Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Xenforo Seo Ayarları Nasıl Yapılır

akaynar

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba Ustatlar ve Arkadaşlar Seo Analizim 77 puan çıkıyor bazı sorunlu alanlarım var meta etiketi H ws resimde bazıları görünüyordur kısaca seo puanımı yükseltmek için site üzerinde nerelerde nasıl işlem ne yapmam gerekiyor sitede aradım bulamadım malesef bukonuda bilgi verirseniz sevinirim

seo1.png

Sorunun cevabını ben de merakla takipteyim. Benzer sorunlar bende de var.

Anahtar kelimler için,
Aşağıdaki kodu <head> </head> tagları arasına kendinize göre düzenleyerek ekleyin.
Kod:
<meta name="keywords" content="anahtar, kelimelerinizi, aralara vigül katarak ekleyin.">

Alt etiketi bulunmayan resimler için
Şablonunuz da,
Kod:
styles/default/xenforo/post_old.gif
https://mc.yandex.ru/watch/47161572
Resimleri aratarak,
alt="img" olarak alt tagı ekleyebilirsiniz.

Resimlerde Genişlik ve Yükseklik Değerleri için,
Yine aynı şekilde sıralanan resimleri şablonunuz da aratarak
width="resim genişliği" ve height="resim yüksekliği" değerlerini verebilirsiniz.

h etiketi sıralaması biraz karışık araştırabilirisiniz. veya burada detaylı anlatım yapabilirler şu an için ben yardımcı olamıyorum o konuda :)

Bu iş oldum olası bana hep karışık gelmiştir. Bu işlemleri not alıp, geçiş sonrasına bıracağım :)

Paylaşım için teşekkürler A ADANA LI

Anahtar kelimler için,
Aşağıdaki kodu <head> </head> tagları arasına kendinize göre düzenleyerek ekleyin.
Kod:
<meta name="keywords" content="anahtar, kelimelerinizi, aralara vigül katarak ekleyin.">

Alt etiketi bulunmayan resimler için
Şablonunuz da,
Kod:
styles/default/xenforo/post_old.gif
https://mc.yandex.ru/watch/47161572
Resimleri aratarak,
alt="img" olarak alt tagı ekleyebilirsiniz.

Resimlerde Genişlik ve Yükseklik Değerleri için,
Yine aynı şekilde sıralanan resimleri şablonunuz da aratarak
width="resim genişliği" ve height="resim yüksekliği" değerlerini verebilirsiniz.

h etiketi sıralaması biraz karışık araştırabilirisiniz. veya burada detaylı anlatım yapabilirler şu an için ben yardımcı olamıyorum o konuda :)

Üstad tam olarak nerede aratacağız şu resim alt etiketleri mevzusu için.
/styles/xengentr_ikon/avrupa.png Bu resimin alt etiketi yok nereden bulup düzenleyeceğim ?

Üstad tam olarak nerede aratacağız şu resim alt etiketleri mevzusu için.
/styles/xengentr_ikon/avrupa.png Bu resimin alt etiketi yok nereden bulup düzenleyeceğim ?
İkonlar sistemi için eklenti güncellenmiştir. Eklenti artık o ikonlara alt etiket ekliyor. Yani eklentinizi güncellenseniz sorun çözülecektir.
Ancak xenforo 2.0 için güncelledim mi bilmiyorum şu an tam hatırlamıyorum. Bakın yapmamış isem onu güncellerim ilk fırsatta.

Önemli bir konu, pagespeed ve gtmetrix değerleri daha önemli. Xenforo nun default temasını kullanıyorsanız seo yapmaya pek gerek yok.

Kendi sitemde yaptığım optimizasyon görüntülerini sunayım daha verimli hale getirebilirim ama şuanda yeterli. Tabii ki bunu yaparken host sunucunuzun altyapısı da önemli, sunacağım veriler vds de barınıyor.

5267
5268

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.