Neler yeni

Çözüldü Xenforo'da ilk konuda alıntı butonunu nasıl kaldırabilirim ?

eTiKeT™

value="{XenGenTr}"
Yönetici
xF Master
Web sitesi
vbulletin.web.tr
Temanızın post isimli şablonunda bul,
Kod:
<xen:if is="{$post.canLike}">
                    <a href="{xen:link posts/like, $post}" class="LikeLink item control {xen:if $post.like_date, unlike, like}" data-container="#likes-post-{$post.post_id}"><span></span><span class="LikeLabel">{xen:if $post.like_date, {xen:phrase unlike}, {xen:phrase like}}</span></a>
</xen:if>
Ve değiştir

Kod:
 <xen:if is="{$post.position} % {$xenOptions.messagesPerPage} == 0"><xen:else />
        <xen:if is="{$post.canLike}">
              <a href="{xen:link posts/like, $post}" class="LikeLink item control {xen:if $post.like_date, unlike, like}" data-container="#likes-post-{$post.post_id}"><span></span><span class="LikeLabel">{xen:if $post.like_date, {xen:phrase unlike}, {xen:phrase like}}</span></a>
Böylelikle ilk mesajda beğen butonu görünmeyecektir.

eTiKeT™

value="{XenGenTr}"
Yönetici
xF Master
Web sitesi
vbulletin.web.tr
Enteresan :D Neyse aynı şablonda bul
Kod:
                <xen:if is="{$canReply}">
                    <xen:if is="{$xenOptions.multiQuote}"><a href="{xen:link threads/reply, $thread, 'quote={$post.post_id}'}"
                        data-messageid="{$post.post_id}"
                        class="MultiQuoteControl JsOnly item control"
                        title="{xen:phrase toggle_multi_quote_tooltip}"><span></span><span class="symbol">{xen:phrase multiquote_add}</span></a></xen:if>
                    <a href="{xen:link threads/reply, $thread, 'quote={$post.post_id}'}"
                        data-postUrl="{xen:link posts/quote, $post}"
                        data-tip="#MQ-{$post.post_id}"
                        class="ReplyQuote item control reply"
                        title="{xen:phrase reply_quoting_this_message}"><span></span>{xen:phrase reply}</a>
Ve değiştir.
Kod:
 <xen:if is="{$post.position} % {$xenOptions.messagesPerPage} == 0"><xen:else />
               <xen:if is="{$canReply}">
                   <xen:if is="{$xenOptions.multiQuote}"><a href="{xen:link threads/reply, $thread, 'quote={$post.post_id}'}"
                       data-messageid="{$post.post_id}"
                       class="MultiQuoteControl JsOnly item control"
                       title="{xen:phrase toggle_multi_quote_tooltip}"><span></span><span class="symbol">{xen:phrase multiquote_add}</span></a></xen:if>
                   <a href="{xen:link threads/reply, $thread, 'quote={$post.post_id}'}"
                       data-postUrl="{xen:link posts/quote, $post}"
                       data-tip="#MQ-{$post.post_id}"
                       class="ReplyQuote item control reply"
                       title="{xen:phrase reply_quoting_this_message}"><span></span>{xen:phrase reply}</a>

sat679

xFanatik
xF 2 kullanıcı
Arkadaşımızın yaptığını aynı şekilde xf2 için de kullanabilir miyiz. Kodları bulamadım.

Yardımcı olursanız memnun olurum.

mkucuksari

Moderator
Yönetici
xF Mod
Web sitesi
www.altikanal.com
Arkadaşımızın yaptığını aynı şekilde xf2 için de kullanabilir miyiz. Kodları bulamadım.

Yardımcı olursanız memnun olurum.
Ben de bazen ayni seyden rahatsız oluyorum. Üye ne yaptığını bilmeden ilk konu mesajını alıntı yapıp, sadece "tesekkur" yaziyor. Bu da gereksiz konu kirliliğine neden oluyor.

Smf durum daha kötüydü. Allahtan xenforo da uzun mesajları kısmı kapatma özelliği bir tık cozum oluyor.

Ozetle ben de XF-2 kodlarını merak ediyorum :)

netr0n

Analyzer
Yönetici
xF Admin
Web sitesi
netron.web.tr
@sat679 @mkucuksari arkadaşlar kullandığınız temanın post_macros şablonunda aşağıdaki kodları bulun.

Kod:
<xf:if is="$thread.canReply()">
        <xf:set var="$quoteLink">{{ link('threads/reply', $thread, {'quote': $post.post_id}) }}</xf:set>

<xf:if is="$xf.options.multiQuote">
            <a href="{$quoteLink}"
                class="actionBar-action actionBar-action--mq u-jsOnly js-multiQuote"
                title="{{ phrase('toggle_multi_quote_tooltip')|for_attr }}"
                data-message-id="{$post.post_id}"
                data-mq-action="add">{{ phrase('quote') }}</a>
</xf:if>
Aşağıdaki kodlar ile değiştirin.

Kod:
<xf:if is="$post.position % $xf.options.messagesPerPage == 0"><xf:else />
    <xf:if is="$thread.canReply()">
        <xf:set var="$quoteLink">{{ link('threads/reply', $thread, {'quote': $post.post_id}) }}</xf:set>

<xf:if is="$xf.options.multiQuote">
            <a href="{$quoteLink}"
                class="actionBar-action actionBar-action--mq u-jsOnly js-multiQuote"
                title="{{ phrase('toggle_multi_quote_tooltip')|for_attr }}"
                data-message-id="{$post.post_id}"
                data-mq-action="add">{{ phrase('quote') }}</a>

sat679

xFanatik
xF 2 kullanıcı
Denedim ama hiçbir değişiklik olmadı. Dediğinizi aynen uyguladım.

Anlayışınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim.