Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Yemek Sepeti Hack 19milyon Kullanıcı Bilgileri

Botnet

XGT Mod
Yönetici
XGT Mod
Kullanıcı

Merhaba bu saldırlar üst üste gelmesi ilginç facebook 2019 da hack'lenmisti verilerini 2021 paylaştılar lakin ulaştım datalarda tel vs tam adres mevcut değil yani bu bilgilerle sizlere ulaşamazlar.​

ve yemek sepetinin hacklenmesi 19milyon türk kullanıcın adres tel isim doğum tarihi gibi bilgiler sıkıntı çıkarabilir özellikle sosyal mühendislerin hedefi haline gelebilir bilgiler satılabilir​

Tazminat dava hakkınızı kullanabilirsiniz​

Yemek Sepeti : Açıklamalar​

Yemeksepeti CEO'sundan hack'lenme açıklaması: Kelime bulmakta zorlanıyorum!​

20 yıldır hayatımızda bulunan ve özellikle de pandemi sürecinde en çok rağbet gören platformlar arasına adını yazdıran yemeksepeti.com geçtiğimiz günlerde hack'lenmiş ve yaşanan gelişme üyelerden büyük tepki görmüştü. Olaydan günler sonra Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın'dan özür mahiyetinde açıklama geldi. Üzgün olduğunu söyleyen Aydın, yaşanalarla ilgili "Kelime bulmakta zorlanıyorum." dedi.​

3027930_810x458.jpg

2001 yılında kurulan ve 70 ilde, 35 binin üzerinde üye restoran ile 19 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren online yemek siparişi platformu Yemeksepeti hack’lendi.

Yaşanan ve üyeleri tedirgin eden gelişmeden günler sonra Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın suskunluğunu bozdu. Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Aydın,yaşananlar karşısındaki üzüntüsünü dile geitrip, hack'lenmeleriyle ilgili "Kelime bulmakta zorlanıyorum!" dedi.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

İşte Nevzat Ayrın'ın tweet'leri:

"Arkadaşlar kısa süre önce yaşananlar malum. Detayları resmi hesaplarımızdan kamuoyuyla, direkt iletişim kanallarından kullanıcılarımızla tüm şeffaflığıyla paylaştık. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunması için ilgili kurumlarla tam iş birliği içerisinde devam ediyor süreç."
"Hislerimi ifade edecek kelime bulmakta zorlanıyorum. Çok üzgünüm. 20 yıl boyunca en büyük önceliğimiz kullanıcılarımızın güvenliği ve memnuniyeti oldu, olmaya da devam edecek. Benzer bir olayın tekrar yaşanmaması için tüm gelişmeleri yapmayı sürdürüyoruz."

Bende geç gün bu haberi gördüm nette araştırdım aslı varmı diye açıklamalar sonrası işin ciddiyeti ortaya çıktı. Son zamanlarda bu tarz uygulamalar covid nedeni ile ön planda kullanımda idi. Bilgilerin çalınması sonrası yapılacak birşey yok ikametgah ev iş adresi tc kayıtlı kart bilgileri birçok aln bu durumda olumsuz etki yaratabilir. Üzücü bir durum yakın zamanda atakdomaini hacklemişlerdi bir çok bankanın web sitelerine erişim yoktu. Gelişen teknolojiye göre kullanılan yazılımlarında güvenliliğinin artması çok önemli 2 factor authentication sistemini tekrardan benimsiyorum. Paylaşımına sağlık Botnet Botnet çok derin makalelerin için ayrıca teşekkürler :)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.