Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Kullanım tekniği Xenforo mesaj sayısına dayalı kullanıcı grubu otomatik değişimi nasıl yapılır?

Xenforo Mesaj sayısına dayalı kullanıcı grubu otomatik değişimi nasıl yapılır? - Kullanıcı X mesaj sayısına ulaştığında belirttiğiniz kullanıcı grubuna otomatik geçiş yapsın

XenForo 2 için : Kullanım tekniği - XenForo 2 Otomatik kullanıcı değişikli,terfi sistemi nasıl kullanılır?

Kaynağı oluşturan eTiKeT™;

Yayınlanan kaynağın içeriği:

Xenforo Mesaj sayısına dayalı kullanıcı grubu otomatik değişimi nasıl yapılır?
Xenforo sisteminde bir kullanıcı örneğin 100 mesaja sahip olduğunda farklı bir guruba geçiş yapsın.​
Buna bağlı olarak forumdaki yetkileri,kullanım düzeyi,ranks,kullanıcı adı rengi gibi alanları da değişsin istiyorsanız işte bu anlatım tam olarak sizin içndir :).​
Bu işlemi bir kaç adımda nasıl yaparız bakalım.​

Kullanıcı grubu...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Ekli dosyalar

• xenforo-mesaj-sayısına-dayalı-kullanıcı-grup-geçişi-ÖNCE.png
    xenforo-mesaj-sayısına-dayalı-kullanıcı-grup-geçişi-ÖNCE.png
    119.6 KB · Görüntüleme: 185
Son düzenleme:
Öncelikle paylaşım için teşekkürler. Tam da ihtiyacım olan ve nasıl yaparım diye düşündüğüm bir konuyu çok güzel bir şekilde açıklamışsınız. Ben bu "Mesaj sayısına bağlı otomatik grup değişim Terfi" sistemi Xenforo-2' şu şekilde kullanmayı planlıyorum.

İstediğim Şey : Yeni üye olan bir arkadaş, "Tanışma" bölümünde kendisini tanıtan bir konu açmadan önce forumda hiç bir yere yeni konu açamasın ya da mevcut hiç bir konuya mesaj yazamasın.

Konuda anlatıldığı şekilde "Yeni bir kullanıcı" grubu ve "Otomatik Grup Terfisi" tanımladım. Sonra AP-Forumlardan gruba göre yetkilendirme ile sanki olayı çözdüm gibi ?!?!

Şu an Localhost test ediyorum ve şu konulara çözüm bulamadım.

1- Yazıda da belirtiğiniz üzere "Grup güncelleme işini xenforo kendi belirli aralıklar ile güncellemeli yapacak." Şimdi bu kesinlikle uygulamada sıkıntı çıkaracaktır. Yeni üye olan arkadaş, ilgili yerde kendini tanıtan bir konu açınca doğal olarak, "Artık ben üstüme düşüne yaptım, size selam da verdim, hala neden diğer konulara mesaj yazamıyorum" diye şikayet edecektir.

2- Diğer taraftan eski üyeler yeterli mesaj sayısına sahip olmasına rağmen olması gerektiği şekilde 2.gruba geçiş yapmıyor. Yapması için illa ki yeni bir mesaj yazması gerekir, ya da ben bir şeyleri yanlış yaptım...

Uzun oldu kusura baklayın Özetlersem:

Ben bu yukarıda belirtiğim İhtiyacımı sizce en kısa ve sorunsuz şekilde nasıl yapabilirim ?

NOT : İhtiyac halinde ne yaptığımı, neleri nasıl tanımladığımı ayrı bir konu başlığı altında paylaşabilirim.

Yükseltme işlemini sistem 1 saatte ara ile.
Örneğin default ayarda eğer ilk mesajı saat 10:21 de attı ise bu kullanıcı tam 59 dakika sonra diğer gruba geçecek.
Ama bu kullanıcı saat 10:19 da ilk mesajını attı ise o zaman 1 dakika sonra geçecek. Bunun dahada düşürülmesi gibi bir durum ne yazık ki yok şu durumda. Hsr saatin 20. dakikasında sistem güncelliyor kendi.

Eski kullanıcılar için ise ilk olarak mesaj sayaçlarını güncelleyin ve sonra zamanlanmış görevi baştatıp denermisiniz bakalım ne olacak sonuç. Tabi bu işlemi sadece bir defalık yapacaksınız.

Yükseltme işlemini sistem 1 saatte ara ile.
Tam tahmin ettiğim gibi :( Peki bu istediğimi çözüm olacak başka sistem aklınıza geliyor mu ?

Eski kullanıcılar için ise ilk olarak mesaj sayaçlarını güncelleyin ve sonra zamanlanmış görevi baştatıp denermisiniz bakalım ne olacak sonuç. Tabi bu işlemi sadece bir defalık yapacaksınız.
"Mesaj Sayaçlarını Güncelle" diye bir görev yok bende ne yazık ki. İlgili olabilecek şu görevleri bulup çalıştırdım ama bir faydası olmadı ne yazık ki :(

Üye istatistikleri önbellekini yeniden oluştur
Kullanıcı grubu tanıtımları
Kullanıcı Puanlarını Güncelle
Zamanı dolmuş olan kullanıcı yükseltmeleri

Tam tahmin ettiğim gibi :( Peki bu istediğimi çözüm olacak başka sistem aklınıza geliyor mu ?

"Mesaj Sayaçlarını Güncelle" diye bir görev yok bende ne yazık ki. İlgili olabilecek şu görevleri bulup çalıştırdım ama bir faydası olmadı ne yazık ki :(

Üye istatistikleri önbellekini yeniden oluştur
Kullanıcı grubu tanıtımları
Kullanıcı Puanlarını Güncelle
Zamanı dolmuş olan kullanıcı yükseltmeleri

İlk fırsatta bende test edeyim bakalım.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.