Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Xenforo mail gelmiyor

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Emirhan

Yeni kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Destek istenen forum
https://masterforms.org
Xenforo forum sitemde mail ayarı yaptım hem gmail denedim hem sunucumun mailini denedim olmadı mail gelmiyor biraz araştırdım yine de sorunu halledemedim

Giden e-postayı test et de aldığım hata

"E-postayı göndermeye çalışırken hatalar oluştu"

Günlük ayrıntılarını genişlet
++ Starting XF\Mail\SmtpTransport
<< 220 smtp.gmail.com ESMTP g6-20020a5d5406000000b00241d2df4960sm1870811wrv.17 - gsmtp

>> EHLO masterforms.org

<< 250-smtp.gmail.com at your service, [45.158.15.101]
250-SIZE 35882577
250-8BITMIME
250-STARTTLS
250-ENHANCEDSTATUSCODES
250-PIPELINING
250-CHUNKING
250 SMTPUTF8

Hatanın bir kısmı bu

Gmail servisi ile bu işi çözemezsiniz. Kurumsal mail alın, sorunsuz kullanın. Şu anda Black friday indirimleri olabilir. Güzel bir indirim de alabilirsiniz. ;)

netr0n netr0n hocam kendi sunucumun mailini de denedim kurumsal mail ile yani ama yine aynı sorun var anlayamadım

Biz kurumsal maile geçtiğimizden beri gmail kullanmıyoruz ama öneri verebilirim. Sunucuda portlarınızı kapalı mı bakmanız lazım. Root girişiniz var ise Şu şekilde ping atın: telnet gmail-smtp-in.l.google.com 25 sonuç olarak 220 mx.google.com ESMTP döndürmesi lazım. Eğer Failed to open connection to host, port 25: Connection failed dönüyor ise sunucu tarafında portlarda kısıtlama var demektir. Portlar başarılı ise gmail tarafında ayarlarınıza bakmanız lazım. biliyorsunuz google account tarafında daha az güvenli uygulamalara izin ver seçeneğini kapattı. Bunun yerine 2FA (iki adımlı doğrulamayı) aktif edip deneyebilirsiniz.

ping atabilirsiniz sunucunuzun 25 portu kapalı gibi görünüyor. Sunucu firmanız ile iletişime geçebilirsiniz.

Biz kurumsal maile geçtiğimizden beri gmail kullanmıyoruz ama öneri verebilirim. Sunucuda portlarınızı kapalı mı bakmanız lazım. Root girişiniz var ise Şu şekilde ping atın: telnet gmail-smtp-in.l.google.com 25 sonuç olarak 220 mx.google.com ESMTP döndürmesi lazım. Eğer Failed to open connection to host, port 25: Connection failed dönüyor ise sunucu tarafında portlarda kısıtlama var demektir. Portlar başarılı ise gmail tarafında ayarlarınıza bakmanız lazım. biliyorsunuz google account tarafında daha az güvenli uygulamalara izin ver seçeneğini kapattı. Bunun yerine 2FA (iki adımlı doğrulamayı) aktif edip deneyebilirsiniz.

Hayırlı Ramazanlar netr0n netr0n usta. İlgili konuyu bulamadım bu konu içerisinde sormak istedim. Bize ulaşın formundan mail gönderme işlemi yapıldığı zaman mail gelmiyor. Sitede giden mail testinde sorun yok. Diğer maillerden mail atıldığı zaman mail kutumuza düşüyor. Sadece bize ulaşın formundan gönderim yapıldığı zaman mail gelmiyor. [ Ziyaretçiler ve kayıtlı kullanıcılar da dahil ]Sorunun çözümü için hangi adımları kontrol etmemiz gerekiyor. Müsait olduğunuz zaman bilgi verirseniz çok makbule geçer. Tekrardan hayırlı ramazanlar dilerim.

Peki iletişim mail adresinizi doğruluğuna, faal olduğunda eminmisiniz ?

Çözüm
Merhaba iyi forumlar dilerim aynı sorun bende de var. Gmail üzerinden kurumsal mail aldım, mail gönderme ve almada bir sorun olmuyor. Sadece forumda bize ulaşın kısmından gönderilen mailler gelmiyor.

Giden e-postayı test et​

Giden e-posta aktarma sorunlarını tanılamak için bu aracı kullanın.
E-posta hatasız bir şekilde başarıyla gönderildi.

Ama mail gelmiyor çözüm ne olabilir.

Merhaba iyi forumlar dilerim aynı sorun bende de var. Gmail üzerinden kurumsal mail aldım, mail gönderme ve almada bir sorun olmuyor. Sadece forumda bize ulaşın kısmından gönderilen mailler gelmiyor.

Giden e-postayı test et​

Giden e-posta aktarma sorunlarını tanılamak için bu aracı kullanın.
E-posta hatasız bir şekilde başarıyla gönderildi.

Ama mail gelmiyor çözüm ne olabilir.

Webmail e geliyormuş şuan gördüm, ama kurumsal mail hesabıma gmail üzerinden gelmiyor.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.