Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo sitemap dahil etmeme

mynameis

Aktif kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba,

Bazı gizli forumlar var ve bu forumları sitemap içerisine dahil etmemiz gerekiyor. Sadece belli üye gruplarının görebildiği bu kategorileri ve bu kategorilerdeki başlıkları sitemapa dahil etmemek için ne yapılabilir?

Dahit etmeniz bir anlam ifade etmiyor.
Neden çünkü adı üstünde gizli forum google amcam gelip o linki ziyaret ettiğinde size vereceği hata erişim yasağı ;) Sonra bu şeklide tarama hataları,sonrasını siz düşünün artık ;).

www.google.com-2017-12-20-01-19-50.png

Ben robots.txt ile engelledim bazı kategorileri.
wepmaster tools da hep hata dolu. "Site haritasında robots.txt tarafından engellenen URL'ler bulunuyor."
Haliyle ince seo ayarlarına takıntılı biriyseniz ben gibi. Problem ediyorsunuz.

Ben robots.txt ile engelledim bazı kategorileri.
wepmaster tools da hep hata dolu. "Site haritasında robots.txt tarafından engellenen URL'ler bulunuyor."
Haliyle ince seo ayarlarına takıntılı biriyseniz ben gibi. Problem ediyorsunuz.

Yani bunu takıntı etseniz de yapabileceğiniz bir şey yok. Google amca linkeri indexlemiş sonra diyorsunuz ki vazgeçtim bunları indexleme.
Doğal olarak o da bunları hata olarak görüyor ve hata sayfasına ekleyerek o indexleri zaman ile silmeye başlıyor ;)..

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.