Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!
[XenGenTr] XGTPostbit v1

XF 2.2 Eklenti [XenGenTr] XGTPostbit v1 1.0.3

Bu eklenti, add-ons XenForo 2.2.X ile uyumlu ve stabil olarak çalışmaktadır.
Ben göze hoş geldiği için paylaşmak istedim sadece.
Günün sonunda teknik olarak çok bilgi sahibi de değilim, umarım çıktısı göze hoş gelen bir şey olur, insanlarda faydalanır.

İyi çalışmalar

r10 tasarımı ile xenforo tasarımı arasında farklar var. Birebiri yapılabilir mi tabii ki yapılır. Ama yapının da ranklarında tasarımsal değişikliğe ihtiyacı var. Bu postbit eklentisinde ve xenforo'un postbit alanı böyle bir tasarımda değil ve r10'da üyelerin forum yaşlarında hesaplama olarak uçurum fark var. Mesela 14 yıl 11 aydır üye olan biri de 10+ yıllık üye ibaresini alıyor. Yani kişi 11 yıldır üye ise de 10, 14 yıl üye ise de 10. Yani 15+ ibaresini alması için üye 5 yıl daha bekleyecek. Biz bunu daha sonraki postbit eklentisinde mantıklı hale getirip yine aradaki uzaklığı da düşünerek hazırlarız. :)

Ben harici olarak şöyle bir şey yapacağım.

Ekli dosyayı görüntüle 20738 Ekli dosyayı görüntüle 20739

Bu tüm xenforo sürümlerinde xgt postbit v1 eklentisi olsun olmasın sorunsuz çalışacak ama bundan sonraki v2 postbit tasarımında yapıyı dediğiniz o yapıya çevirip oradaki görüntüye benzer bir şey yaparız.

Bu eklentiyi de bittiğinde paylaşırız.

v2 için yeni yapılacak olan yukarıdaki arkadaşın dediği gibi modern birşey geliştirilebilirse çok iyi olur.

Yatay Postbit kullananları unutmayalım bu arada hocam :)

netr0n netr0n dostum selamlar. Herşey hoş güzel fakat message_macros şablonun da postbit özel alanları gizliyordum. Bu eklentiyi aktif edince özel alanları gizlemiyor.
Özellikle test ettim. Eklentiyi pasifleştirmek zorunda kaldım yoksa arama motorları kullanıcının özel bilgileri indexliyor.
Çözümü nedir acaba? Ayrıca postbit genişliğini de değiştirmeye izin vermiyor ama eklenen şablonlardan genişliğini düzelttim onda problem yok.

<xf:if is="$xf.visitor.user_id">
Gizlenecek içerik
</xf:if>

Merhaba eklentiyi kurdum çalışıyor ama iconlar konu mesaj bilgisi çıkmıyor. Görüntü ekte yardımcı olsanız sitede bir çok posbit eklentisi kurdum hepsinde aynı sorun pospit iconlar alt açıklamalar gözükmüyor

Ekli dosyalar

• ssss.jpg
    ssss.jpg
    11.4 KB · Görüntüleme: 11
Merhaba eklentiyi kurdum çalışıyor ama iconlar konu mesaj bilgisi çıkmıyor. Görüntü ekte yardımcı olsanız sitede bir çok posbit eklentisi kurdum hepsinde aynı sorun pospit iconlar alt açıklamalar gözükmüyor
Merhaba, bunun eklenti ile ilgisi yok. Admincp -> Görünüm ve diller -> Tema özellikleri alanından mesaj alanı kullanıcı bilgileri kutucuklarını işaretleyip kayıt edin.

Ek bilgi: Kullandığınız temada işlem yaptığınızdan emin olun.

Merhaba, bunun eklenti ile ilgisi yok. Admincp -> Görünüm ve diller -> Tema özellikleri alanından mesaj alanı kullanıcı bilgileri kutucuklarını işaretleyip kayıt edin.

Ek bilgi: Kullandığınız temada işlem yaptığınızdan emin olun.
Çok teşekkür ediyorum sorun giderildi.

Hocam merhaba avatar altında iconlar bende gözükmüyor eklediğim resimlerde baka bilirmisiniz size zahmet.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    23 KB · Görüntüleme: 8
  • 2.jpg
    2.jpg
    59.6 KB · Görüntüleme: 8
  • 3.jpg
    3.jpg
    31.3 KB · Görüntüleme: 7
Hocam merhaba avatar altında iconlar bende gözükmüyor eklediğim resimlerde baka bilirmisiniz size zahmet.
Yine eklenti ile alakasız bir yerden soruyorsunuz. :)

Buyurun:

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.