Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? XenForo siteyi yeniden başlatmak

UrtaresOSTV

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Selamlar. Bir şey deniyorum. Nasıl siteyi yeniden başlatabilirim?

XenForo yeniden başlatmak diye bir mantık ve sistem yok ne yazık ki :) sadece sunucuyu, barındığınız cihazı yeniden başlata bilirsiniz.
XenForo yapısında kurmak, sıfırlamak, güncellemek vardır sadece. Belki ne yapmak istediğiniz açıkca belirtirseniz faklı çözüm yolları bula biliriz.

XenForo yeniden başlatmak diye bir mantık ve sistem yok ne yazık ki :) sadece sunucuyu, barındığınız cihazı yeniden başlata bilirsiniz.
XenForo yapısında kurmak, sıfırlamak, güncellemek vardır sadece. Belki ne yapmak istediğiniz açıkca belirtirseniz faklı çözüm yolları bula biliriz.
SMS doğrulama garipmiş :)
imagick olmadığı için .jpg dosyasını elle modifiye ettim fakat değişen fotoğraf ne oynuyor ne de sabit kalıyor eskisi devam ediyor.

SMS doğrulama garipmiş :)
imagick olmadığı için .jpg dosyasını elle modifiye ettim fakat değişen fotoğraf ne oynuyor ne de sabit kalıyor eskisi devam ediyor.
bunun siteyi sıfırlamak ile alakası yok.. gif oynamıyorsa siteyi sıfırlasanda oynamaz..çünkü gif boyutlandırılarak alıyor içeriye.. ne oynuyoru anladımda ne sabit kalıyoru anlamadım ama ... siteadi.com/upgrade yaparsanız site dizinlerini dosyalarını yeniden oluşturur...
imagic sunucunuzdan açtıra bilirsiniz varsa tabiki yok demişsiniz..

gif oynatmak için imagic olması şart çünkü sitenin dışındanda oynamasını sağlıyor o.. jpg yapılandırmasını shopcular yapıyor uzantısal olarak ama boyutlar sınırlı olduğu için yine oynamaz.. site örnek veriyorum sınırlama varsa 1 mb gif resimi 200 kb'lık bir botuya cropluyor buda gif resimin yapısını bozduğundan oynamaz hocam

Imagick olmadan GIF yapamazsınız çünkü GIF'leri kendince işleyerek hareketli hale getiriyor. O eklenti olmadan dediğiniz biçimde yapmak mümkün değil.

PHP Version Select kısmından Imagick vardır belki, bir bakın.

bunun siteyi sıfırlamak ile alakası yok.. gif oynamıyorsa siteyi sıfırlasanda oynamaz..çünkü gif boyutlandırılarak alıyor içeriye.. ne oynuyoru anladımda ne sabit kalıyoru anlamadım ama ... siteadi.com/upgrade yaparsanız site dizinlerini dosyalarını yeniden oluşturur...
imagic sunucunuzdan açtıra bilirsiniz varsa tabiki yok demişsiniz..

gif oynatmak için imagic olması şart çünkü sitenin dışındanda oynamasını sağlıyor o.. jpg yapılandırmasını shopcular yapıyor uzantısal olarak ama boyutlar sınırlı olduğu için yine oynamaz.. site örnek veriyorum sınırlama varsa 1 mb gif resimi 200 kb'lık bir botuya cropluyor buda gif resimin yapısını bozduğundan oynamaz hocam
Imagick olmadan GIF yapamazsınız çünkü GIF'leri kendince işleyerek hareketli hale getiriyor. O eklenti olmadan dediğiniz biçimde yapmak mümkün değil.

PHP Version Select kısmından Imagick vardır belki, bir bakın.
İşte ben işlememesini istiyorum, düz yüklenen resmi oynatsın istiyorum. Yani mesela gif yüklendi, oraya normal HTML ile gif oynatır gibi olsun istiyorum.
M MisakiTaro forumunuz hayırlı olsun bu arada.

İşte ben işlememesini istiyorum, düz yüklenen resmi oynatsın istiyorum. Yani mesela gif yüklendi, oraya normal HTML ile gif oynatır gibi olsun istiyorum.
M MisakiTaro forumunuz hayırlı olsun bu arada.
hocam nasıl bir hosting kullanıyorsunuz'ki gif oynatamıyorsunuz ? öyle birşey mümkün değil... dışarıdan çağırılan resimleri oynata bilirsiniz.. o'da xenforonun yapısın'da yok.. avatar bölümünde posbite yeni bir avatar çerçevesi açılabilir.. onada yazılım bilmek gerekir.. zor hocam.. iyi günler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.