Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!
Kaynak ikonu

XF 2.0 Eklenti [XenGenTr] Google Custom Search 1.0.1

Bu eklenti, add-ons XenForo 2.0.X ile uyumlu ve stabil olarak çalışmaktadır.

netr0n

XGT
Yönetici
XGT Master
SMS onaylı
netr0n Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

[XenGenTr] Google Custom Search - [XenGenTr] Google Custom Search eklentisi ile siteniz üzerinden google araması yapabilirsiniz.

[XenGenTr] Google Custom Search ile Kullanıcılarınız siteden çıkmadan google üzerinde arama yapabilir ve sonuçlarını yine siteniz üzerinden görebilir. Bu eklentide eklentinin kullanım kolaylığına öncelik verilmiştir. Kullanıcı çok rahat bir şekilde site üzerinde google sonuçlarına ulaşabilir.

Kurulumu
  • XenGenTr-GoogleSearch-1.0.0 Alpha indirip zipten çıkartın.
  • upload klasörü içerisindekileri FTP ana dizine gönderin.
  • Admincp/Eklentiler...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Öncelikle ellerine, emeğine sağlık kardeşim. Gün geçmiyor ki, sizlerden birbirinden güzel eklentiler gelmesin.

Bir şey dikkatimi çekti, dünden bu yana video yayınlanmamış. Acaba yükleme sırasında bir sıkıntı mı oldu ??

Öncelikle ellerine, emeğine sağlık kardeşim. Gün geçmiyor ki, sizlerden birbirinden güzel eklentiler gelmesin.

Bir şey dikkatimi çekti, dünden bu yana video yayınlanmamış. Acaba yükleme sırasında bir sıkıntı mı oldu ??

Yok yanlışlıkla gizli yapmışım videoyu şimdi düzelmesi lazım:D

Tahmin ettiğim gibi oldu. Default temada sorunsuz şekilde gözüktü ama özel temada ne yazık ki görülmedi.

Özel temada default arama motorun yerini UI ile değiştirmiştim. Google search çıkmaması şaşırtmadı.

Benzer sorunlar büyük ihtimal tüm özel temalarda yaşanacak. Bu yüzden arama çubuğunu "Widget" olarak tanımlamaya ne dersin üstad ?

Ekli dosyalar

• search.jpg
    search.jpg
    200.9 KB · Görüntüleme: 25
Merhaba, eklentiyi yükledim çalışıyor. dediğiniz gibi arama motoru bolumu arama yerine yerleşti.
Ajax açılması sayfa sayılarını göstermiyor.
Birde responsive mobil arama da bir konu anca görünebiliyor.
Ajax yerine belirli bir sayfada açılması sağlanabilir mi
Birde Site arama motorunu reaktif ettiğimizde eklentideki arama bolumude kalkıyor.

Teşekkürler

Merhaba, eklentiyi yükledim çalışıyor. dediğiniz gibi arama motoru bolumu arama yerine yerleşti.
Ajax açılması sayfa sayılarını göstermiyor.
Birde responsive mobil arama da bir konu anca görünebiliyor.
Ajax yerine belirli bir sayfada açılması sağlanabilir mi
Birde Site arama motorunu reaktif ettiğimizde eklentideki arama bolumude kalkıyor.

Teşekkürler

Şu an mobilde test ettim ve gayet başarılı bir şekilde çalışıyor.

WhatsApp Image 2018-03-04 at 22.59.36.jpeg

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.