Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Xenforo toplu resim silme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Verwaltung

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba,

Xenforoda resimleri toplu olarak nasıl silebilirim. bunu ftp yada panel hangisi olursa yapmak istiyorum.

Xenforo panelde bb kodu içerik, ekli dosyalar adımlarından silme yapabiliyorum ama sadece 10 tane silebiliyorum. Ayrıca buradan sildiğimde silinen resim yerinde ekli dosyaları görüntüle diye link kalıyor buda 404 hatası veriyor.

Çok fazla gereksiz resim var silmeme yardımcı olurmusunuz bunu ücretli yapmak isteyen olursa yazabilir.

Yapamazsınız. Resimleri tek tek seçip silmeniz gerekiyor. Ayrıca hepsini konularından (veritabanından) kaldırmanız gerekiyor.

Tek tek uğraşmanız lazım onun yerine konuları editlemek daha mantıklı...

Çözüm
Peki kategoriyi silersem resimler silinirmi. yanı resimlerin yoğun olduğu kategoriyi silip içindeki konu resim ne varsa veri tabanından silinirmi. ?

Eğer bir kategori, forum, konu silinir ise içerisindeki tüm verilerde silinir.
Bir forum mu sildiniz ? içindeki tüm konular, mesajlar ve bunlara ekli tüm dosyalarda silinecektir.

Konu biraz eski ama bende bunun bir arayışına girdim..
Resim ekle yerinden cihazdan seç kısımı ve dosya ekle kısımından yüklenen dosyalar ve resimlerin illa bir yerde depolanması lazım.. Onu komple silersek resim ekle ve dosya ekle yerinden eklenenlerin konu içinden silinmesi lazım.. yani konuda'ki resimler silincek sadece konular duracak kırık resim gibi falan..

Çok araştırmadım ama bu resim boşaltma olayı vardır diye düşünüyorum.. Bulmak lazım..

Ekli resimleri burdan admin.php?attachments/ silebilirsiniz ama konu içinde kalan bbkodu manuel olarak silmelisiniz.

Ekli resimleri burdan admin.php?attachments/ silebilirsiniz ama konu içinde kalan bbkodu manuel olarak silmelisiniz.
O Tamam orada bir sorun yok bunun direk ana dizinde bir dosyası olması gerekiyor .. Bazen buradan boyutu yüksekleri boşaltıyorum ilgili konusunuda bulup düzenliyorum.. ama bu toplu bir seçim yapmıyor.. ilk 10 gibi seçiyor diğer sayfalarıda yeniden seçiyorsun.. Bunun dizini nerede acaba ftp üzerinden..

Normalde yanlış bir uygulama silmek ama bazen gerekli nedenlerden dolayı yapılmak istenirse o bilgiyi buraya yapıştıralım..

FTP de data/attachments içinde ama oralara dokunmanızı pek tavsiye etmem.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.