Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo Site Hızlandırma ve Optimizasyon

bsggr78

Yeni kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar
siteyi birçok teste soktum
seo testi hız testi google ın speed testine
hız testleri siteyi yavaş buluyorlar
seo testindede metada sıkıntı çıkıyor
birsürü ayar yaptım serverde nginx ve phpye ama yinede birşey değişmedi
ve ek olarak post linkini mesela telegram veya facebooka attığımda postun içinden resim göstermesini istiyorum ama varsayılan meta resmini gösteriyor

yardım edebilirmisiniz?

seo analizlerinin hiç birisi aynı değilki .. ben daha yeniyim sayfa hızlandırma ile ilgili hiç birşey yapmadım.. bir yeree %5 %7 çıktı gt metrixde . mesela bu benim sorunum değil kurulumu yaptıklarından beri böyleymiş ama defaultta uçuyoruz.. sonra ufak bir dizenleme yaptım talimatlara uyarak bir yerde %46 başka yeree %80 bu seo analizleri çok saçma .. birinde z-zip sıkıştırma yok diyor diğerinde mükemmel . hiç takılmıyorum ben sende boşver

Merhaba arkadaşlar
siteyi birçok teste soktum
seo testi hız testi google ın speed testine
hız testleri siteyi yavaş buluyorlar
seo testindede metada sıkıntı çıkıyor
birsürü ayar yaptım serverde nginx ve phpye ama yinede birşey değişmedi
ve ek olarak post linkini mesela telegram veya facebooka attığımda postun içinden resim göstermesini istiyorum ama varsayılan meta resmini gösteriyor

yardım edebilirmisiniz?
Çoğunlukla page speed seo hızı bazı temalarda ve yüklenen icerikten kaybkalı olarak olabiliyorum CDN kullanmanızı tavsiye ederim. https://www.google.com.tr/amp/s/www.r10.net/amp/2368500/1/xenforo-page-speed-bilgilendirme.html

makaleni okudum daha önce hepsi tamam cdn v.s önceden ayatrlı.. şuan eTiKeT™ eTiKeT™ kardeşin temaya bakıyorum yükledim . özelleştirme yaparmıyım yapmazmıyım deniyorum.. linkler değiltirilemez demiş gerçi :) olsun bakalım neler yapabiliriz..
zaten sayfa açılış hızım vasat onuda ikonlara bağlıyorum ben png . tamam teşekkür ederim ..

makaleni okudum daha önce hepsi tamam cdn v.s önceden ayatrlı.. şuan eTiKeT™ eTiKeT™ kardeşin temaya bakıyorum yükledim . özelleştirme yaparmıyım yapmazmıyım deniyorum.. linkler değiltirilemez demiş gerçi :) olsun bakalım neler yapabiliriz..
zaten sayfa açılış hızım vasat onuda ikonlara bağlıyorum ben png . tamam teşekkür ederim ..
Font Awesome kullanın daha mantıklı oluyor

Çoğunlukla manuel olarak tavsiye ediyorum.
hocam teşekkür ettimde şöyle bir sorun var .. sanırım bilmediğimden Font Awesome ikonları logo gibi yerlere kusursuz uyarlana biliyor.
lakin ben kategori ikonlarından bahsediyorum.. bunun tek tek manuel olarak girilmesi nasıl olacak.. mesela ben burdan aldıgım eklenti ile png ikon ekledim.. sizinde png resim olması gerekiyorki yol gösterip ikonu koyalım.. global ikonda ise geneline tek uyguluyor. sizi yormak istemiyorum eger link varsa konu ikonları için tek tek koymalık Font Awesome olarak atın lütfen.

seo analizlerinin hiç birisi aynı değilki .. ben daha yeniyim sayfa hızlandırma ile ilgili hiç birşey yapmadım.. bir yeree %5 %7 çıktı gt metrixde . mesela bu benim sorunum değil kurulumu yaptıklarından beri böyleymiş ama defaultta uçuyoruz.. sonra ufak bir dizenleme yaptım talimatlara uyarak bir yerde %46 başka yeree %80 bu seo analizleri çok saçma .. birinde z-zip sıkıştırma yok diyor diğerinde mükemmel . hiç takılmıyorum ben sende boşver
birkaç sitede denedim
google nin testleri vs
google desktopta 1.1s açılış ve diğer bulduklarınla 84p veriyodu
diğer siteleri hatırlamıyorum
nginxten apacheye geçirdik siteyi
88p oldu mobilde 51p
mobil aşırı düşük
desktop yüksek
siteyi iyimi bulmuyorlar anlamıyorum

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.