Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Xenforo2 Tematayı XF2.1 Güncellemek

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

emirrasit

Banned
Yasaklı
Kullanıcı
Başlıkdada belirttiğim gibi xf2.0 temanız var ve beğeniyorsunuz xf2.1 yükselttiniz sistemi temanız bozuldu xf2.0 temayı xf2.1 güncellemek için ve yahut uyumlu hale getırmek için neler yapılmalı şimdiden teşekkürler

Bu gibi sorunları yaşamamak için, XF default teması veya özel tema her ne kullanıyorsanız mutlaka bir alt tema oluşturmak zorundasınız. Düzenlemeler her zaman alt temada yapılır, ana temaya kesinlikle dokunmamak gerekir.

Eğer ki eski temanızı XF default temasına alt tema olarak yüklemiş olsaydınız işiniz kolay olacaktı. XF 2.1 güncellemesinden sonra "şablonları birleştir" yapınca eski temanız da güncellenmiş olacaktı.

Şu an için temanızın sağlıklı çalışması için eski temada yaptığınız düzenlemeleri sıfır 2.1 teması üzerinde yeniden yapmanız gerekir.

Bu gibi sorunları yaşamamak için, XF default teması veya özel tema her ne kullanıyorsanız mutlaka bir alt tema oluşturmak zorundasınız. Düzenlemeler her zaman alt temada yapılır, ana temaya kesinlikle dokunmamak gerekir.

Eğer ki eski temanızı XF default temasına alt tema olarak yüklemiş olsaydınız işiniz kolay olacaktı. XF 2.1 güncellemesinden sonra "şablonları birleştir" yapınca eski temanız da güncellenmiş olacaktı.

Şu an için temanızın sağlıklı çalışması için eski temada yaptığınız düzenlemeleri sıfır 2.1 teması üzerinde yeniden yapmanız gerekir.
anladım demek ıstedıgım xf2 sürümünü kullanıyorum ve begendıgım temada xf2 sürümüne uygun haliyle xf sürümü 2.1.1 oldu şimdik benim beğendiğim xf2 sürümüne uygun temayı xf2.1.1 sürümüne uyumlu hale getırmek için neler yapmam lazım bunla ılgılı arama yaptım ama kaynak tarzında bişey bulamadım

2.0 ile 2.1 versiyonları arasında çok büyük şablon değişiklikleri var. Yukarda da yazdığım gibi temanızın sağlıklı çalışması için eski temada yaptığınız düzenlemeleri sıfır 2.1 teması üzerinde yeniden yapmanız gerekecek.

2.0 ile 2.1 versiyonları arasında çok büyük şablon değişiklikleri var. Yukarda da yazdığım gibi temanızın sağlıklı çalışması için eski temada yaptığınız düzenlemeleri sıfır 2.1 teması üzerinde yeniden yapmanız gerekecek.
Ben bütün işlemlerimi sub-domain"de yaptığım için hiç bir sorun yaşamıyorum. Herkese de öneriyorum. Kafan rahat oluyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.