Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Kullanım tekniği Xenforo ile gmail destekli smtp e-postalar nasıl gönderilir? anlatımı

Xenforo ile gmail destekli SMTP e-postalar nasıl gönderilir? anlatımı - Xenforo kullanıcıları forumdalarında SMTP olarak nasıl mail göderrebilir gmail destekli.

Kaynağı oluşturan eTiKeT™;

Yayınlanan kaynağın içeriği:

Xenforo ile gmail destekli SMTP e-postalar nasıl gönderilir? anlatımı
Kısaca özetleyecek olur isek sunucunuz IP adresi mail hizmeti veren kurumlar tarafından yasaklanır ve gönderdiğiniz mailler Junk yani önemsiz posta kutusuna düşer ve kullanıcılarınız gözünden kaçar.​
Anacak bu yöntem ile postaların direk olarak gelen kutusuna düşmesini sağlayabilir ve kullanıcılarınız ile daha etkili iletişim kurabilirsiniz amaç kısaca budur.​
...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Ekli dosyalar

• xenforo-gmail-ayarları.png
    xenforo-gmail-ayarları.png
    110.8 KB · Görüntüleme: 635
Son düzenleme:
Gerçekten harika bir konu. Hemen forum adına bir gmail hesabı alıp, demo forumla SMTP üzerinden entegre ettim.

Emeğinize sağlık.

Tüm ayarları yaptım fakat test postası gönderirken şu hatayı alıyorum sebebi nedir?

mail.png

bende de aynı hata
nedenini bilen var mı

1591477255505.png

Olasılık 1.Sunucudan mail çıkışı yapılamıyor. 2. Gmail sistemine forum için erişim izinlerini vermemişsiniz.

Ayarlarımı aynen yaptım ama başka bişey olmalı.

1591478859838.png
1591478913530.png

Hesaba siteye gmail bağlamak Screenshot_38.jpg
Her şeyi yaptım en son bu çıktı. bu arada google chrome tarayıcıda tek hesap da açtım çünkü onayla diyince ana hesabı doğruluyordu sanırım. Ayrıca o işlemi nasıl manuel anlatsanız çok iyi olur lütfen. Hesabımda iki adımlı doğrulaam var gmail'de acaba bu yüzden mi açlışmadı? Sunucu email ayarı da açık. Lütfen yardım :)

Ekli dosyayı görüntüle 13491
Her şeyi yaptım en son bu çıktı. bu arada google chrome tarayıcıda tek hesap da açtım çünkü onayla diyince ana hesabı doğruluyordu sanırım. Ayrıca o işlemi nasıl manuel anlatsanız çok iyi olur lütfen. Hesabımda iki adımlı doğrulaam var gmail'de acaba bu yüzden mi açlışmadı? Sunucu email ayarı da açık. Lütfen yardım :)
Evet yaptım uyarıda dediği gibi iki adımlı doğrulama olduğu için uygulaam şifresi aldım ve emalimin uygulaam şifresini forum admin panelinden email şifremin yazılması gereken yere yapıştırdım. Oldu şu an bir sorun yok Elhamdulilah :D . Foruma teşekkürler. LaDezs LaDezs hocam teşekkürler sana da :) .

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.