Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Xenforo VDS Kurulum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gecitli

xFanatik
XGT Kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba xenforo için vds ,de olmasi gerekenler nelerdir vds sunucu aldım 1 haftadır kurmaya çalışıyorum bir arpa boyu yol alamadım sürekli hata veriyor bu konuda bilgisi olan bilgilerini paylasa bilirmi.

Kurulum olarak tecrübe edinmedim başka yerde kurulu olanı taşımayı deneyin' fikir fikiri doğurur.. belki bazı dosyaları vds kendi içinde güvenlik algısına alıyorsa' dosya uzantılarından bahsediyorum o yüzden hata üstüne hata alma durumu mümkün.. Çünkü bazı hostingler sıfır kuruluma izin vermezken hata basarken taşıma yapıldığında sorun çıkarmıyorlar o mantıkla söyledim..

Malesef denemediğim kalmadı bir tur güvenlik sorunu oluşturuyor sanırım vds aldığım yerdeki arkadaşlarda elinden geleni yaptılar lakin onlarda bu konuya yabancı malesef sunu çözemedim vds de ne özelik olması gerek windows yada Linux?

Linux olmazsa olmazı abi ' windows hostinglerde bile çalışmıyor tutki vds'
Mutlaka bir yolu vardır' burda sunucu sahipleri var yardımcı olup bilgi vereceklerdir..

Linux bir sunucu ve cyberpanel kur fisek gibi forum olur ?

Cyberpanel olmazsa pleskpanel free lisansli bir şekilde kullanbilirsin

Önerim cyberpanel .

bir şekilde forumu tasidim lakin şimdide konulara girerken 403 forbitte hatası veriyor mod koruması kapalı oysa ne sebep oluyor anlamadım?

Merhaba xenforo için vds ,de olmasi gerekenler nelerdir vds sunucu aldım 1 haftadır kurmaya çalışıyorum bir arpa boyu yol alamadım sürekli hata veriyor bu konuda bilgisi olan bilgilerini paylasa bilirmi.

XenFORO sunucuda ve hosting de yük oluşturan bir yazılımdır. VDS kullanmaktansa HOSTİNG kullanmak daha mantıklıdır. Gerekli optimizasyonlar yapıldıktan sonra herhangi bir problem oluşmaz ki forumun açılış hızı daha da artacaktır.

XenFORO sunucuda ve hosting de yük oluşturan bir yazılımdır. VDS kullanmaktansa HOSTİNG kullanmak daha mantıklıdır. Gerekli optimizasyonlar yapıldıktan sonra herhangi bir problem oluşmaz ki forumun açılış hızı daha da artacaktır.
Tam tersi olcakti sanirim hosting kullanmaktansa vds tercihimidir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.