Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!
[XenGenTr] Snippet Post

XF 2.2 Eklenti [XenGenTr] Snippet Post 1.0.4

Bu eklenti, add-ons XenForo 2.2.X ile uyumlu ve stabil olarak çalışmaktadır.

netr0n

XGT
Yönetici
XGT Master
SMS onaylı
netr0n Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

[XenGenTr] Snippet Post - [XenGenTr] Snippet Post - İçerik kısıtlama eklentisi

Merhaba arkadaşlar, Merhaba arkadaşlar, öncelikle eklenti buradaki Nasıl yapılır ? - Grubu değişen üyenin eski grubundan terfisi istek doğrultusunda yapılmıştır. Eklenti konulardaki ve mesajlardaki içeriklere belirteceğiniz karakter sayısı kadar kullanıcıların görmesine izin vereceğiniz bir eklentidir. Dilediğiniz üye grubuna bunu uygulayabilir, dilediğiniz üye grubuna dilediğiniz uyarı mesajını okutabilirsiniz.

Manuel kurulum

İndirmiş olduğunuz XenGenTr-SnippetPost-1.0.1.zip dosyasını zipten çıkartın. Upload klasörü içerisindeki src klasörünü FTP içerisinde ana dizine gönderin. Admincp ->...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

hayırlı olsun güzel eklenti olmuş
google vb arama motoru botları da engelleniyor mu acaba eğer engelleniyorsa bunları devre dışı bırakmak seo açısından çok iyi olacaktır

netr0n netr0n Hocam Bu eklentiyi ücretsiz yayınlamış olmanız çok ayrı bir güzellik. Allah sizden razı olsun.

Öncelikle Kayıtlı Üye olarak işaretledim.
1656157054540.png

Tamam bunda sorun yok, kayıtlı üye giriş yaptığında sınırlı görünüyor. Fakat Altın üye diye bir grup var. Onu işaretlemediğim halde Altın üyenin kök grubu kayıtlı üye olduğu için Altın üyede etkileniyor.
Bunu şöyle çözümleyebiliriz sanırım. Kayıtlı üyeyi girişte terfi ettireceğim x gruba ve o x gruba sınır vereceğim. Doğrumudur?

Aksi halde Kayıtlı üye işaretlediğimde, diğer grupların birincil grupları Kayıtlı grubu olduğu için etkileniyor..

netr0n netr0n Hocam Bu eklentiyi ücretsiz yayınlamış olmanız çok ayrı bir güzellik. Allah sizden razı olsun.

Öncelikle Kayıtlı Üye olarak işaretledim.
Ekli dosyayı görüntüle 20308

Tamam bunda sorun yok, kayıtlı üye giriş yaptığında sınırlı görünüyor. Fakat Altın üye diye bir grup var. Onu işaretlemediğim halde Altın üyenin kök grubu kayıtlı üye olduğu için Altın üyede etkileniyor.
Bunu şöyle çözümleyebiliriz sanırım. Kayıtlı üyeyi girişte terfi ettireceğim x gruba ve o x gruba sınır vereceğim. Doğrumudur?

Aksi halde Kayıtlı üye işaretlediğimde, diğer grupların birincil grupları Kayıtlı grubu olduğu için etkileniyor..

Rica ederiz. Allah cümlemizden razı olsun.

Üye gruplarında görünüm önceliği alanına işlem yapmanız sorununuzu çözecektir.

Admincp -> Gruplar ve izinler -> kullanıcı grupları alanına girerek tüm grupların görünüm önceliği sırasını belirlemelisiniz. Bu sayede en yüksek önceliği olan gruba xenforo o önceliği göre izin verecektir.

xfuserizin.png

Bazen bu konuyu anlatmakta zor olabiliyor bunu terfi sistemi ile birlikte anlatmıştık o videoyu izlemeniz daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Hocam bakın anlatayım..

KAYITLI KULLANICI Görünümü 102
1656159227219.png

DEMO GRUP ÖNCELİĞİ

1656159267423.png

ALTIN ÜYE 700

1656159607071.png

Şimdi buraya kadar tamam. Foruma üye olan kişiyi DEMO gruba terfi ettiriyorum..

1656162577833.png

1656159316159.png
1656159333917.png 1656159365452.png

Şimdi kullanıcı forumda 5 günü geçmiş. Kayıtlı kullanıcı olarak giriş yaptı Üyeliği DEMO ALTIN oldu. Demo altın üyeliğe de sizin eklenti sayesinde sınırlı karakter gizledik. Buraya kadar herşey harika...

Şimdi bu DEMO olan terfi yolu ile gidiyor ALTIN üyelik satın alıyor. Bu seferde hem DEMO hemde ALTIN üye grubunda kalıyor. Dolayısı ile DEMO üyeliğinin sınırlı erişimleri devam ediyor. Oysa ALTIN üyelikte sınır yok..

BÖYLE KALIYIOR satın alındıktan sonra..

1656159517396.png

Son düzenleme:
Bu aslında bu eklenti ile alakalı bir durum değil. Eklenti amacına yönelik sağlıklı çalışıyor bunda hemfikiriz.

İzinlere göre konuşmamız gerekirse, üye demo altın grubunda kalsa da altın üye grubunun görünüm önceliği yüksek olduğu için forum o izinleri baz alması lazım.

Aynı mantık bu forumda da var.

XGT onaylı
Kullanıcı

XGT onaylı grup, dosya indirme izinlerine sahip iken, kullanıcı grubu dosya indiremiyor.

Dikkat ederseniz sizin de bu forumda 2 grupta olduğunuzu görüyoruz. Hem XGT Onaylısınız hemde kullanıcı grubundasınız. Bu durumda iki grupta da varsınız ama XGT onaylı grubun izinleri öncelikli olduğu için dosya indirebiliyorsunuz.

Yani çalışmaması için hiç bir neden göremiyorum atladığınız bir şey olabilir ama yukarıda da söylediğim gibi eklenti ile alakalı bir durum değil bu. Bu durumda izinlere odaklanmak ve sorunu orada anlamaya çalışmanız gerekiyor.

Evet Eklenti ile alakalı bir durum değil.
İzinlerden yana sıkıntım yok ALTIN üye izinlerini alıyor. Benim tek sıkıntım bu konuyla bağdaştırmamamın sebebi,

Eklentide KAYITLI üye seçersem, Altın üyeler, Premium üyeler de etkileniyor. Kök grup KAYITLI üye olduğu için.. Bu durumda bende Kayıtlı üyeyi Terfi ile DEMO yapıyorum. Eklenti burda devreye giriyor DEMO üyelere sınırlı içerik gösteriyor. Buraya kadar hiç sıkıntı yok hatta eklenti tam istediğim gibi..
Bundan sonra başka bir sorun oluşuyor..
DEMO gruba terfi eden kişi Altın üyelik satın aldığında, DEMO grubundan çıkması lazım. Ama demo grubu ve Altın üye grubu 2 tane grubun üyesi oluyor. Ee burda biz eklenti ile DEMO üyeye sınırlı içerik atamıştı.. Bu nedenle 2 gruba sahip (demo+Altın) üye bu seferde içeriği sınırlı görüyor.
Yani Xenforo'nun grup izinlerinde sorun yok..
Şöyle yapmaya çalıştım ama olmadı. DEMO grubu üyeleri için yeni bir terfi daha yapayım dedim, Terfide kriter olarak DEMO üye ise ALTIN yada PREMİUM yap.. Bir türlü beceremedim bu konuda burda kaldım..
Satın alınabilir gruplarda şöyle bir mantık ols keşke " Altın Üyeliği alacaksa Bütün grupları kaldır"

Neyse bakalım EKlentiniz için yeniden teşekkür ederim bu çok işime yaradı.. Ama KAYITLI üye seçtiğimde (Satın almış) diğer gruplarda etkileniyor ki terfi ettirmek zorundayım..

Şöyle yapalım seçenekler alanından seçimi kaldırdık Onun yerine izine dayalı yaptık. Eklentiyi yeniden indirip mevcut eklentiyi güncelleyin.

Burada izinleri devralacak bir yapı olmuş oldu.

Kullanıcı grubu izinlerinde şöyle bir alan var. İçeriği göstermek istediğiniz gruba evet seçin ve kaydedin.

izper2.jpg

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.