Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? XenForo Otomatik reklamlar hakkında

Birisi

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba Sayın hocalarım
Forum sitesinde Otomatik reklamları sadece Ziyaretçiler ve Yeni Üyeler görebilsin Diğer kullanıcı grupları ise Reklam yöneticisinde olan reklamları tek görebilsin çok baktım ama bulamadım bu konuda yardımcı olabilir misiniz.
Teşekkür ederim.

Nasıl yapılır ? XenForo Otomatik reklamlar hakkında

Yukarıdaki mesaja el olarak eski ve yeni kullanıcı olarak ayrıştırmak gerekli. Bunun içinde istediğiniz koşullar ile kullanıcıları kategorize etmelisiniz. Örnek kayıt tarihi, mesaj sayısı vb gibi.
Bunun için ise şu anlatıma gitmelisiniz. Sonrasında yukarıdaki mesajdaki mantıkla ilerleye bilirsiniz.

1671275045131.png

Display criteria kısmında ben reklamları herkes görsün olarka işaretledim. Ancak siz orada göreceğiniz kullanıcı gruplarından dilediğinizi seçebilirsiniz. Registered ve Unconfirmed olanlar kayıtlı üyeler ve ziyaretçiler için tercih edilebilir.

Yukarıdaki mesaja el olarak eski ve yeni kullanıcı olarak ayrıştırmak gerekli. Bunun içinde istediğiniz koşullar ile kullanıcıları kategorize etmelisiniz. Örnek kayıt tarihi, mesaj sayısı vb gibi.
Bunun için ise şu anlatıma gitmelisiniz. Sonrasında yukarıdaki mesajdaki mantıkla ilerleye bilirsiniz.

Çözüm

Sayın eTiKeT™ eTiKeT™ hocam benim istediğim şu şekilde
Normal Google adsense reklamları reklam yöneticisi kısmına ekledim orada sorun yok ama otomatik reklamları açınca tüm kullanıcılar görüyor. Amacım yeni üye ve ziyaretçiler tek gidebilsin reklam yöneticisinden ayarladigim ise öylece kalsin

Tamam bende işte bunun için ilk önce yeni ve eski üyelerinizi sınıflandırmanız gerektiğini belirttim. Bunun içinde mesaj yada kayıt süresi gibi bir statü belirleyerek örnek: kayıt olalı 10 gün olmuş ise bu kullanıcıyı XXX grubundan al YYY grubuna taşı demeniz gerektiğini ve bunun nasıl yaıalcağınız yukarıdaki mesajda bulunan makale ile anlattım.

Ekli dosyayı görüntüle 21850

Display criteria kısmında ben reklamları herkes görsün olarka işaretledim. Ancak siz orada göreceğiniz kullanıcı gruplarından dilediğinizi seçebilirsiniz. Registered ve Unconfirmed olanlar kayıtlı üyeler ve ziyaretçiler için tercih edilebilir.
Mrb

Bende sizin tik attiginiz yeri isaretliyorum, kaydediyorum. Reklam gorunuyor.. Ama ayni yere forum sayfasini yeniledikden sonra, tekrar girdigimde o tik oradan kalkmis oluyor ve reklamlar gorunmuyor..

Sebebi ve cozumu nedir hocam?

Tesekkurler..

Mrb

Bende sizin tik attiginiz yeri isaretliyorum, kaydediyorum. Reklam gorunuyor.. Ama ayni yere forum sayfasini yeniledikden sonra, tekrar girdigimde o tik oradan kalkmis oluyor ve reklamlar gorunmuyor..

Sebebi ve cozumu nedir hocam?

Tesekkurler..
Forum ayarlarını kabul etmiyor, kayıt etmiyor. Başka alanlarda da bir test edin eğer onlarda da kayıt edilemiyor, değişiklik yapılamıyor ise sunucu yöneticinize bunu bildiriniz.

Sayın eTiKeT™ eTiKeT™ hocam affınıza sığınarak bunu yapamadım. Beceremedim açıkçası amacım belirlediğim üye gruplarına googlede adsense otomatik reklamları göstermek sizin forum gibi.

Bu konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilirmi
kodları if içerisine aldım istediğim gibi istenilen kullanıcı gruplarına gösteriliyor. OTO reklamlar. Ama bu işlemi yaptıktan sonra fark ettim google adsense hesabında Tahmini kazançlar kısmında değişim var ama BAKİYE kısmı değişmiyor. Miktar aynı şekilde duruyor. Bu neden olabilir.
Teşekkürler.

Bu konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilirmi
kodları if içerisine aldım istediğim gibi istenilen kullanıcı gruplarına gösteriliyor. OTO reklamlar. Ama bu işlemi yaptıktan sonra fark ettim google adsense hesabında Tahmini kazançlar kısmında değişim var ama BAKİYE kısmı değişmiyor. Miktar aynı şekilde duruyor. Bu neden olabilir.
Teşekkürler.

Geriye tek bir yöntem kalıyor if koşullarınız kullanarak yapabilirsiniz ancak. Şu an elimizdeki if koşulları aşağıdaki makalede mevcut.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.