Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

XenForo tabanlı bir forum sitesinin ortalama maaliyeti nedir?

Garfield

xFanatik
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
Bilmeyenler ıcın merak edilen konulardan bir taneside soyle bir forumu kac paraya kurabılırım ? vs.

Arkadaslar bu goreceli bir kavramdır kımse net olarak su yada bu rakam dıyemez sızın projenıze ve sızın ozel taleplerınız hayal gucunuze gore farklılık gosterır. yınede baslangıc sevıyesı bir forum ıcın ortalama bir maaliyet cıkaralım.

Domain: 100₺
Hosting: 100₺
xf lisans: 600₺ (2.el ortalama)
xf kurulumu: 100₺
xf düzenlemeleri: 200₺
Premium tema : 200-500₺ arası
İçerik editör: 250₺

Buraya kadar sağlam bir hosta kurulu yıkılmayacak sıkayet sonrası kapanmayacak premium bir temaya sahip baslangıc seviyesinde bir forum sahibi oldunuz 1.500₺

* hadı alıntı ıcerık kullanmayın, edıtor gereklı bu adam duzenlı olarak makale yazacak yada satın alacaksınız + maaliyet
* forumunuza ozel yazılmıs bir tema yok hazır bir temayı satın aldınız onu kullanıyorsunuz ozel yapım bir tema + maaliyet
* forumunuza ozel yazılmıs bir eklentı yok eklentı yazdırmak ıstersenız + maaliyet
* forumda kullandıgınız ücretli satın aldıgınız bir eklentı yok hazır bır eklentı satın aldınız + maaliyet
* forumuza ozel banner + logo ve diğer tasarım ıslerını henuz yaptırmadınız + maaliyet
* forumuza ozel dahili ve harici seo calısması yaptırmadınız + maaliyet
* yarın bır gun forum buyudu daha sağlam bir sunucuya ıhtıyacınız olacak + maaliyet
*henuz forum ıcın reklam calısması yapmadınız reklam vermedınız + maaliyet

diye liste uzar gider.

konu aslında bu kadar kısa bir konu değil cok genıs kapsamlı bir konu ama uzatmak ıstemıyorum sadece sunu eklemek ısterım siz free bir tema ıle n.u.l.l.e.d bir surum ıle birazda bılgınız var ıse 0 maaliyet lede forum sahıbı olabılırsınız ancak sunu bılın ya aldıgınız ılk sıkayette yada aldıgınız ılk ciddi saldırıda tarih olur gidersınız. emın olun goze batan basarılı bir forumunuz olur ıse kımse sıze cıcek vermeyecek

Anlatım bana ait'tir.
Herkese İyi Forumlar.

Bilmeyenler ıcın merak edilen konulardan bir taneside soyle bir forumu kac paraya kurabılırım ? vs.

Arkadaslar bu goreceli bir kavramdır kımse net olarak su yada bu rakam dıyemez sızın projenıze ve sızın ozel taleplerınız hayal gucunuze gore farklılık gosterır. yınede baslangıc sevıyesı bir forum ıcın ortalama bir maaliyet cıkaralım.

Buraya kadar sağlam bir hosta kurulu yıkılmayacak sıkayet sonrası kapanmayacak premium bir temaya sahip baslangıc seviyesinde bir forum sahibi oldunuz 1.500₺

* hadı alıntı ıcerık kullanmayın, edıtor gereklı bu adam duzenlı olarak makale yazacak yada satın alacaksınız + maaliyet
* forumunuza ozel yazılmıs bir tema yok hazır bir temayı satın aldınız onu kullanıyorsunuz ozel yapım bir tema + maaliyet
* forumunuza ozel yazılmıs bir eklentı yok eklentı yazdırmak ıstersenız + maaliyet
* forumda kullandıgınız ücretli satın aldıgınız bir eklentı yok hazır bır eklentı satın aldınız + maaliyet
* forumuza ozel banner + logo ve diğer tasarım ıslerını henuz yaptırmadınız + maaliyet
* yarın bır gun forum buyudu daha sağlam bir sunucuya ıhtıyacınız olacak + maaliyet

diye liste uzar gider.

konu aslında bu kadar kısa bir konu değil cok genıs kapsamlı bir konu ama uzatmak ıstemıyorum sadece sunu eklemek ısterım siz free bir tema ıle n.u.l.l.e.d bir surum ıle birazda bılgınız var ıse 0 maaliyet lede forum sahıbı olabılırsınız ancak sunu bılın ya aldıgınız ılk sıkayette yada aldıgınız ılk ciddi saldırıda tarih olur gidersınız. emın olun goze batan basarılı bir forumunuz olur ıse kımse sıze cıcek vermeyecek

Anlatım bana ait'tir.
Herkese İyi Forumlar.
Eline sağlık hocam şuan sıfır lisans fiyatı tam nedir

2.el 600 diyeni görmedim hep 800'ler de uçuyorlar bu yüzden halen lisans alamadım.

katılıyorum, ben abartı olmasn dıye biraz ıyımser yazdım rakamı.

Hocam realite de iyimserliğin karşılığı olmuyor genelde. Lisans ücreti, devir sıkıntısı, mail vermeyen satıcılar falan derken XenForo'dan soğumaya başladım. Sıfır alsan 160$ dan şuan ki kur ile 1100 TL civarı yüksek bir mevla bu parayı vereceğime özelleştirilmiş bir ücretsiz forum kurarım diyorum kendi kendime.

diye liste uzar gider.

Anlatım bana ait'tir.
Herkese İyi Forumlar.

Hocam neden kurulumu para ile olsun ki? Ve Duzenlemeleri neden 200 tl imiş? Icerik editörü derken neye dayanarak söyluyor sunuz? Gönüllü moderatörler vardır bedava yapacak.

Hocam neden kurulumu para ile olsun ki? Ve Duzenlemeleri neden 200 tl imiş? Icerik editörü derken neye dayanarak söyluyor sunuz? Gönüllü moderatörler vardır bedava yapacak.

hocam yukarıdakı anlatımları 1 kurus para vermeden de yapmanın yolları mevcut. :)

Peki birisi şikayet ettiği zaman nasıl işliyor durumlar? Hiç tecrübe eden var mı?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.