Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo post ratings - taking likes to the next level eklentisinin görevi nedir

xenForo Post Ratings - taking likes to the next level Eklentisinin görevi nedir
xenForo için kodlanmış bu eklenti ne yazık ki ücretli olarak yayınlanmaktadır.Eklentinin XF forum linki : Post Ratings - taking likes to the next level

Ekelntinin Türkçe yaması :Türkçe Yama - xenforo Post Ratings - taking likes to the next level Türkçe yama

Eklentinin görevi;
Eklenti xenforo sisteminde bulunan beğeni sistemin bir adım daha ileriye taşımaktadır.Eklenti sayesinde forumda bulunan konu yada mesajlara yorum yazmadan duygu ve düşüncelerini bir buton ile ifade etmenize yardımcı olacaktır.
Bu butonlar ile bir mesaj hakkında duygu ve düşünceleriniz ifade etmek kullanıcıları mesaj yazma zahmetinden ve gereksiz konu,mesaj şişkinliğinden forumunuz kurtaracaktır.​

Bu eklenti ile başara bilecekleriniz;

Bu eklenti kurulduktan sonra günlük konu açılımlarında artışlar görülür.
Forumda vakit geçirme oranı artar.
Verilen değerlendirmeler ile olumlu,olumsuz,işe yarar gibi Konu yada mesajların kaliteleri dahada artar.
Forumdaki daha kullanışlı zevki bir hale getirerek etkileşim artar.​

Kullanıcı gurubuna dayalı izinleri;
Kullanıcı gruplarına istediğiniz izinleri vererek onları yönlendirebilirsiniz.
xenforo-post-like-acp.png

Özel seçenekler;
Kullanıcı profil sayfasında değerlendirme bilgileri.
Postbitte değerlendirme bilgileri.
Alınan değerlendirmeler sayfası ile değerlendirme takibi.
Alınan değerlendirmeler için gelişmiş bildirim sistemi.
Değerlendirmeler sayısal yada bar olarak gösterebilme.
Değerlendirme özelliği ekleme yada kaldırabilme

xenforo-post-like-acp2.png

gibi bir çok özelliğe sahiptir.​

İşte eklentiye dair ekran alıntıları

Linke tıkladım özelliklere baktım. Bana böyle özellik lazım ama satış başlığı açanlar için daha çok. Satışları ile ilgili yorumlar ve puanlama sistemi düşünüyoruz..

Bu sistemde eksi puanlarda profil begeni sayıları kısımında gösteriliyor. Bence bunun olumsuz yanı olabilir forum içinde. Yani beğenmedi ama ne için eksi puan verdi ve bu eksi puanlar kişiyi soğutabilir forumdan, buna dikkat edilmeli derim.. Hata örtenin hatasının örtüleceği de söylenir İslam dinimizde ama tabi dozunda bir yorum ve gerekli bir eleştiri yorum ile o kişinin devamlı profilinde görünecek eksi puan başka bence hem.. O eksi puan devamlı görüneceği için olumsuz görüyorum o özelliği ki tema çok işlevsel o özelliği kaldırabilirsiniz, bakım derim. Tabi ''bu görüşe katılmıyorum'' gibi fazla olan beğeni seçenekleri çok hoş bence. Bir forumda görmüş ve çok hoşuma gitmişti.

Bu özellik yeni güncellenen versiyonlarda, aynı özellikte olmaması çok sakat olur. Üyelerin o kadar emekle uğraşıp (ya sonuçta seçmekte bir uğraş :D ) verdikleri beğeni çeşidi her ne ise, onun yeni güncellenen tema versiyonunda olmaması bence üye gözünde foruma eksi puan olacaktır. Aslında böyle özelliklerin Xenforo şirketinin denetimde olması gerekli. Belki böyle özelliklerin devam edeceği garantisini vermeli ve böyle güven verdiği temalardan varsın komisyon alsın. Bu şirket üretmezse yeni versiyonları, verilen üye emeği boş olacak ki gerçi böyle bir özelliği üreten başka birileri olacağı düşüncesindeyim.. Fakat eski özelliklerle uyumlu olması lazım..

Son düzenleme:
Linke tıkladım özelliklere baktım. Bana böyle özellik lazım ama satış başlığı açanlar için daha çok. Satışları ile ilgili yorumlar ve puanlama sistemi düşünüyoruz..

Bu sistemde eksi puanlarda profil begeni sayıları kısımında gösteriliyor. Bence bunun olumsuz yanı olabilir forum içinde. Yani beğenmedi ama ne için eksi puan verdi ve bu eksi puanlar kişiyi soğutabilir forumdan, buna dikkat edilmeli derim.. Hata örtenin hatasının örtüleceği de söylenir İslam dinimizde ama tabi dozunda bir yorum ve gerekli bir eleştiri yorum ile o kişinin devamlı profilinde görünecek eksi puan başka bence hem.. O eksi puan devamlı görüneceği için olumsuz görüyorum o özelliği ki tema çok işlevsel o özelliği kaldırabilirsiniz, bakım derim. Tabi ''bu görüşe katılmıyorum'' gibi fazla olan beğeni seçenekleri çok hoş bence. Bir forumda görmüş ve çok hoşuma gitmişti.

Bu özellik yeni güncellenen versiyonalrda, aynıözellikte olmaması çok sakat olur. Üyelerin o kadar emekle uğraşıp (ya sonuçta seçmekte bir uğraş :D ) verdikleri beğeni çeşidi her ne ise, onun yeni güncellenen tema versiyonunda olmaması bence üye gözünde foruma eksi puan olacaktır. Aslında böyle özelliklerin Xenforo şirketinin denetimde olması gerekli. Belki böyle özelliklerin devam edeceği garantisini vermeli ve böyle güven verdiği temalardan varsın komisyon alsın. Bu şirket üretmezse yeni versiyonları, verilen üye emeği boş olacak ki gerçi böyle bir özelliği üreten başka birileri olacağı düşüncesindeyim.. Fakat eski özelliklerle uyumlu olması lazım..
puanlama sistemi düşünüyorsanız hiç bulaşma bile hayal kırıklığına uğrarsınız hiçbir alakası olamayan eklentidir

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.