Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü xenforo Silinen Kategorinin Geri Getirilmesi

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

sat679

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
xenforo Silinen Kategorinin Geri Getirilmesi
Yanlışlıkla bir kategoriyi sildim bu kategori içerisinde baya bir bölüm, konu vardı bu kategoriyi nasıl geri getirebilirim?
Yönetici günlüğüne baktığımda silinen kategori ile ilgili olarak şu söz konusu ...

Kod:
Durum isteği

array(7) {
  ["child_nodes_action"] => string(6) "delete"
  ["_xfRedirect"] => string(43) "http://www...............................com/admin.php?nodes/"
  ["_xfToken"] => string(8) "********"
  ["_xfRequestUri"] => string(17) "/admin.php?nodes/"
  ["_xfWithData"] => string(1) "1"
  ["_xfResponseType"] => string(4) "json"
  ["categories/etkinlikler_83/delete"] => string(0) ""
}

Silinen kategorinin günlüğüne bakınca yukarıdaki görünüyor..
Bu kategoriyi geri getirmem konusunda yardımcı olursazı çok memnun olurum.

İlginiz ve anlayışınız için teşekkür ederim....

Ekli dosyalar

• yonetici_gunlugu.JPG
    yonetici_gunlugu.JPG
    44.5 KB · Görüntüleme: 13
Veritabanından silinmiş bir veriyi geri almanın tek yolu en yakın yedeği kurmaktır. Bunun dışında silinen veriyi geri almak gibi bir imkanınız yok.

Desenize gitti tüm konular içerik...
Peki bu konuların eklentili (dosyaları) olanların eklentileri de gitmiş midir?

Desenize gitti tüm konular içerik...
Peki bu konuların eklentili (dosyaları) olanların eklentileri de gitmiş midir?

Eğer forumu silerken içeriğini xxx foruma taşı demedi iseniz ki forumda o alanın konuları yok ise kontasına kadar gitti. Kaldıki eklentiler olsada bumanız çokkkkkkk zor tek tek.

Eğer forumu silerken içeriğini xxx foruma taşı demedi iseniz ki forumda o alanın konuları yok ise kontasına kadar gitti. Kaldıki eklentiler olsada bumanız çokkkkkkk zor tek tek.
Öncelikle geçmiş olsun hocam. Anlaşılan sen AP tarafında yanlışla kategori kısmını komple silmişsin. Umarım elindeki yedekten geri dönme imkanın olur.

Belki zaten biliyorsun ama yeri gelmişken, kendimin yeni öğrendiği SILME ile ilgili bir iki noktayı paylaşayım :

* Normal konuları silerken Xenforo, SMF'den farklı olarak eğer Soft delete dersen, konuyu olduğu bölümde bırakıyor ve üstünü çizip, sadece admin görmesine izin veriyor.

Hatırlarsan SMF'de konu ve mesaj silinince "Çöp Kutusuna" gidiyordu. Xenforo'da default bu özellik bildiğim kadarı ile yok. Sadece konular için (mesajlar için ne yazık ki geçerli değil) silinince Çöp kutusuna gitmesi için şu moddu kullanabilirsin.

Move to Trash Can

* Eğer mesajları Soft olarak silersen de, tuhaf bir şekilde konu içinde yine sadece Admin görecek şekilde iz kalıyor. Eğer kullanıcılara kendi konularını silme yetkisi verdin ise, o zaman kim neyi ne zaman silmiş pek haberin olmuyor. Eğer şu ücretli Addon kullanmazsan.

Show deleted

Küçük bir soruda ben sorayım müsadenizle : SOFT olarak silinen Konuyu geri getirebiliyorum ama MESAJI nasıl geri getireceğiz onu bulamadım.

Son düzenleme:
Desteğiniz için teşekkür ederim. Ne yapalım.. Gidene gitme denmez. Elde kalanlar bizimdir.
Mehmet Bey görüşleriniz için size de ayrıca teşekkür ederim.
Bu olay üzerine şimdi soğuk su içtim...

Küçük bir soruda ben sorayım müsadenizle : SOFT olarak silinen Konuyu geri getirebiliyorum ama MESAJI nasıl geri getireceğiz onu bulamadım.

Adı geçen eklentidemi yoksa varsayılan sistemde mi?

Adı geçen eklentidemi yoksa varsayılan sistemde mi?
Her ikisinde de silinen mesajları, geri döndürüp normal hala getiremiyorum. Default sistemde nasıl yapıldığını şu an için öğrensem yeterli zaten.

Ekle Soft olarak silinen 2 mesaj var. Üsteki ilk mesajı Admin olarak ben sildim, ikinci mesajı kullanıcı sildi. Şimdi bunu nasıl geri alabilirim.

Ekli dosyalar

• Silinen Mesaj.jpg
    Silinen Mesaj.jpg
    69.7 KB · Görüntüleme: 10
Her ikisinde de silinen mesajları, geri döndürüp normal hala getiremiyorum. Default sistemde nasıl yapıldığını şu an için öğrensem yeterli zaten.

Ekle Soft olarak silinen 2 mesaj var. Üsteki ilk mesajı Admin olarak ben sildim, ikinci mesajı kullanıcı sildi. Şimdi bunu nasıl geri alabilirim.

Mesaj yazdığınız her alanın altında checkbox seçim kutucuğu vardır.

Örnek resim;

checkbaox.JPG

Bunu işaretlediğinizde aşağıdaki gibi bir alan açılır. Bu alandan mesajları geri getir dedikten sonra işlem yap butonuna tıklamanız yeterlidir.

mesajigerigetir.JPG

Bu arada yazdıklarım sizin için geçerli değil sat679 sat679 çok geçmiş olsun.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.