Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo stil dosyalarını harici açmak

Mahir

Sabit kullanıcı
Kullanıcı
Merhabalar,

Bir css ve tasarım geliştiricisi olarak Xenforo üstünde çok acemiyim. Ayrıca bize sunulan düzenleme paneli o kadar işlevsiz ki basit bir arama fonksiyonunda bile hatalar oluşabiliyor kodu silebiliyorum vs.

Ben bu dosyaları harici olarak nasıl kendi bilgisayarımda açarım bir yöntemi var mı?
Teşekkürler şimdiden.

Tasarımsal anlamda pc çekip düzenleyebilceğiniz bir dosyası yok,var ancak bu admincp yapılan düzenlemeri yedeklemek,geçmişi görmek için saklanan bir dosya. Bunuda PC açıp düzenleyip xf çalıştırma şansınız yok.
Tasarım anlamında çalışmak için ilk olarak başlıca hangi şablonların nerelerde işlevsel olduğunu bulmalısınız (Açıkcası ben bile bulamıyorum bazen :)). Sonrasında zaten css biliyormusunuz less sizi zorlamayacaktır.
Yani bunun daha kolay olan bir yöntemi ne yazık ki yok varsa da ben bilmiyorum :)

Merhabalar,

Bir css ve tasarım geliştiricisi olarak Xenforo üstünde çok acemiyim. Ayrıca bize sunulan düzenleme paneli o kadar işlevsiz ki basit bir arama fonksiyonunda bile hatalar oluşabiliyor kodu silebiliyorum vs.

Ben bu dosyaları harici olarak nasıl kendi bilgisayarımda açarım bir yöntemi var mı?
Teşekkürler şimdiden.
Merhaba,

Bende normal bir html, css ve js kodlamasını çok fazla olmasada biliyorum yapmış olduğum hatalarımda oluyor. Birçok kişi eTiKeT™ eTiKeT™ hocamın dediği gibi şablonların hangi işlevde kullandığı bilmesi gerekiyor. Birçok şablon var bunu tek tek olarak ben ögeyi denetle yaparak içerisinde hangi class ve veri çektiği şablon ara kısmından yapıyorum. Normal bir online sitede deneme yapmıyorum bir local kurup direk olarak oradan çalışma yapıyorum ve hata kontrol yaparak eğer uygun görürsem siteye aktarıyorum. Tabiki bu sistem bir karadüzen olabilir. Ama başlangıç olarak bu en iyisi olucaktır.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.