar tutar.

Ayrıca bir işe başlamadan önce şunu sor kendine: "ben rakiplerimden farklı ne yapacağım?" Rakiplerinden farkın yoksa onların eksik taraflarını kapatmıyorsan hiçbir işe girişmenin bir anlamı yok. Mesela XenForo ortamında kaç tane webmaster forumu gördüm, hepsi r10'u taklit ediyor, r10'dan farklı hiçbir şey yok. Hatta net hatırlıyorum bir keresinde bir müşterim direkt r10'un tasarımını yapmamı istemişti :D r10 gibi kapsamlı ve gelişmişi varken ben neden oralara gideyim ki? En basit örnek sana.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.