Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo Ve Forum Sitesi Hakkında Yardım

Cnrylmz68

Aktif kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar

Yeni bir forum sitesi kurmak istiyorum. Alt yapı olarak xenforo kullanmak istiyorum. Hosting ile ilgili bazı sorularım var.

1 - Xenforo için en iyisinin vds sunucusu olduğunu söylüyorlar ancak başlangıç için biraz maliyetli geldi yıllık yakalık 350 400 dolar. başlangıçta işimi görebilecek şekilde daha uygun bir hosting paketi ne olmalı sizce.

2 - İleriye yönelik amaç tabiki biraz para kazanmak büyümek.. Bu işlerle uğraşmayı seviyorum. Tamamen para odaklı değilim. Ancak daha parlak bir fikriniz varsa alabilirim :)

3 - yeni bir forum sitesi kurmak var belirli zamanda bir yerlere gelebilmek için nasıl bir yol izlememeliyim. Nelere dikkat etmeliyim bu konu dada öneriniz, tavsiyenizi okumak isterim.

1. soru benim ilgi alanıma girdiği için sadece 1. sorunuzu cevaplayacağım diğer sorularınıza ilgisi olan kullanıcılarımız cevap verecektir. Paylaşımlı hostingler xenforo gereksinimlerini çoğunlukla karşılamıyor. Hosting almadan önce aşağıdaki fonksiyonların açık olup olmadığını kısaca xenforo gereksinimlerini karşılayıp karşılamadıklarını sorabilirsiniz.

exec : Eğer sohbet eklentisi vs kullanacaksanız açık olması lazım.
escapeshellarg : XenForo'da komut çalıştırma işlemleri için gereklidir açık olması gerekir.
proc_open : gereklidir.
popen: gereklidir.
fpassthru: gereklidir.
PHP 7.0 (8.0 önerilir)
MySQL 5.5 (MariaDB ve Percona da uyumlu)
PHP extensions: MySQLi, GD (with JPEG support), PCRE, cURL, SPL, SimpleXML, DOM, JSON, iconv, ctype

Hostingin destekleyip desteklemediğini anlamak için xenforo kurmanıza gerek yok. Kurmadan önce aşağıda ekte verdiğim dosyayı zipten çıkarıp xenforo_requirements.php dosyasını ftp ana dizine atarak test edebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• xenforo-requirements.zip
    5.5 KB · Görüntüleme: 4
Hosting için okadar para vermenize gerek yok

Tikla git burdaki site üzerinden sinirsiz teksite avrupa lokasyon kullanirsiniz ben öyle yapiyorum ve gayet güzel XenForo sorunsuz çalışıyor vds almak mantiksiz anlik 1 k onlineniz olsaydi ozaman vds tercih edebilirdiniz dedigim gibi hosting yeterli olur

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.