Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü xenforo yavaş yüklenme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

AHMAD KOR

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
merhaba arkadaşlar
Benim xenforo versiyonum 2.1.6 patch 1.
İki gün önce websitemi foruma dönüştürdüm ve şuan çok ciddi bir sorun yaşıyorum. Sorun şu ki, mesela bir kullanıcı aynı zamanda yaklaşık 5 tane video indirmeye başladığında, forum başka kullanıcılar için açılmıyor (load olmuyor). (video boyutları ise; 400MB. 800MB, 1.2GB, 700MB ve çoğu .mp4 formatında).

Ve 1 indirmeyi durdurduktan 4-5 dakika sonra, forum diğer kullanıcılara açılmaya (load olmaya) başlıyor. Ben bu problemi çeşitli ISP’ler ve bir çok yabancı ulkelerde test ettim, ama sorunu bulmadım. Ben hatta add-on’ları bile devre dışı bıraktım ama sorun hala devam ediyor.

Benim server detaylarım şöyle;
Raid ControllerP410i Zero
RAM32G DDR3 ECC
Port(1Gbps (4x1 Gpbs
CPU2x X5650-2.67GHz-6/6cores-12threads
HDD4x1 TB

Birşey daha; ben serverden şüphelendim. O yüzden HETZNER’den yeni server aldım ve şuanki serverim HETZNER’den. XenForo domaininde xenforo’yu yükledim. Detayını burada görebilirsiniz;

Dedicated Root Server Hosting - Hetzner Online GmbH

Ben xenforo’nun 2.1.6 patch 1 versiyonunu yeni serverime yükledim. Denemek amaçlı çeşitli boyutlu 7 dosyayı (videoyu) çeşitli thread’lere yükledim ve hala da herhangi bir add-on yüklemedim. 4 tane videoyu aynı zamanda indirmeye başladığımda, forum diğer kullanıcılara kapanıyor (load olmuyor) ve indirmelerin birisini stop ettiğimde, forum diğer kullanıcılara açılamaya başlıyor. (söylediğim gibi ben bunu farklı ISP ve farklı ulkelerden denedim).

Ben sorun serverden olduğunu sanmıyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?
Benim forumumda yaklaşık 4000 tane kullanıcım var ve onlar sürekli dosya (video vs.) indirip duruyorlar.
Şuan forumummu deaktive ettim (devre dışı bıraktım) ve kullanıcılarım benim üstüme geliyorlar. Hemen bu problemi çözmem lazım.
Ben problemi xenforo topluluğunda da (xenforo community) söyledim ama doru düzgün bir sonuç almadım. Sizden rica ediyorum lütfen bana acil yardım edin.

merhaba arkadaşlar
Benim xenforo versiyonum 2.1.6 patch 1.
İki gün önce websitemi foruma dönüştürdüm ve şuan çok ciddi bir sorun yaşıyorum. Sorun şu ki, mesela bir kullanıcı aynı zamanda yaklaşık 5 tane video indirmeye başladığında, forum başka kullanıcılar için açılmıyor (load olmuyor). (video boyutları ise; 400MB. 800MB, 1.2GB, 700MB ve çoğu .mp4 formatında).

Ve 1 indirmeyi durdurduktan 4-5 dakika sonra, forum diğer kullanıcılara açılmaya (load olmaya) başlıyor. Ben bu problemi çeşitli ISP’ler ve bir çok yabancı ulkelerde test ettim, ama sorunu bulmadım. Ben hatta add-on’ları bile devre dışı bıraktım ama sorun hala devam ediyor.

Benim server detaylarım şöyle;
Raid ControllerP410i Zero
RAM32G DDR3 ECC
Port(1Gbps (4x1 Gpbs
CPU2x X5650-2.67GHz-6/6cores-12threads
HDD4x1 TB

Birşey daha; ben serverden şüphelendim. O yüzden HETZNER’den yeni server aldım ve şuanki serverim HETZNER’den. XenForo domaininde xenforo’yu yükledim. Detayını burada görebilirsiniz;

Dedicated Root Server Hosting - Hetzner Online GmbH

Ben xenforo’nun 2.1.6 patch 1 versiyonunu yeni serverime yükledim. Denemek amaçlı çeşitli boyutlu 7 dosyayı (videoyu) çeşitli thread’lere yükledim ve hala da herhangi bir add-on yüklemedim. 4 tane videoyu aynı zamanda indirmeye başladığımda, forum diğer kullanıcılara kapanıyor (load olmuyor) ve indirmelerin birisini stop ettiğimde, forum diğer kullanıcılara açılamaya başlıyor. (söylediğim gibi ben bunu farklı ISP ve farklı ulkelerden denedim).

Ben sorun serverden olduğunu sanmıyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?
Benim forumumda yaklaşık 4000 tane kullanıcım var ve onlar sürekli dosya (video vs.) indirip duruyorlar.
Şuan forumummu deaktive ettim (devre dışı bıraktım) ve kullanıcılarım benim üstüme geliyorlar. Hemen bu problemi çözmem lazım.
Ben problemi xenforo topluluğunda da (xenforo community) söyledim ama doru düzgün bir sonuç almadım. Sizden rica ediyorum lütfen bana acil yardım edin.
Lütfen bu mesajı silin Sorun çözüldü.Teşekkür ederim

Sizin gibi ileri zamanlarda aynı sorunu yaşayan kişiler için çözümünü bulduğunuz olayın açıklamasını yapsaydınız daha iyi olurdu.

Sizin gibi ileri zamanlarda aynı sorunu yaşayan kişiler için çözümünü bulduğunuz olayın açıklamasını yapsaydınız daha iyi olurdu.
XENFORO DESTEK CEVABI:
You can likely resolve this by adjusting your PHP-FPM limits. You may also be able to resolve this using a reverse proxy such that your server very quickly serves the file content to the proxy and that then serves the file to the end user. Or you may need to ensure that PHP itself is not serving the file like this. XenForo's attachment system is not really designed for huge files such as that because it's served through PHP. Having your web server serve the files directly would be more efficient and resolve this issue.

Bunu yaptım sorun çözüldü ama indirme hızı düşük.

indirme hızı derken forumda dosya indirme hızımı ?

Arkadaşlar kimse bana yardım edemez mi? :(
İndirme hızı ile ilgili ciddi bir sorunum var.
Herkes çözebilirse, bunun için ödeme yapmaya hazırım.

Arkadaşlar kimse bana yardım edemez mi? :(
İndirme hızı ile ilgili ciddi bir sorunum var.
Herkes çözebilirse, bunun için ödeme yapmaya hazırım.
Xenforo yapısında download hızı için bir yapı,düzenleme ben görmedim. Bunu çözümünü sunucunuzda arayın derim.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.