Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

XenForo'nun n*ll*d Olup Olmadığını Anlama

Federico

Aktif kullanıcı
Kullanıcı
XenForo yazılımlı bir site var, nasıl n*ll*d olup olmadığını anlarım?

XenForo yazılımlı bir site var, nasıl ****** olup olmadığını anlarım?
İki senaryo var. Biri siteyi satın alacaksanız diğeri ise yöneticisi ile iletişimde olmadan yazılımın sahte olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız. Ben birinci senaryodan ileri çıkıyorum. Eğer site sahibi ile aranızda bir alış veriş olacaksa ondan lisans doğrulama kodu isteyebilirsiniz. Bu kod ile xenforo.com da sorgulayabilirsiniz domaini.

Eğer arkadaş hayır vermem veremem diye sözler kullanırsa n*ll*d script olduğunu anlayabilirsiniz.

bir insan durup dururken niye linsanslıyım desin niye lisanssızım desin :D ben olsam söverim açık açık sanane parama ortakmısın derim :D

bir insan durup dururken niye linsanslıyım desin niye lisanssızım desin :D ben olsam söverim açık açık sanane parama ortakmısın derim :D
Bazen oluyor o bir keresinde malum script kullanıp sırf maksimum güvenlik olduğuna inandığı için lisanslı dosyalar kullanıyorum diyorlardı. Buna şahit oldum ?

Hiç anlamadığım ise lisanslı dosyalar diye piyasada bazı dosyalar dönüyor. Daha önce lisanslı dosyalarımı aykırı bir domaine kurmadığım için bilmiyorum. Böyle bir şey mümkün mü? Mümkün olsa bile maksimum 1 haftada sitenin ihtar alacağını düşünüyorum.

Bazen oluyor o bir keresinde malum script kullanıp sırf maksimum güvenlik olduğuna inandığı için lisanslı dosyalar kullanıyorum diyorlardı. Buna şahit oldum ?

Hiç anlamadığım ise lisanslı dosyalar diye piyasada bazı dosyalar dönüyor. Daha önce lisanslı dosyalarımı aykırı bir domaine kurmadığım için bilmiyorum. Böyle bir şey mümkün mü? Mümkün olsa bile maksimum 1 haftada sitenin ihtar alacağını düşünüyorum.
benim sitemde oldu ya adam 100 tl ye satıyorum lisanslı dosyaları dedi... seo gibi bir nicki vardı.. düşündüm ftp dosyalarını indire bilirsin ama ondan kurulum yapabilirmisin diye cıks.. hatta konusu baya bi kaldı bende.. sonra kaldırmıştım :D
siteler ihtar almaz kolay kolay önce hitin yükselir ondan sonra sana ihtar gelir.. derler kaçak kullanıyorsun lisansla bir süre verirler. umursamazsan hostingine uyarı atarlar .. oda umursamazsa öttürürler :D

benim sitemde oldu ya adam 100 tl ye satıyorum lisanslı dosyaları dedi... seo gibi bir nicki vardı.. düşündüm ftp dosyalarını indire bilirsin ama ondan kurulum yapabilirmisin diye cıks.. hatta konusu baya bi kaldı bende.. sonra kaldırmıştım :D
siteler ihtar almaz kolay kolay önce hitin yükselir ondan sonra sana ihtar gelir.. derler kaçak kullanıyorsun lisansla bir süre verirler. umursamazsan hostingine uyarı atarlar .. oda umursamazsa öttürürler :D
hiç karşılaşmadım ama çok söyleniyordu karşılaşmamak için 200 dolara kıydım ?

hiç karşılaşmadım ama çok söyleniyordu karşılaşmamak için 200 dolara kıydım ?
bende hiç karşılaşanı duymadım xenforoda ama diyorlarki karşılaşırsan beter olurmuşsun... adamların bu iş için ayrı bürosu var diyorlar ... efsanemi gerçekmi bilemem ama talep çok olduğu için doğrudur bence...

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.