Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Kullanım tekniği Xenforo sitemap,siteharitası nasıl kullanılır,önemi nedir ?

Xenforo sitemap,siteharitası nasıl kullanılır,önemi nedir ? - Xenfor siteharitası sistemi nasıl kullanılır neler yapılır önemi nedir ?

Kaynağı oluşturan eTiKeT™;

Yayınlanan kaynağın içeriği:

Xenforo sitemap,siteharitası nasıl kullanılır,önemi nedir ?
Günümüzde bir çok sistemde olduğu gibi xenforonunda kendine ait bir site harıtası oluşturma sisitemi vardır.​
Bu sistem ile kolaylıkla rama motorlarına içeriğiniz gönderebilir ve index alamasını sağlayabilirsiniz.​
...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

xenfoor_2_sita_haritası_olusturma_google_ekleme.png

Son düzenleme:
Öncelikle bu güzel konu için ellerine sağlık üstad.

Malum bugün SMF'den Xenforo gerçek forumumu şükür sorunsuz şekilde geçirdim. Bu konuda baştan beri vermiş olduğunuz destek için tekrar çok teşekkür ederim.

Çok şükür "301 URL Redirecting" da sorunsuz çalışıyor. Yani yavaş yavaş Google kendisi eski linkleri güncelleyecek inşallah.

Bu konuda anlatıldığı şekilde Xenforo tarafında Sitemap oluşturup, Webmaster ilave ettim.

Sizden teyid etmek istediğim konu ise : Ben şimdi her ne kadar çalışmasa da ESKI SMF sitemap belli bir süre silmemem gerekiyor değil mi ? Taki tüm eski linkler 301 ile yeni sitemap yönlendirilene kadar. Şimdi bunları silersem, tüm eski linkler kaybolur diye düşünüyorum, doğru mudur ?

Ekli dosyalar

• Sitemap.jpg
    Sitemap.jpg
    107.4 KB · Görüntüleme: 10
Eski sitemap hatalar ile dolacak ve indexler silinecektir. Bu yüzden direk yeni sitemap geçiş yap bence.

Eski sitemap hatalar ile dolacak ve indexler silinecektir. Bu yüzden direk yeni sitemap geçiş yap bence.
Kesinlikle haklısın üstad. Bu yüzden zaten hemen yeni Xenforo Sitemap ekledim.

Emin olamadığım kısım Eski SMF sitemap sileyim mi, yoksa belli bir süre daha kalsın mı ?

Silmediğin sürece google bunu okuması ve hatalar almasına olanak tanırsın.

site map haftanın belirli günlerine ayarlı debug mod olmadanda bunu değiştiremeyiz.. başka alternatif varmı ? debug mod eklemek istemiyorum.. her gün otomatik sitemap çalışsın istiyorum.. standart ayarlarda çarşamba perşembe cumartesi gibi atlamalı gün seçmiş

eline sağlık başkan

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.