Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Ücretli [XenGenTr] Sport Style

[XenGenTr] Sport Style
XenForo 2 için yapılmış ultra gelişmiş xenforo spor teması

Genel bakış Özellikler Telif hakkı Güncellemeler (1) Yorumlar (1) Forum konusu

Her zaman ki gibi amacına çok uygun ve çok çok güzel bir tema. Emeğinize sağlık.
Ancak şahsım adına, biraz daha basit olabilir, daha az özellik olabilir ama hani her kesime uyabilecek fiyatlarda daha basit sistematik planlarla tasarımlar yapıp yayınlasanız güzel olurdu diye düşünüyorum. Fiyatlar ya 2bin+ yada 10$ 20$ şeklinde başka yerlerde. Orta sınıfı da düşünsek :)
(ben gibi)

Her zaman ki gibi amacına çok uygun ve çok çok güzel bir tema. Emeğinize sağlık.
Ancak şahsım adına, biraz daha basit olabilir, daha az özellik olabilir ama hani her kesime uyabilecek fiyatlarda daha basit sistematik planlarla tasarımlar yapıp yayınlasanız güzel olurdu diye düşünüyorum. Fiyatlar ya 2bin+ yada 10$ 20$ şeklinde başka yerlerde. Orta sınıfı da düşünsek :)
(ben gibi)
Güzel yorumuz ve fikriniz için teşekkür ederiz. Bu dediğini bir kaç defa yaptık makul fiyatlarda temalar çıkaralım orta düzeyde kullanıcılarda kullansın. Sadelik, basitlik ve şıklık dedik ama hiç bir zaman düşündüğümüz gibi olmadı ne yazık ki. V6, V10 mesela. Sanalda dolaşınca her kes basit sadece tema istiyor bakıyoruz görüyoruz. Ama burada diğer temaları görünce bir anda tüm istek alt üst oluyor sanırım. Ya hani sade, basit temalar istiyordunuz :D cıx bu olmamış, bana hitap etmiyor :D. Peki örnek v11 için ne dersiniz ? mükemmel, hayranım vs alın o da pahalı. İşte sade diyordun ama sen yok o sadelik bu değil, v11 gibi olsun :D :D.

Kısacası elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz. Ama bizde yanlış anlaşılmasın benim tabirim ile kendimizi böyle tatmin ediyoruz sanırım. Yani bir kenarından başladığımızda daha ne kadar bilirim ? sorusunu kendimize sormadığımız gün olmuyor.
Sayısız forum, web site inceliyor bir fikir ala bilirmiyim yada bir ilham ala bilimiyiz diye. Yani şimdi size ya ben v11 her noktası bana ait diyemem, bana fikri sunan tasarımcının, bana ilham veren bir fotoğrafın yada ne bileyim rengin bile kesinlikle katısı var. Bu ilham inanın o kadar basit ve o kadar zor bir sistem ki bir tane ikondan yada basit bit css ile yazılmış box bile korkun şekilde size ilham veriyor.

Ama şunu size kesinlikle belirteyim sonu yok kesinlikle limiti yok ve kesinlikle çok zor bir süreç. Bizi en zorlayan nokta ise bu kez nasıl bir şey yapacağız. Sıfır bir tema ile başlayıp ona son noktayı koyana kadar bir çık tasarımı çöpe atıyoruz. netr0n netr0n ve LaDezs LaDezs V11 temasında şahitler bu temanın ilk halinde tasarlanmış ve bitiminde çıkan tema ile uzaktan yakından bir biri ile alakası yok o süreçte kapası bitmiş 3 tane farklı tema çıkmıştı :) ve onları kesinlikle saklamıyorum hemen siliyorum görsel bile kalmıyor elimde :)
Kısacası eklenti yazmak kadar kolay olsa keşke tasarım işi de. Bir eklenti yazıyorum mesela istatistik 2 yıldır bir değişiklik yapmadan bu güne geldi mis gibi basit iş :D ama tema öyle değil her versiyonda bir şeyler katmak zorunda ve tasarımı baştan aşağı farklılaştırmalısınız :( yorucu hemde çok yorucu.

Saygılarım ile ....

(ben gibi)

Yorumunuz için çok teşekkürler. Bu konuda eTiKeT™ eTiKeT™ yazdıklarına katılmakla birlikte bende kendi düşüncemi yazmak isterim.

Eğer başka yerde $10 - $20 dolara tema var ise ve bu karşılaştırdığınız temalar gerçekten işinizi görüyor ve hem fiyat olarak hemde sizin zevkinizi yansıtıyorsa "bence satın alıp kullanmalısınız". Bu söylediğimi yanlış anlamanızı istemem tamamen sizi ve sizin gibi tema almakta zorlanan arkadaşlarımızı düşündüğüm için yazdım. Ülkemizdeki enflasyon durumu ortada 2 sene önce 1500 TL'ye sattığımız temaları şimdi 2k+ olarak satıyoruz. Ama bizim 2 sene önce şahsi giderlerimiz için ayırdığımız 1500 rakamı 10 kat arttı. Bizim temalar genellikle özel istek üzerine yapılmış temalar gibi tasarlanıyor. Bu da sanırım yıllardır bu işi yapmamızdan ve bu tecrübe sayesinde insanların beklentilerini iyi analiz etmemizden kaynaklanıyor. Buradaki temaya gelecek olursak; Bu, rakam bu ürünlere ve verilen emeği hesaba kattığımızda gerçekten çok çok düşük bile kalıyor. Tabii ki siz bütçenize göre yorumlayacaksınız bizde emeğimize göre fiyat çıkartacağız. Genelde temalarımız yurt dışındaki forum temaları ile karşılaştırılmaya çalışılıyor. Normal bir kullanıcı için tabii ki bunu da normal karşılıyorum ama ben yabancıların yaptığı forum temalarını çok basit buluyorum. Bir hafta sonu bilgisayar başına oturulup çıkarılacak temalar. (Bana göre) Bu yüzden Türkler forumculuk konusunda yabancılardan çok çok ileride. Tema işi eTiKeT™ eTiKeT™ 'inde söylediği gibi gerçekten zor iş. Eklenti olarak xenforo official üzerindeki tüm eklentileri yapabiliriz ama aynı görevi gören eklentileri o fiyata çıkarmak bize bir şey kazandırmaz. Kullanıcıların var olan eklentileri gidip satın alması onlar için daha avantajlı olacaktır. O kadar çok eklenti var ki, bazen aklımıza gelen eklentiler başka bir yazılımcı arkadaş tarafından yapılmış oluyor. İşin özü Eklentiler, güncellemelerde çok fazla değişiklik gerektirmiyor ki bazı durumlarda 2.1 eklentileri 2.2.x sürümlerinde bile halen kullanılıyor. Ama tema maalesef öyle değil. Yorucu, bunaltıcı ve sürekli güncelleme istiyor. XenForo yazılımı için 100 tane eklenti kodlayıcısı var ise 4-5 tane tema kodlayıcısı var. Bu işin zorluk derecesini sanırım özetliyor. Umarım durumu anlatabilmişimdir. Tekrar güzel yorumunuz için teşekkür ederiz.

Ürün Bilgisi

xenforo 2.2.x ioncube v12 [XenGenTr] Core Library
Satıcı
netr0n
Yayın tarihi
Son Güncelleme
100% 5.00 yıldız 1 değerlendirme

Fiyatlandırma bilgisi

1 Yıl
4,200.00 ₺
Yenileme maliyeti
1,500.00 ₺

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.