Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Xenforo Seo ayarları

ŞükrüErk

Aktif kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Hocalarım öncelikle merhaba, mesela xenforoda bir konu açtık diyelim xxx oyunu hakkında sonra googleye xxx oyunu yazdığımızda aramada çıkmasını nasıl sağlarız sitede bunun gibi bir konu açılmışmı bulamadım detaylı bir anlatım yaparsanız çok teşekkür ederim saygılarımla

Nasıl yapılır ? Xenforo Seo ayarları

XenForo yapısında seo güçlendirici bazı eklentiler var, ancak ne kadar işe yarar ne kadar hit getirir hiç bir yönlendirme yapamam ne yazık ki. Çünkü xenforo zaten en gelişmiş teknoloji ile kodlanmış ve başlıca seo gereksinimlerini içinde barındırmaktadır.

Bunlar dışında ise örnek google bir yönlendirme yapak gibi bir olasılığınız yok. Ancak siz google istedikleri, aradıkları ne ise onları yapar oturur beklersiniz. Fakat seo, yada google istediklerini yapmak aslında bence bir palavra :) ben her zaman içerikten, domainden yanayım. Yani o açtığınız konu öyle bir konu olacak ki bir örneği olmayacak. Bakın o zama google amcam sizden istediklerini hiç görüyor mu.
Kısacası kopya içerik, her yerde bulunan bilen başlıklar, konular yada benzeri...
XenForo yapısında seo güçlendirici bazı eklentiler var, ancak ne kadar işe yarar ne kadar hit getirir hiç bir yönlendirme yapamam ne yazık ki. Çünkü xenforo zaten en gelişmiş teknoloji ile kodlanmış ve başlıca seo gereksinimlerini içinde barındırmaktadır.

Bunlar dışında ise örnek google bir yönlendirme yapak gibi bir olasılığınız yok. Ancak siz google istedikleri, aradıkları ne ise onları yapar oturur beklersiniz. Fakat seo, yada google istediklerini yapmak aslında bence bir palavra :) ben her zaman içerikten, domainden yanayım. Yani o açtığınız konu öyle bir konu olacak ki bir örneği olmayacak. Bakın o zama google amcam sizden istediklerini hiç görüyor mu.
Kısacası kopya içerik, her yerde bulunan bilen başlıklar, konular yada benzeri oluşumlar ne yazık ki hızlı bir yükseliş sağlamaz.
Forum içeriğinizin benzeri, rakipleri var ise şansınız dahada zor ne yazık ki. Her zaman içerik ile onlardan bir adım önde olmalısınız. Bu süreç ile öyle bir kaç gün, hafta ile değerlendirilemez. Haftalar, aylar sürer bu gibi işlemler ne yazık ki.

Çözüm

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.