Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Bilgilendirme Xenforo rota filtre sistemi ne ise yarar görevi nedir ?

eTiKeT™ kullanıcı adlı kişi yeni bir kaynak yayınladı:

Kaynak başlığı XenForo Rota fitre sistemi ne ise yarar görevi nedir ? - XenForo'da bulunan rota filtresi görevi,işlevi nedir ?

Kaynaktan kısa bir alıntı:
XenForo Rota fitre sistemi ne ise nedir ?
XenForo sisteminde standart olarak sunulan bir uygulamadır.Oldukça kullanışlı ve vaz geçilmez bir sistemdir.
İlave bir eklenti yada benzeri uygulama gerek kalamdan rahatlıkla kullanılılabilir.​

Görevi nedir ?
Rota filtresinin görevi çok basit ama bir o kadar kullanışlıdır.
Forum link yapınızda köklü değişikler yapabilirsini bu uygulama ile
Ne gibi...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Bilgilendirme için teşekkürler. Fakat benim öğrenmek istediğim. Bu rota filtresinden yeni bağlantı adresine türkçe karakterli eklemek istediğimde örneğin site.com/online için site.com/çevrimiçi yaptığımda bağlantı kısmına tıkladığımda "ç" karakterini ascii karakterine "ç" çevirip öyle açmaya çalışıyor. Böyle olunca da sayfa bulunamadı hatası veriyor. Bunu nasıl düzeltebilirim. Sitemin tüm bağlatı yapısını Türk dil karakterlerine göre tasarlamak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
eTiKeT™ kullanıcı adlı kişi yeni bir kaynak yayınladı:

Kaynak başlığı XenForo Rota fitre sistemi ne ise yarar görevi nedir ? - XenForo'da bulunan rota filtresi görevi,işlevi nedir ?

Kaynaktan kısa bir alıntı:

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Ekli dosyalar

• 2.png
    2.png
    224.5 KB · Görüntüleme: 6
  • 1.png
    1.png
    46.6 KB · Görüntüleme: 6
Bilgilendirme için teşekkürler. Fakat benim öğrenmek istediğim. Bu rota filtresinden yeni bağlantı adresine türkçe karakterli eklemek istediğimde örneğin site.com/online için site.com/çevrimiçi yaptığımda bağlantı kısmına tıkladığımda "ç" karakterini ascii karakterine "ç" çevirip öyle açmaya çalışıyor. Böyle olunca da sayfa bulunamadı hatası veriyor. Bunu nasıl düzeltebilirim. Sitemin tüm bağlatı yapısını Türk dil karakterlerine göre tasarlamak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
XenForo altyapısında böyle bir şey mümkün mü bilmiyorum, ancak böyle bir şey yapsanız bile SEO açısından çok olumsuz etkilenirsiniz.

XenForo altyapısında böyle bir şey mümkün mü bilmiyorum, ancak böyle bir şey yapsanız bile SEO açısından çok olumsuz etkilenirsiniz.
Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler. Ancak Türkçe url konusunda epey araştırma yaptım. Sanırım bu konuda hurafelere sahibiz. Elbette söylediklerim %100 doğrudur demiyorum ama dünyaca ünlü medium com isimli siteyi örnek olarak göstermek isterim. Altta eklediğim görselde aynı mantıkla Türk dil karakterleri kullanılarak url yapısı oluşturulmuş. Ben de bu yolu izlemek istiyorum. Sanıyorum routers.php üzerinden 'ç' => array('ç') gibi bir dizi oluşturmam gerekiyor. Sayın adminlerimizden bana yardımcı olabilecek birisi olursa çok müteşekkir olurum.

Ekli dosyalar

• 3.png
    3.png
    367.7 KB · Görüntüleme: 5
Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler. Ancak Türkçe url konusunda epey araştırma yaptım. Sanırım bu konuda hurafelere sahibiz. Elbette söylediklerim %100 doğrudur demiyorum ama dünyaca ünlü medium com isimli siteyi örnek olarak göstermek isterim. Altta eklediğim görselde aynı mantıkla Türk dil karakterleri kullanılarak url yapısı oluşturulmuş. Ben de bu yolu izlemek istiyorum. Sanıyorum routers.php üzerinden 'ç' => array('ç') gibi bir dizi oluşturmam gerekiyor. Sayın adminlerimizden bana yardımcı olabilecek birisi olursa çok müteşekkir olurum.
Aslında böyle sitelerin çokta SEO'ya ihtiyacı olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü google algoritmasına kendini kanıtlamış bir site, yani google bu sitenin istikrarlı olduğunu biliyor. Fakat küçük sitelerde soruna yol açabilir. Tabii ki karar sizin, istediğiniz gibi yapın.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.