Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? XF İçeriklerin Güvenli Olup Olmadığını Analiz Etmek

Siyah

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
XenForo olsun vBulletin olsun tüm yazılımlarda ortalıkta çok fazla içerik var ve bu içeriklerin masum olmayanları da bi hayli çok. Burda sadece w-arez içeriklerden bahsetmiyorum, masum gibi görünüp kişisel verilerimizi toplayan, istatistik adı altında alınmaması gereken verileri alan içerikler. Gerek w-arez olsun, gerek bu tarz içerikler olsun tam olarak güvenli olduğunu öğrenebilmek için neler yapılabilir? Malum binlerce dosyalardan oluşan yazılımlar. Örneğin eklentiler bile çok fazla kod parçacığından oluşuyor. Tek tek elle taranması aşırı derecede zor, hadi kod bilgin var diyelim illaki gözden kaçanlar oluyor. Bu çok mühim bir mesele. Basit bir kod hatasından bile hacklenme riski ortaya çıkabiliyor. Bu konu hakkında ne yapılabilir?

Geliştiricilerine güvenilir kişilerin eklentilerini kullanmak en basit çözüm. Öyle her ücretsiz eklentisi Xenfor resmi sitesinde bile olsa kurmamakta fayda var.

En önemlisi de mecbur kalmadıkça, sırf keyif olsun diye eklenti kullanmamak. Ne kadar az eklenti o kadar az risk.

EN EN Önemlisi de DÜZENLI YEDEK almak.

Bunun harici bence kafaya takacak çok bir şey yok. Kırmak, aşmak isteyen illa bir yolunu bulur. Önemli olan bu olay sonrası en kısa sürede ve min kayıp ile yine forumu ONLINE getirmek diye düşünüyorum.

Geliştiricilerine güvenilir kişilerin eklentilerini kullanmak en basit çözüm. Öyle her ücretsiz eklentisi Xenfor resmi sitesinde bile olsa kurmamakta fayda var.

En önemlisi de mecbur kalmadıkça, sırf keyif olsun diye eklenti kullanmamak. Ne kadar az eklenti o kadar az risk.

EN EN Önemlisi de DÜZENLI YEDEK almak.

Bunun harici bence kafaya takacak çok bir şey yok. Kırmak, aşmak isteyen illa bir yolunu bulur. Önemli olan bu olay sonrası en kısa sürede ve min kayıp ile yine forumu ONLINE getirmek diye düşünüyorum.

Gayet güzel düşünüyorsunuz. Ben işin irdeleme tarafındayım. İçimde ukte kalmasın yani. Peki %100 sağlıklı olarak veritabanı yedeğini nasıl alırım ve bunu otomatik olarak devam ettirebilirim?

Bu eklentiyi buldum yorumlar bir iyi bir kötü mkucuksari mkucuksari'nun yorumuda bulunuyor. Bu eklenti isteklerimi karşılar mı? Karşılasada daha sağlıklı bir yol varsa zevkle dinlerim. Ücretsiz yollarıda söyleyebilirseniz güzel olur.

Bu eklentiyi buldum yorumlar bir iyi bir kötü mkucuksari mkucuksari'nun yorumuda bulunuyor. Bu eklenti isteklerimi karşılar mı? Karşılasada daha sağlıklı bir yol varsa zevkle dinlerim. Ücretsiz yollarıda söyleyebilirseniz güzel olur.

XF-2.1 ile ilgili versiyonu bazı hostlarda çalışması diye hatırlıyorum. Kısa bir süre sorunsuz kullanmıştım. Hem SQL hem de FTP günlük olarak alıyor.

Bu işlemi ücretsiz olarak panel üzerinden alabilirsiniz ama bu konuda hosting firmasının destek vermesi gerekiyor.

Eğer host firmanız bu işlemi ücretsiz yapmıyor ya da bu hizmeti vermiyorsa, o zaman en güzel çözüm haftalık olarak düzenli bir şekilde panel üzerinden FULL yedek alınız.

mkucuksari mkucuksari desteğin için teşekkürler. Müsait zamanda eklentiyi dener sonuçlarıda yazarım. Konu içeriğine yönelik yani güvenlik analizi konusunda önerileri olan arkadaşların yazılarını bekliyorum.

Bu eklentıyı bende kullanıyorum. suan ıcın memnunum

Forum sunucusundan bagımsız baska ftpserver gunde 2 defa yedek alıp yolluyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.