Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Xenforo mail sorunu ve paytr yönlendirme sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Çözüldü Xenforo mail sorunu ve paytr yönlendirme sorunu

Ödeme profilleri alanından gerekli bilgilerinizi kontrol edin.

Admincp -> Kurulumlar sekmesi altında ödeme profilleri alanından kontrol edebilirsiniz. Bilgileri aşağıdaki gibi girip deneyiniz.

Başlık: Paytr
Görünür başlık: PayTR Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu
Merchant ID: ID Numaranız
Merchant Key: key numaranız
Merchant Salt: Salt kodunuz
PayTR iFrame Language: Turkish
IFrame Type: Self Hosted (Ödeme Aşamalarını Sitede Tamamlasın)
Installment Options: Single Payment
Aynı şekilde hala indirme butonuna gidiyor

qPttqXpz_IMG_20221110_111410.jpg

Bu tarz ödeme nasıl ekleyebilirim paytr haricinde peki
Merhaba,
Bu mesajınıza vere bileceğim yanıt ancak şu ala bilir. Umarım yakın zamanda sorunlarınızı çözersiniz.

Son düzenleme:
Kişisel algılamayın. Açıklamanızda soru yok sorunla alakalı hiçbir şey yok maalesef.

Bunu biz bu şekilde tahmin edemeyiz. Mail gönderiminde aldığınız hata kodu nedir? Paytr ile alakalı eklentiyi bizde kullanıyoruz bir sorun gözlemlemedik. Bununla alakalı acp tarafında hata var mı veya sayfa başka bir yere mi yönleniyor. Bu bilgileri sizin vermeniz gerekiyor ki kullanıcılar veya biz fikir beyan edebilelim. Doktor bey hastayım derseniz o da geçmiş olsun der :D

Kişisel algılamayın. Açıklamanızda soru yok sorunla alakalı hiçbir şey yok maalesef.

Bunu biz bu şekilde tahmin edemeyiz. Mail gönderiminde aldığınız hata kodu nedir? Paytr ile alakalı eklentiyi bizde kullanıyoruz bir sorun gözlemlemedik. Bununla alakalı acp tarafında hata var mı veya sayfa başla bir yere mi yönleniyor. Bu bilgileri sizin vermeniz gerekiyor ki kullanıcılar veya biz fikir beyan edebilelim. Doktor bey hastayım derseniz o da geçmiş olsun der :D
Şimdi ki doktorlar da oram veya buram ağrıyor deyince direk parol veriyor herşeye derman oluyormuş gibisinden efendim neyse ben sorumu teferruatlı dile getireyim sizde ona göre ilaç şunun o zaman

E-postayı göndermeye çalışırken hatalar oluştu.

++ Starting Swift_SmtpTransport
!! Connection could not be established with host smtp.yandex.ru :stream_socket_client(): unable to connect to tcp://smtp.yandex.ru:587 (Connection timed out) (code: 0)

Test mail gönderince sorun oluyor gmail den denedim olmadı Yandex denedim olmadı kurumsal açtım olmadı internetten free SMTP mail server diye aradım bir yer buldum bir süre sonra kapandı mail sorunu devam ediyor bir diğer sorunum ise ödeme seçeneği olarak paytr eklentisi kullandım ama bilgileri girmeme rağmen ürün butonundan satın al değince aktif olmuyor

XenForo bu hata için network stack olduğunu güvenlik duvarının bağlantıyı engellediğini ve ana bilgisayarın kontrol edilmesi gerektiğini söylüyor. Cihazınıza root erişiminiz var ise ping atın bakalım ping alıyor mu?

yandexsmtp.jpg

Alıyor ise yandex tarafındaki güvenlik ayarlarına bakın orada eposta uygulamaları ile alakalı kısıtlayıcı bir ayar var mı kontrol edin.

Yandexin kendi sayfasında 587 TLS portu ile alakalı bir şeyde görmedim. 465 portunu kullanın demiş. Portu 465 yapıp deneyiniz.

bknz.

IMAP — 993
POP3 — 995
SMTP — 465

XenForo bu hata için network stack olduğunu güvenlik duvarının bağlantıyı engellediğini ve ana bilgisayarın kontrol edilmesi gerektiğini söylüyor. Cihazından root girişiniz var ise ping atın bakalım ping alıyor mu?

Ekli dosyayı görüntüle 21487

Alıyor ise yandex tarafındaki güvenlik ayarlarına bakın orada eposta uygulamalarına ile alakalı kısıtlayıcı bir ayar var mı kontrol edin.

Yandexin kendi sayfasında 587 TLS portu ile alakalı bir şeyde görmedim imap ve pop3 için 465 portunu kullanın demiş. Portu 465 yapıp deneyiniz.

bknz.

IMAP — 993
POP3 — 995
SMTP — 465
Dışarıdan pinglere kapattım makinadan da CMD den görünmeye bilir gidiyor normalde diğer portları da denedim bir sonuç alamadım 465 i Yandex üzerinden kurumsal açtım host kısmı smtp.yandex.ru olarak duruyor bende com mu com.tr mı olması lazım onun

Dışarıdan pinglere kapattım makinadan da CMD den görünmeye bilir gidiyor normalde diğer portları da denedim bir sonuç alamadım 465 i Yandex üzerinden kurumsal açtım host kısmı smtp.yandex.ru olarak duruyor bende com mu com.tr mı olması lazım onun
com olarak ve com.tr olarakta deneyiniz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.