Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Ücretli [XenGenTr] Hexagon Style XenForo 2 Teması

[XenGenTr] Hexagon Style XenForo 2 Teması
XenForo 2 için yapılmış xenforo 2 teması

Genel bakış Özellikler Telif hakkı Güncellemeler (1) Yorumlar (1) Forum konusu

İşte konudaki yazılan mesajları okusanız, dediğiniz temadan birebir geçirmişsiniz gibi kesin bir dille konuşmayacaktınız ama neyse bahsettiğiniz temayı yeni gördüğümü söylememe rağmen siz ısrarla oradan almışsınız diyorsunuz.

Biz bunları daha önce dile getirdik keşke okusaydınız.

Bakınız:
Cevap olarak:
Şimdi burada da tekraren söyleyelim esinlenmek farklı şeyler, temanın birebirini almışsınız demek farklı şeylerdir.

Cevap olarak yazdıklarımı tekrar yazayım.

Esinlendiğim tema hexagon frameworkünü kullanmıştır temanın adı bu yüzden hexagondur. Bu framework ise ücretsiz bir frameworktür yani herkes tarafından kullanılabilir ama bunu xenforo'a uyarlamak öyle basit bir iş değildir. Daha önce mesajlarda detaylıca anlattık. Temaları, trendleri belirleyerek ve bakarak kullandıkları frameworkler üzerinden çalışma yapıldı. Öyle oradaki bootstrap kodunu alıp xenforo'a ekleyemezsiniz. Hexagon temasındaki her kod tarafımca yazılmıştır. Hemde kendi yazdığım grid kodlarıdır. Esinlendiğim alan ise 2. resimde açıkça görülüyor. Bu da frameworktür o kişiye o şirkete ait değildir.

Ekli dosyayı görüntüle 17522

Ekli dosyayı görüntüle 17523

Ayrıca aşağıdaki temalarda aynı ticari sitede bulunmakta bu mantıkla hepsi birbirinden almış hatta sizin bahsettiğiniz temadan daha önce yayınlanmış aynı grafik paketini kullanarak temalar çıkarılmış ki bu grafik paketlerine de herkes ulaşabilir. Aynı sitede cirkle teması da var neredeyse birebirini esinlenip sadece hexagon frameworkünü kullanmamış ama bootstrap yapısını bootstrapa göre kodlamak basit iş. Bootstrap ile kodlanan siteler zaten birbirine çok benzer el mahkum. İkisi de birbirinden esinlenmiş. Hatta profil kapak tasarımı yapan tüm temalar birbirinden esinlenmiş ama hepsi de facebooktan esinlenmiş. İzin almışlar mı bilmiyorum :)

Ekli dosyayı görüntüle 17524

Bakınız:

Ekli dosyayı görüntüle 17525

Bakınız:

Ekli dosyayı görüntüle 17526

Bakınız:

Ekli dosyayı görüntüle 17527

Bakınız:

Ekli dosyayı görüntüle 17528

Toparlayacak olursak, her gördüğünüz kapak profil tasarımını bakarak temanın tamamanı hatta birebirini almışsınız izniniz var mı diye kesin dille konuşursanız; Sizin dediğiniz şey esinlenmeye girmiyor.

Hexagon temasının sadece kapak profil tasarımı bunlara benzemektedir. Tema xenforo temasıdır kapak tasarımı dışında ne wordpresse benzetebilirsiniz nede buradaki temalara benzetebilirsiniz.

Örnek sizin kullandığınız tema:

Ekli dosyayı görüntüle 17530

ve esinlenilen yer

Pixeldiamond

İşte biz buna esinlenme deriz. Güzelde durmuş, temanın yapımcısını da tanırım.

Ekli dosyayı görüntüle 17531

Sizin siteniz ve sizin tarafınızdan düzenlenen footer

Ekli dosyayı görüntüle 17532

r10'un footer

Ekli dosyayı görüntüle 17533

Herkes bir yerlerden esinlenir, yoksa belirli bir süre geçtikten sonra ürün çıkaramazsınız. Bu ya framework yardımı ile olur ya psd ile ya da farklı güzel şeylerden esinlenilerek.
4v5 üzerinden verdiğiniz örnekleri ben yapmadım, ben siteyi sattım. Sizde biliyorsunuz ki sizden satın aldığım bir temayı kullanıyordum.
Sizin konunuzu baltalamıyorum burada esinlenmiş olabilirsiniz, fakat birebir benziyor..
Aynısını Mybb stabilizer temasında da olmuştu yapımcı arkadaş ne kadar inkar etsede bu sizede gösterdiğim şeyden yapıldığı çok belliydi.

Şu an forum kuracak olsam elbette gene gelip sizlerden bu temayı satın alırım.

Size iyi satışlar dilerim hocam.

c1c2hzu.png

79a53h6.png

pebvay1.png

1zlf94s.png

amok4p0.png

Bu bahsettiğiniz mybb temasını da yeni görüyorum. Ben esinlendiğim yeri zaten söyledim siz daha önceki mesajları okumadan yorum yazmışsınız amacımın sosyal ağ havası katmak olduğunu ve bir çok tema incelediğimi söyledim. Ama bu sizin bahsettiğiniz tema değil. Örneklerini de attım Bu mybb'de sizin dediğiniz temadan esinlenmemiş bu yüzden kabul etmemiştir. Hexagon framework kullanılan tema üzerinden esinlenilmiş ama frameworkü foruma entegre edememiş. Genel profil kapak tasarımları birbirine benzer bunun mimarı o tema değil sosyal ağ temalarının yapısı bu. Tıpkı forumların yapısı gibi, vBulletin, xenforo, mybb, ips, phpbb, focus vs hepsi yapı gereği birbirine benzer forum havası dışına çıkamazlar çünkü forumlar. Tüm sosyal tasarımlarına bakın hepsi aynı. Sosyal tasarımda ne olur? Takip et, takipçi sayısı, takip ettikleri, dm gönder vs sosyal ağ tasarımına bunu satın al butonu koyamayız yapısı bu. Benim ana hat olarak esinlendiğim tema bu idi Cirkle | User Timeline ama sonradan o frameworkü görünce fikrim değişti. Diğer esinlendiğim tema da bunun üzerinden esinlenilmişti ama o da sizin dediğiniz tema değil. Bunun üzerinden esinlenen orada yığınla tema var. Ama benim yaptığım hexagon yapı gereği bunlardan çok çok farklı bir tema. Orada sabit kapak yok dinamik yapı, o alan komple eklenti, kapak fotoğrafı, takip, kupalar, ödüller, kategoriler, footer, tek tıklama ile normal postbit görünümü yani özelliği üst seviyede bir tema. Menü bile özel eklenti tek satır kodu da hiç bir temaya ait değil. Eğer bunu ben rahatlıkla yaparım, tek postbite bunu sokarım, dinamik kapak, takip, ödül vs o dediğiniz temadan alıp xenforo bu şekilde sokarım diyen varsa alsın soksun xenforo'a. Ne diyeyim helal olsun derim.

Temanın sadece postbit kapağına bakarak temanızın tamamı buradan alınmış, izin aldınız mı gibi yaklaşımınıza istinaden yazdım bu yukarıdaki söylediklerimi. Bana bu temayı yaparken bu alanı buradan mı esinlendiniz deseydiniz yine hayır o alanı oradan değil buradan esinlendim diye cevaplardım ki bunu da cevapladım zaten ilk soran arkadaşlara. Temayı birebir buradan almışsınız izin aldınız mı diye mesaj atarsanız bu doğru bir yaklaşım olmaz. Tema xenforo ve dediğiniz temanın profil kapağı dışında benzerlik gösteren hiç bir yanı yok. Önce emin olmak lazım sonra o şekilde yaklaşmak lazım. Daha önceki mesajlarımda cevaplamama rağmen okumamışsınız.

Biz bu işi hobi olarak yapıyoruz bir şirket değiliz, özel grafikerlerimiz, frontend, backend yazılımcılarımız yok. Normal yaşantımızdan, işlerimizden fırsat bulursak, zaman bulursak bir şeyler çıkarmaya çalışıyoruz. Forumculuğu ayakta tutmaya çalışıyoruz. O yüzden bizim gibi zamanı kısıtlı olan insanların trend takibi için baktığı yerler themeforest gibi sitelerdir. Emin ol piyasanın hepsi böyle hareket eder. Yoksa 1-2 temadan sonra çıkaramazsın tasarım. Yani buraya bakmadan, insanların neye daha çok ilgisi var neler daha çok ilgi görüyor vs tasarım çıkarmak zor. Orada 100 tane aynı kategori de tema incelerseniz hepsinin birbirine benzediğini görürsünüz el mahkum ticaret dönüyor ve ilgi nereye ise ona göre temalar çıkıyor. eticaret, blog, magazin, haber vs her kategorideki temalar birbirine benziyor. Hepsi ilgi hangi tasarımlara ise benzerini çıkartır. Google play gibi düşün xxx1 oyunu xxx2 olarak piyasaya sürülür benzerdir ama kodlaması farklıdır. Çok fazla tema satalım diye de uğraşmıyoruz öyle olsa 250 TL'den satar 200 kişiye satarız daha çok kazanırız ama biz 3-5 kişi alsın ve bu yoğun yaşantımızda ilgilenebileceğimiz kişilere destek verelim hemde hobi dışına %100 ticarete dönmesin forum derdindeyiz. Yoksa şu temayı oturup para için yapmak akıl karı değil, deli olmak lazım. Xenforo'dan anlayan, kodlayan, koddan anlayan ne demek istediğimi anlamıştır. Öyle oradan buradan tema alıp xenforo'a bağlasam emin olun hafta da bir tema çıkarırdım.

Tabii ki ne zaman isterseniz bizden tema satın alabilirsiniz hatta bu temayı satın alırsanız, kullanırsanız, bu tema ve attığınız örneklere ait içerisinde kod bulursanız ücretinizi de aynen iade eder temayı da size hediye ederim o kadar eminim kendimden ve temamdan. ;)

sabitkapakfull.png

deneme sürümü yok mu çünkü bunu beğendim

/dizin seklınde yada sub alan adı v.s seklınde canlı demo olsa meraklıları ıncelemek ıcın mutlu olacak. herkes live demo soruyor. :/

/dizin seklınde yada sub alan adı v.s seklınde canlı demo olsa meraklıları ıncelemek ıcın mutlu olacak. herkes live demo soruyor. :/

Normalde her tema için özel domain alıp yayınlıyordum ama bir kaç temadan sonra demo işini kaldırmak zorunda kaldım. Bu yüzden bu temaya özel yarım saat video çektim. Bende isterim demo koyayım şuraya ama şu an değil. Üzerinde çalışacağım bir şey var olursa seve seve koyarız.

Demo gelirse biri de beni dürterse sevinirim :) 1 aya kadar inş gelir. Görmeden almak da zor :)

Demo gelirse biri de beni dürterse sevinirim :) 1 aya kadar inş gelir. Görmeden almak da zor :)

Eskiden demo diye bir şeyde yoktu, görselden tanıtımdan zaman kazanmak için sonradan çıktı.

Yarım saat videosu var, 20'den fazla resim var. En ince ayrıntısına kadar anlattım.

Görmeden almak zor diye bir şey yok. Kumaş değil, meyve değil, sebze değil. Gördüğünüz şeyi alıyorsunuz zaten.

Temanız çok güzel olmuş yapanların ellerine sağlık. Tema da herhangi bir kampanya olursa ileriye dönük satın almak isterim.Hayırlı İşler.

Ürün Bilgisi

xenforo 2.2 ioncube
Satıcı
netr0n
Yayın tarihi
Son Güncelleme
100% 5.00 yıldız 1 değerlendirme

Fiyatlandırma bilgisi

1 Yıl
3,800.00 ₺
Yenileme maliyeti
1,250.00 ₺

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.