Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!
[XenGenTr] Harici bağlantıları yönlendirme sistemi

XF 2.2 Eklenti [XenGenTr] Harici bağlantıları yönlendirme sistemi 2021-03-07

Bu eklenti, add-ons XenForo 2.2.X ile uyumlu ve stabil olarak çalışmaktadır.

eTiKeT™

value="{XGT}"
Yönetici
XGT Master
SMS onaylı
eTiKeT™ Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

[XenGenTr] Harici bağlantıları yönlendirme sistemi - Foruma eklenmiş olan harici bağlantıları dışarı timeden önce bir yönlendirme alanı ile karşılayın.

[XenGenTr] Harici bağlantıları yönlendirme sistemi
Eklenti sayesinden,foruma eklenmiş olan harici bağlantıları dışarı timeden önce bir yönlendirme alanı ile karşılayın.​

Eklenti kurulumu;
Detaylı anlatımı ( Tüm eklentiler için ) ...​

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Herkesin beklediği eklenti :) Ellerine sağlık.

aynen ılk baslardan berı beklenen bır eklentı

Elinize sağlık hocam çok teşekkürler.

paylaşım için çok teşekkür ederim, eklenti sonrası robots.txt yi düzenlememiz gerekıyor mu?

bu eklentinin kullanım amacı/faydası nedir acaba? Kullanıcı zaten linke tıklayınca dış linke gideceğini biliyor. 5sn beklemesinin kârı nedir ?

google ziyaretcının nereden geldıgıne bakıyor, bu sıteden bana zıyaretcı gelmesı bu sıte ıcın zararlı değil ama benım ıcın olumlu bir durum, bu eklentı sayesınde googlnın gozunde ben bu sıteden direkt siteme gıdemıyorum arada bir paravan gorevı goruyor. gereksız bir eklenti olsa xengentr ve r10 kullanmazdı boylede dusunebılırsın.

ve bunu free olarak vermelerı büyük lütuf. tekrar tsk edıyorum eklenti yazarına.

google ziyaretcının nereden geldıgıne bakıyor, bu sıteden bana zıyaretcı gelmesı bu sıte ıcın zararlı değil ama benım ıcın olumlu bir durum, bu eklentı sayesınde googlnın gozunde ben bu sıteden direkt siteme gıdemıyorum arada bir paravan gorevı goruyor. gereksız bir eklenti olsa xengentr ve r10 kullanmazdı boylede dusunebılırsın.

ve bunu free olarak vermelerı büyük lütuf. tekrar tsk edıyorum eklenti yazarına.
yok gereksiz olduğunu düşünmedim de. belki çoğu kişi bu eklentiyi bir görsel uyarıdan ibaret sanıyordur. seo açısından faydasını ben hala anlamadım :) paravan dediğiniz xenforo gen tr den gitmiyor da xenforo gen tr yönlendirme linkinden gitmiş oluyor siteye. bunun faydası nedir?

metalgear metalgear
Arama motorları, web sitenizdeki bir bağlantıyı izlerken nofollow özelliğini arar ve dikkate alır. Ancak noopener etiketini dikkate almazlar.
Ayrıca kullanıcılar nedense bağlantı paylaşınca xenforo nofollow etiketiyle vermiyor. Eklenti Kod yapısına bakmadım fakat yönlendire basınca nofollow olarak gidiyor.
Ek olarak bunu rel nofollow yerine ugc nofollow yapmak çok daha mantıklı aslında bu sistem forum vs tarzı kullanıcıların link paylaşabilecekleri için sitenizin puanını olumsuz etkileyebilir. Tabi kullanıp kullanmamak size kalmış. Yani seoya olumlu veya olumsuz net bir katkısından söz etmek tam anlamıyla mümkün değil.
Bir diğer sistem aslında üyeleri bilinçlendirmek bizim yönetimimiz altından çıkıyorsunuz bilgisi tabi bu sayfaya reklamda ekleyebilirsiniz.

What are sponsored, nofollow and ugc links, and why use them? • Yoast
Buradan detaylı bilgide alabilirsiniz.

Keyword linking eklentisi ile verilen linklerde yönlendirme sayfası çalışmıyor direk linke gidiyor hariç tutulan sayfalarda olmamasına rağmen, aynı linki aynı şekilde manuel ekleyince sorun yok. Örneğin keyword' da google kelimesine google.com link verdim fakat bu şekilde ki linkte tıklayınca yönlendirme sayfası gelmiyor.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.