Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Xenforo yedek geri yükleme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

EthemEfe

Aktif kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba ben site dosylarımı yedekledim şuan tekrar kurmaya çalışıyorum install bölmüne gelince şu hatayı alıyorum

7915

lütfen yardım edin​

Son düzenleme:
aynı sorunu yaşamış, beceremeyip forumu uçurmuş, ve sıfırdan kurulum yapmak zorunda kalıp aşırı zaman kaybına uğrayan biri olarak yedek alma konusunda şu yolu izlemenizi öneririm.

7921

yedekleme sihirbazına girerek backup kısmında tam yedekleme yada kısmı yedekleme kısımlarından yedek alıp yine aynı yerden yuklemizdir. Tam yedek alırsanız sanırım okudugum kadarıyla aklımda kalan hosting sağlayacınız ile yedeği yüklemelisiniz panelden boyutu fazla geliyor galiba yada tam yedek içinden yuklemek ıstedıgınız kısımları secerek yukleme yapabılırsınız.

Hazır sizde konu açmışken bende fırsattan istifade bi soru sorayım ; Kısmı yedekleme seçeneğinden sadece mysql veri tabanı yedeğini aldığımda forum daki tum konu, kategorı,eklent ve üyeleri oldugu gibi yedeklemıs mı oluyorum? Böyle ise Giriş dizini ve e-posta ileticileri ve filtreler seçenekleri ne işe yaramakta?

yardımınız için teşekkür ederim ama ben cpanel üzerinden yedek almadım :) direk ftp üzerinden aldım

Tam yedekleme herzaman en iyisi büyük forumlar iki sunucu kullaniyo birini yedekleme için tutuyorlar tabi bizim için okadarina gerek yok gün aşırı alınması iyidir mysql dumper efsanedir onunla çok aldım birde FTP üzerinden alınan yedeklemeyle olmaz veritabanı MySQL yedeğinde alınması gerekiyo tüm kullanıcı tablolar felan orda kayıtlı

yarin gunicinde ozelden teamwiever bilgilerini atin.
beraber bakalim

Şu adımları dikkate alın lütfen.

1. Veri tabanın yedeğini almanız sizin istediğiniz gibi geri yükleyebilirsiniz anlamına gelmez
PHPmyAdmin genellikle bu veriler içeri almayı kısıtlar örnek 50mb ile sizin siteniz 55mb ise siz bu süreçte ne yapıcaksınız ? Basit yer sağlayısınız ile iletişime geçerek ona yüklenttireceksiniz.

2. FTP Yedeğini aldım yeter mi ?
Kesinlikle hayır,FTP hatta 2. planda olan bir yedektir. FTP yedek olarak alacağınız şeyler sadece çeşitli avatar,profil resimleri ve konu,mesajlara eklenen dosyalardır. Bunların dışındakilerin bir önemi yok. Eklentinin dosyasını yedeklesen yada xenforo dosyasını yedeklesen eline ne geçecek ki. Xenforo ve eklenti dosyalarını istediğin zaman bulabilirsiniz. Anak bu FTP yedeğini almayın demek değildir. Tek başına FP yedeği hiç bir işe yaramaz bildiğin çöp. Önemli olan DB yedeğiniz olması ve sağlam olmasıdırı.

3. iyide ben ne halt edeceğim şimdi ?
Yedeğinizi her zaman full backup olarak alacakısın. Nedir bu full backup ? Kısaca özeleyecek olur isek forumunuzun tüm sistemini yedeği demektir. Mail,ftp,veri tabanı v.s.
Peki bu yedeği ne yapacağım ? Bu yedek ile siz yine bir işlem yapamazsınız. Bunu ancak sunucu yönetici yükleyebilir,içeri alabilir. sizin bu yedek üzerinizde çalışmanız mümkün değildir.

Kısacası ben DB yada FTP yedeğini aldım,sonra yükledim ve çalışmıyor v.s. sorunları ile kaşılaşır durusunuz. Full backup yedeğinden hiç bir zaman şaşmayın derim ben.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.