Xenforo için örnek robots.txt dosyası ve bilinmesi gerekenler

htsumer

xFanatik
xF 2 kullanıcı
Web sitesi
www.mutemetler.com
Eger forumunuz /forum dizinde ise robots.txt dosyasınıda forum dizininde barındırıyorsanız bir şey yapmanıza gerek yok olduğu gibi kullanabilirsiniz.
Eger forumunuz /forum dizininde ve robots.txt ana dizinde ise /forum/xxx olarak eklemelisiniz.
Ana dizinde . Tama o zaman hepsini /forum şeklinde uygulayayım.. Teşekkürler.

CHaRiSMa

Kullanıcı
xF 1 kullanıcı
Selamün aleyküm @eTiKeT™ ,@netr0n , @LaDezs ustalar ; ana dizinde wordpress için robots.txt oluşturdum public_html içine attım forum sitesinide subdomaine kurdum ama forum için robots.txt dosyasını nereye atacağımı bilemedim public_html/forum klasörünün içine ayrı bir robots.txt atmam mı gerekiyor yoksa public_html içindekini mi düzenlemem gerekiyor ; eğer public html içindekini düzenleyeceksem robots.txt dosyasını nasıl düzenlemem gerekiyor. Son olarak siteadı.com/sitemap.xml olarak wordpress sitemape ulaşabiliyorum yalnız siteadı.com/forum/sitemap.xml yapınca wordpress 404 hata sayfasına yönlendiriyor forum.siteadı.com/sitemap.xml adresinde sıkıntı yok çalışıyor orası.

MusaPekel

MaveraCheats
Yönetici
XGT Mod
Selamün aleyküm @eTiKeT™ ,@netr0n , @LaDezs ustalar ; ana dizinde wordpress için robots.txt oluşturdum public_html içine attım forum sitesinide subdomaine kurdum ama forum için robots.txt dosyasını nereye atacağımı bilemedim public_html/forum klasörünün içine ayrı bir robots.txt atmam mı gerekiyor yoksa public_html içindekini mi düzenlemem gerekiyor ; eğer public html içindekini düzenleyeceksem robots.txt dosyasını nasıl düzenlemem gerekiyor. Son olarak siteadı.com/sitemap.xml olarak wordpress sitemape ulaşabiliyorum yalnız siteadı.com/forum/sitemap.xml yapınca wordpress 404 hata sayfasına yönlendiriyor forum.siteadı.com/sitemap.xml adresinde sıkıntı yok çalışıyor orası.
httaccess dosyayı indirip direk olarak xenforonun kurulu olduğu kısma atıp deneyebilirmisiniz.

imfa

Aktif kullanıcı
xF 1 kullanıcı
Sonuç aynı yine 404 sayfasına yönlendirdi :/
Forum dizininde (htaccess.txt) dosyası var onun adını değiştirip (.htaccess) yap 404 hataları için çözüm bu.
Robots.txt dosyasını ben de merak ediyorum nasıl yapılması lazım. Wordpress ana dizindeki robots.txt e ekleyince subfolder daki forum indexlenmiyor. Forum içersindeki robots.txt e eklenirse de search consol görmezden geliyor. Çözemedim ben de

CHaRiSMa

Kullanıcı
xF 1 kullanıcı
Forum dizininde (htaccess.txt) dosyası var onun adını değiştirip (.htaccess) yap 404 hataları için çözüm bu.
Robots.txt dosyasını ben de merak ediyorum nasıl yapılması lazım. Wordpress ana dizindeki robots.txt e ekleyince subfolder daki forum indexlenmiyor. Forum içersindeki robots.txt e eklenirse de search consol görmezden geliyor. Çözemedim ben de
Aynen öyle yabancı sitelerde araştırma yaptım baya ama 2 tane robots.txt oluşturup kurulu olduğu dizine atın diyorlar denedim ama sıkıntı devam ediyor . Bide .htaccess adını değiştirmeme rağmen 404 hatası devam ediyor bende ana sayfaya 301 yönlendirmesi yaptım lakin Forum anasayfada bi yere tıklayınca tekrar 404 hatası veriyor.