Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!
[XenGenTr] Avatar Size

XF 2.2 Eklenti [XenGenTr] Avatar Size 1.2.4

Bu eklenti, add-ons XenForo 2.2.X ile uyumlu ve stabil olarak çalışmaktadır.
Hocam adamlar bu işi çözdü kıdım kıdım vererek ilerliyorlar ama yaptıkları ayıp.
Misal coder bir eklenti yapıyor bakıyorlar eklenti tuttu hop çekirdek yazılıma dahil ediyorlar.

Bu yaptıkları lisanslı kullanıcılar için güzel olsada coder için hakaret.

Hocam adamlar bu işi çözdü kıdım kıdım vererek ilerliyorlar ama yaptıkları ayıp.
Misal coder bir eklenti yapıyor bakıyorlar eklenti tuttu hop çekirdek yazılıma dahil ediyorlar.

Bu yaptıkları lisanslı kullanıcılar için güzel olsada coder için hakaret.
Themehouse xenforo temalarına, eklentilerine ağırlık vermeyeceklerini ve başka alanlara yöneldiklerini açıkladılar. Nedenlerinden biri de bu bence. Geçmişte reaction için karşı çıkmışlardı sonra biz daha önce söyledik vs dediler. :D

Mırın kırın ettim indirdim denedim gördüm.. Sadece avatar kısıtlamasıymış ben tüm dosya eklemelerini etkilediğini sanaraktan zaten benzer bir uygulamanın xenforo panelinde ayarlarında var demiştim... Kusura bakma abi haklıymışsın bu sadece avatar kısıtlaması.. Yararlı bir eklenti

Eklenti harıka olmus netr0n netr0n eline sağlık, yakın zaman ıcerısınde profil kapak resmı guncellemesıde eklenırse tadından yenmez. avatarı hallettık lakın kullanıcılar kafalarına gore profil banner yükleyebiliyor. mutlaka bu alandada bir lımıtlendırme olması gerek.

Eskisini silip bunu kurabilirsiniz arkadaşlar. Mantığı anladık, esasen forumun tüm yükleme alanlarına uygulanabilir ileriye yönelik değerlendirebiliriz. Ayrıca dil dosyası ile uğraşmanıza gerek yok kb, mb, gb değerlerini otomatik olarak alır. Konuda açıklamaları okumanızı tavsiye ederim.
Harikasın kardeşim. Hızlı bir şekilde hemen sorunu çözüp yeni sürüm yayınladın. Ellerine emeklerine sağlık ?

Esasen xenforo'un buna bir sınırlandırma yapması gerekiyordu. Avatar dedik hafife aldık ama bir avatar için xenforo'un avatar ve attachment sınıflarını ve attachment üzerinde böyle limitleme yapan eklentilere de baktım parçalayarak yükleme yapan bir tane eklenti vardı onda mantığı çözdüm. Sonuç olarak xenforo'un abstract kodlarını alıp limitlendirdik , şöyle güzel bir forum sistemi yazıyorlar ama böyle şeyleri de atlıyorlar. Halbuki varsayılan olarak gelmesi gerekiyor. İlerleyen zamanlarda onu da sınırlarız mantığını çözdük nasılsa.

Ellerine Sağlık ?

hazir eklenti temelleri atılmışken
dosya tiplerinede karar verilse nasil olur.
Mesala gif izin vermesek :)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.