Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!
Kaynak ikonu

XF 2.0 Eklenti XenForo Türkiye SMS Eklentisi 2.0.0

Bu eklenti, add-ons XenForo 2.0.X ile uyumlu ve stabil olarak çalışmaktadır.
Arkadaşlar bu eklenti nasıl kuruluyor? Ben kurmayı denedim ama bi değişiklik göremedim. Ona göre sms almayı düşünüyorum.
Birde konuyla pek alakası yok gibi görünebilir ama bir numara listesi ekleyip bu numara listesinin onaylanma işlemi gerçekleştikten sonra atıyorum bu listedeki numaralardan kişileri müşterilerim diye bir gruba atıp o liste dışlındakileri sms onaylı diye başka bir gruba atma şansımız olabilir mi ?

Arkadaşlar bu eklenti nasıl kuruluyor? Ben kurmayı denedim ama bi değişiklik göremedim. Ona göre sms almayı düşünüyorum.
Birde konuyla pek alakası yok gibi görünebilir ama bir numara listesi ekleyip bu numara listesinin onaylanma işlemi gerçekleştikten sonra atıyorum bu listedeki numaralardan kişileri müşterilerim diye bir gruba atıp o liste dışlındakileri sms onaylı diye başka bir gruba atma şansımız olabilir mi ?

Bu eklentinin yapımcılarının xenforo-turkiye sitesi kapalı daha sonradan destek alabilir misiniz alamaz mısınız bilmiyorum. Bu gibi eklentileri kullanacaksanız eğer daha sonradan sitenizi güncelleme yaptığınız da eklentide sorunlar yaşayabilirsiniz veya yaşamazsınız garantisi yok. Bu yüzden hali hazırda devamlı desteği olan eklentilere yönelin. Mesela burada XenForo 2 SMS Onaylı Üyelik - SMS Confirmation bir arkadaşımız sms eklentisini yapmış 120 TL gibi uygun bir fiyata satıyor. Hem satın alıp Türk coderlara bir desteğiniz olmuş olur hemde kendisiyle iletişime geçip eklenti kurulum desteği de alabilirsiniz. En azından yeri geldiğinde eklentinin yazarından destek alabileceğiniz bir muhatap bulmuş olursunuz.

Daha önceden yazmıştım tekrar bahsedeyim.
Sms firmalarından 0850' li hat alıyorsunuz.
Aldığınız firmanın vereceği API bilgilerini aşağıdaki ekte gösterilen resimdeki gibi giriyorsunuz.

Bilgileri girdiğinizde eklenti gerisini otomatik hallediyor.
Kod öncesi önek (Siz belirtiyorsunuz): Eklentinin otomatik olarak oluşturduğu kod

Telefonda gözüken mesaj;
XenGenTr Aktivasyon Kodunuz: 85930526

Ekli dosyayı görüntüle 4040

Firmalara baktım halen en uygun veren firma netgsm
8TL yıllık hizmet bedeli alınıyor.Ek olarak sms paketi alıyorsunuz.
Sms paketleri yeni abonelere çok uygun orta halli bir formunuz varsa 99TL lik 10.000 sms paketi işinizi rahat görür
Ekstra bilgi telefon ve pc masaüstü uygulaması ilede istediğiniz kişilere sms gönderebiliyorsunuz.
Hazır mesajlar vs bulunmakta..
Screenshot_1.png

Bu eklentinin yapımcılarının xenforo-turkiye sitesi kapalı daha sonradan destek alabilir misiniz alamaz mısınız bilmiyorum. Bu gibi eklentileri kullanacaksanız eğer daha sonradan sitenizi güncelleme yaptığınız da eklentide sorunlar yaşayabilirsiniz veya yaşamazsınız garantisi yok. Bu yüzden hali hazırda devamlı desteği olan eklentilere yönelin. Mesela burada XenForo 2 SMS Onaylı Üyelik - SMS Confirmation bir arkadaşımız sms eklentisini yapmış 120 TL gibi uygun bir fiyata satıyor. Hem satın alıp Türk coderlara bir desteğiniz olmuş olur hemde kendisiyle iletişime geçip eklenti kurulum desteği de alabilirsiniz. En azından yeri geldiğinde eklentinin yazarından destek alabileceğiniz bir muhatap bulmuş olursunuz.
Teşekkür ederim irtibata geçmek için mesaj attım kendisine. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.

XenForo 2.1.0 Beta 5 sürümünde NetGSM firması ile testini yaptım.
Sonuç: Çalışıyor

İleriki sürümlerde çalışıp çalışmayacağını yine belirtirim.

Arkadaşlar hepsi belge istiyor bu firmalar belge olmadan ticari sicil, vergi levhası olmadan forumda uyelik onay için kullanacağım site yok mu yada bu konuda aracı olan güvenilir kişiler?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.