Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Xml site haritası

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

faik

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar sitemap.php hic birşeyçıkmıyor şu hatayı veriyor
no sitemap

netr0n netr0n hocam videolu anlatı harfiyen yaptım. Site haritası oluşuyor ama sıkıştırılmış dosya oluşmuyor indir dediğimde 1kb. xml dosyası iniyor

j81NX9.png

Kod:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

-<sitemapindex xmlns="http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9">

-<sitemap>

<loc>http://www.sevgiforum.net/sitemap.php?c=1</loc>

<lastmod>2017-03-12T11:48:27+00:00</lastmod>

</sitemap>

-<sitemap>

<loc>http://www.sevgiforum.net/sitemap.php?c=2</loc>

<lastmod>2017-03-12T11:48:27+00:00</lastmod>

</sitemap>

</sitemapindex>

aLMNzB.png

Mete_ Mete_ .xml.gz uzantılı sıkıştırılmış bir doya indirmeniz gerekli. Eklediğiniz resimlerde zaten ekli URL sayısı belirtiyorur.
Bunun doğruluğunu google yapabilirsiniz.
Goole webmaster tools bakın bakalım kaç URL görüyor kaçı ekli.
google sitemap.png

Mete_ Mete_ .xml.gz uzantılı sıkıştırılmış bir doya indirmeniz gerekli. Eklediğiniz resimlerde zaten ekli URL sayısı belirtiyorur.
Bunun doğruluğunu google yapabilirsiniz.
Goole webmaster tools bakın bakalım kaç URL görüyor kaçı ekli.
Ekli dosyayı görüntüle 775

Sevgili eTiKeT™ : Evet url sayısını panelden görebiliyorum ama sıkıştırılmış dosya oluşmuyor. Forumu ilk kurduğumda bu işlemi yapmıştım 2 tane sıkıştırılmış dosya oluştu bunlarıda googleye gönderdim. hata mesajı veriyor şu şekilde .

İşin özeti şimdi sıkıştırılmış dosya oluşmuyor ftp de. İlk denememde oluşmuştu ondada hata mesajı göndermiş Google.
Eg6Mv9.png

yEo97M.png

Site haritanızı Google yanlış eklemişsiniz.
Siteniz.com/sitemap.php şekilde ekleyeceksiniz sadece yani xml gzip gibi alanlar olamayacak sadece yukarıdaki şekilde ekleyin.

eTiKeT™ eTiKeT™ dediği gibi eklerseniz sorunsuz ekleme yapacaktır. Sıkıştırma işleme saklanan alanda yapıldığı için gzip olarak saklıyor ama google gönderimleri siteniz/sitemap.php şeklindedir.

xxxx/sitemap.php şeklinde gönderdim resimdeki gibi oldu Url sayısı görünüyor. Bu aşamadan sonra dizinlerin Google tarafından eklenmesini bekliyeceğiz doğrumu hocam ?

:) Birde Sıkıştırılan dosya nerede tutuluyor burayı çözemedim. Ftp ana sayfasında olması gerekmiyormuydu ?
P06WON.png

Sıkıştırılmış dosyalar nerede bulunuyor şu an bilmiyorum ama sitemap.php içinden buluna bilir konumu fakat buna gerek yada ihtiyaç yok ne yapacaksınız ki bulup.
Google bulsun yeter sonuçta :D

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.