Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

ip ucu Xenforo if koşulları - conditional statements

eTiKeT™ kullanıcı adlı kişi yeni bir kaynak yayınladı:

Kaynak başlığı XenForo if koşulları - onditional Statements - XenForo'da sıkça kullanın İF koşullarına bir kaç örnek

Kaynaktan kısa bir yazı
XenForo'da İF koşulları hakkında biraz bilgi verelim.
Aşağıdaki koşullu ifadeler, yalnızca ilgili şablonlarda değişkenler destekleniyorsa çalışacaktır.

Koşullar AND, OR, xen:else ve xen:elseif kullanılarak genişletilebilir.

XenForo İF Koşulları - Conditional Statements
===========================================

İçeriği sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir
HTML:
<xen:if is="{$visitor.user_id}">
Bu alan giriş yapmış olan...

Bu kaynak tamamına ulaşın..

Hocam elinize sağlık çok güzel olmuş benim sormak istediğim sadece anasayfada gösterilmesini nasıl sağlarız? Örneğin ben bir reklam ekliyorum ad_above_top_breadcrumb üzerine bu sadece anasayfa görünsün istiyorum?

Hocam elinize sağlık çok güzel olmuş benim sormak istediğim sadece anasayfada gösterilmesini nasıl sağlarız? Örneğin ben bir reklam ekliyorum ad_above_top_breadcrumb üzerine bu sadece anasayfa görünsün istiyorum?

PHP:
<xen:if is="{$contentTemplate} == 'şablon adı'">
Buraya ekleyeceğiniz kodlar sadece eklendiğiniz o alanda görüntülenecektir.
</xen:if>

Biraz uğraştım ama kafam karıştı. Bir reklamı sadece 1. mesajdan sonra sadece bir defa göstermek için ne yapmalıyım?
Yani her sayfada reklam sadece 1. mesajdan sonra 1. ve 2. mesaj arasında gösterilsin. Diğer mesajlar arasında gösterilmesin.
Sizdeki sitemin benzeri.
Konudaki bazı kodları denedim ama yapamadım. Yada beceremedik.

Son düzenleme:
sat679 sat679 buradaki anlatım xenforo 1 için yani bu kodlar xenforo 1 için geçerli. Seninişine yarayacak kodlar burada Kullanım tekniği - XenForo 2 if Koşulları - Conditional Statements

Ben Yinede sana xenforo 2 için olan kodları vereyim.

İlk Konunun İçeriğinde Görüntülenir.

Kod:
<xf:if is="$post.position % $xf.options.messagesPerPage == 0">

Reklam Kodları..

</xf:if>

İlk 1. mesajda görüntülenir.

Kod:
<xf:if is="$post.position % $xf.options.messagesPerPage == 1">

Reklam Kodları..

İlk 2. mesajda görüntülenir.

Kod:
<xf:if is="$post.position % $xf.options.messagesPerPage == 2">

Reklam Kodları..

İlk 4. mesajda görüntülenir.

Kod:
<xf:if is="$post.position % $xf.options.messagesPerPage == 4">

Reklam Kodları..

Manıtığı bu şekilde == karşılığında hangi sayı var ise o mesaj sayısına denk gelen mesajda gösterim yapar.

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Ama zaten verdiğiniz yerdekileri de denemiş ve sonuç alamamıştım. Yine farklı yollar denedim olmadı.
Nerde yanlış yaptığımı yine bulamadım. Örnek resimler ekliyorum.

Yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• reklam.PNG
    reklam.PNG
    443.3 KB · Görüntüleme: 10
  • reklam222.PNG
    reklam222.PNG
    159.4 KB · Görüntüleme: 12
sat679 sat679 editlenmiş bir tema kullanıyorsanız yapılan değişikliğe göre kodları eklemeniz gerekiyor. Buraya eklenen kodlarda herhangi bir sorun yok.. ki bizde aynısını kullanıyoruz :)

Bunlara ek olarak birde şunu denermisiniz : <xf:if is="{$post.position} % {$xf.options.messagesPerPage} == 0 AND {$post.Thread.reply_count} > 0">

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.