Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Xenforo Proc_Open Fonksiyonu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

metalgear

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Bu fonksiyon tam olarak ne iş yapıyor hostinglerde. Sitemizden mail gitmiyor host ta bu kapalı diyor bize. Yandex mx yönlendirmelerini yaptık ama mail çıkışı hala yok. Sebebi bu fonksiyonun kapalı olması mı

Çözüldü Xenforo Proc_Open Fonksiyonu

merhabalar, proc_open kendisine parametre olarak verilen komutları çalıştırmaya yarayan bir fonksiyondur. Paylaşımlı hosting sağlayan hosting firmaları güvenlik sebebiyle açmayabilir doğaldır.
merhabalar, proc_open kendisine parametre olarak verilen komutları çalıştırmaya yarayan bir fonksiyondur. Paylaşımlı hosting sağlayan hosting firmaları güvenlik sebebiyle açmayabilir doğaldır.

Çözüm
bunun mail sistemi üzerinde etkisi var mıdır? mesela smtp mail kullanımında

bunun mail sistemi üzerinde etkisi var mıdır? mesela smtp mail kullanımında

Mail kullanırken sunucu üzerinden aldığınız mail servisleri dışında mailler kullanır ve direkt mail servisi çalışsın derseniz swiftmailer kullanılır swiftmailer de harici dosyada çalıştığı için proc_open açık olması gerekir. Eğer siz smtp üzerinden mail kullanacaksanız kullanabilirsiniz.

netr0n netr0n evet sistem swiftmailer üzerinden mail yollayamıyor sunucuda proc_open kapalı olduğu için.
xenforo içinden varsayılan mail sistemi ile mail gitmezken smtp girerek mail.domain 465 port ile mail çıkışı oluyor. 2 gündür uğraşıyorum zor ulaştım bu sonuca :)
hayır yandex smtp de kullandım oradaki sorunu hiç anlamadım olmadı zaten. ama sunucunun kendi mail sistemini manuel girerek çözüme ulaştım. her sunucu değiştirdiğimizde farklı sorunlar çıkıyor.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.