Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Yazı fontu ekleme ile ilgili sorular.

crylier

Aktif kullanıcı
Aktif Lisans
Kullanıcı
Aslında aynı konuyla ilgili 3 farklı tipte sorum var. Kurallarda aynı konuyla ilgili benzer soruları sorulmaması gerektiği söylenmiş. Yapmak istediğim birbiriyle bağlantılı olduğu için sıralamayla soracağım. Yine de yeni konu açmam gerekiyorsa uyarırsanız Hepsi için yeni konu açabilirim.

1. Yazı fontu olarak 7 ayrı font kullanabiliyoruz.
Mesela bunlara ek olarak Harlow Solid Italic yazı fontunu eklemek istiyorum. Nasıl yapabilirim.
2. Eklediğim bu fontu sadece belirli yetkili kişilerin kullanımına açmak istiyorum nasıl yaparım.
3. Belirli bir kelimeyi bu hangi fontla yazıldığı önemsiz olmakla birlikte otomatik olarak Harlow Solid Italic yazılıp belirli bir renkte yazılıp öyle görünmesini istiyorum.
Örnek : Forumda herhangi bir konuda xenforo yazıldığı zaman yazı tipi ne olursa olsun yazı tipi Trebuchet MS ve mavi renkte olsun istiyorum. Xenforo gibi mesela.
Ne yaptık?
Yazı stilini ve rengini değiştirdik ayrıyeten küçük harfle yazılan xenforo yazısının baş harfini de büyük harf yaptık. Ne istediğimi anlatabilmişimdir sanırım.

(Konunun yeri nasıl yapılır olmalıydı sanırım)

Son düzenleme:
Font eklemek ve editör bazında genel düzenlemeler yapmak için şu eklentiyi kullanabilirsiniz.

Editor & BB Code Manager

2. ve 3. isteklerinizi default özellik olarak yok ve bildiğim kadarı ile yapan eklenti de görmedim.

Not: eklenti biraz kapsamlı ve karışık gelebilir, bu yüzden öncelikle demo ortamında test etmenizi öneririm.

Kendi Soruma Kendim cevap vereyim. Neden olmayacağını anlatmaya çalışayım böyle birşey düşünen biri varsa hiç düşünmesin. Benim seçtiğim font Harlow Solid Italic di. Vermiş olduğunuz eklentiyle bunu ekledim. Fakat şöyle bir sorunla karşılaştım. Bu işte 2 taraf var biri kullanıcı diğeri server kullanıcıda bu font yüklüyse kullanıcı yazı tipini görüyor ama şöyle bir sorun ortaya çıkıyor. Ben chrome kullanıyorum ve direk olarak yazılan fontu görmüyorum. Gördüğüm varsayılan font şeklinde explorer kullandığım zaman yazıyı yazdığım font olarak görüyorum.
Chrome ekran görüntüsü
Harlow 1.jpg

Explorer ekran görüntüsü

Harlow Explorer.jpg

Resimler ne demek istediğime yardımcı olmuştur sanırım.

Tabi vazgeçtim mi hayır. Başka bir yol deneyeceğim.

Ekli dosyalar

• Harlow 1.jpg
    Harlow 1.jpg
    30.4 KB · Görüntüleme: 5
Fikir vermek açısından bu fontları bulup şablona ekleyip sunucu da çalıştırmayı deneyebilirsiniz

aslında sorun şu ben chrome kullanıyırum. Bu yazı stiliyle yazılan bir yazıyı göremiyorum. bu yazı stili var windowsta exploreda stil görünüyor zaten. Şimdi aklıma gelen şey şu benim bunu istememin sebebi iş yerinin bütün yazışmalarında iş yeri adı bu fontta ve mor ile eflatun arasında bir renkte. ben sizin favicon eklentiniz gibi bir eklenti yazmalıyım (tabi bunu nasıl yazacağımı bilmiyorum öğrenmem gerekecek) iş yeri adını yazdığımda sizin eklenti sitenin favikonunu çağırıyor. Benim düşündüğüm eklenti bir png dosyasında bu yazı stiliyle yazılmış iş yeri ismi olan resimi çağıracak.

(Konuyla ilgili bilgim olmadığı için olup olamayacağı hakkında en ufak bir fikrim yok)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.