Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Xenforo İçin Ödeme Profili

rizatiryaki

Aktif kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba
Arkadaşlar xenforo için ödeme profili oluşturmak istiyorum ancak mevcut profiller hakkında cok bilgi sahibi değilim..

Bi vergi levhası ( kuruluş ) olmadan bunu yapmak mümkün'mü evet ise yolları nedir
Fiyatları nedir detaylı olarak anlatabilicek daha önçe yapmış biri varsa bilgi vermesini rica ediyorum..
En önemlisi ise komisyon alacakmı alıyorsa ne kadar alacak ve gerekli şartlar kurallar nedir..

Not : Burada talep ettiğim durum ücretli üyelik vermek içindir..
Nadirende olsa ücretli hizmet vermek için gecerlidir..

Olay burda manuel işlem olmadan ödemeyi yapmak ve ödeme yapıldığında XenForo' nun ha bak bu ödemeyi yapmış diyerek işlemleri otomatik olarak tamamlaması. Bunda hemfikiriz.
Sizin dediğiniz işlemde ödeme sayfasına yönlendiriyor adam ödeme yapıyor gerisi yok.
Adam size ödeme bildirimi yapmadan ödemenin yapıldığını nasıl bileceksiniz?
Ödemeyi yaptı bildirimide yaptı gerisini siz manuel elle yapacaksınız. (Manuel işlem yapılacak üstüne bide %20 kesinti alacaksın.)
Şuan sitesinde çoğu kişi bu işlemleri manuel yapıyor.

Önceki yazdığım mesajlarda bir eklenti söylemiştim o eklenti ile zaten sizin dediğiniz işlem yapılarak üstüne ödeme bildiriminide size xenforo üzerinden uyarı olarak geliyor onayladığınızda otomatik üyelik yükseltmesi de yapıyor.Ama onaylamak gerekiyor. Yani yarı manuel bir işlem.Çünkü banka havalesi hangi firmadan alırsanız alın banka havalesinde ödeme onayı gerekiyor.Otomatik olanı görmedim şuana kadar.

Benim dediğim eklenti ile yarı otomatik bir işlem ise. sizin dediğiniz çeyrek otomatiğe giriyor sanırım.:)

Paylaşım yapmanıza sözüm yok, önünüze ket de koyup susturmaya çalışmıyorum.
Bu iş için neler yapılabilir diye bi konu açabilirsiniz veya bu sistemi nasıl geliştirebiliriz diye.
Siz cevaplarınız yanlış konuya yanlış cevap.
Öyle olmuyor diyerek açıklamasını yapıyorum siz halen oluyor diyerek ısrar ediyorsunuz. Olmadığını anlayıncada sinirleniyorsunuz.

Demekki söylediklerim anlaşılmıyor. Yani yukarıdaki konudada söylediğim gibi...

Ya ben anlatamıyorum. Ya siz anlamıyorsunuz. Ya da konuya cevapları okumadan atlıyorsunuz.

Cevapları okumadığınızı varsayalım. Sonradan yaptığım cevaba bile itiraz varsa demekki sorun bu değil.
İşin sonunda da benim dediğime gelindiğine göre demekki sorun Sizin anlamamanız veya anlamak istememeniz.
İşte buna birşey yapamayız.

Yazdıklarım belki biraz kırıcı olabilir ama olanları söylüyorum.
Dediğim gibi belki ben anlatamıyorumdur, o zaman siz mantık yürüterek anlamaya çalışın. Anlarsanız faydalı olacağına inanıyorum.

Bu aralar konularda belki biraz asabi cevaplar veriyor olabilirim.(Cevaplarımın doğru olduğunu görüyorum sonuca bakıldığında ama biraz sert.)
Herneyse kalbini kırdığım kişiler varsa özür diliyorum.

Bu gibi yazılımlarda ödeme almanın en kolay yolu Paypal. Maalesef o da Türkiye hizmetini durdurdu. Ben biraz daha gerçekçi yaklaşacağım eğer büyük bir forum kitleniz yoksa yani ciddi paralar kazanmayacaksanız sizde bu işi bizim gibi manuel yapabilirsiniz. Ya da yok ben mutlaka bir yerden ödeme almak istiyorum diyorsanız iyzilink kullanabilirsiniz ama o da otomatik tamamlama yapmaz devamlı takip etmek durumundasınız. Ya da iletişim alanına ödeme bildirimi alanı da ekleyeceksiniz bu da ödeme bildirim forumu görevi görebilir. Yok eğer ben ciddi paralar kazanıyorum diyorsanız o zaman vergi levhanızla birlikte iyzico üzerinden sanal pos alıp kullanacaksınız.. Bu sanal postu ister iyzico yazılımcılarına iserseniz herhangi bir yazılımcıya kodlatarak forumunuza bağlayabilirsiniz. Dediğim gibi ciddi meblağlar kazanmayacaksanız teknoloji ilerledi biri hesabınıza para gönderdiğinde hem telefonunuza hem mailinize mesaj geliyor. Günün 24 saati uyumuyorsanız ya da telefon veya mail kullanmıyorsanız (ki böyle bir insan var mı bende bilmiyorum) rahatlıkla takibini yapabilirsiniz.

Bu gibi yazılımlarda ödeme almanın en kolay yolu Paypal. Maalesef o da Türkiye hizmetini durdurdu. Ben biraz daha gerçekçi yaklaşacağım eğer büyük bir forum kitleniz yoksa yani ciddi paralar kazanmayacaksanız sizde bu işi bizim gibi manuel yapabilirsiniz. Ya da yok ben mutlaka bir yerden ödeme almak istiyorum diyorsanız iyzilink kullanabilirsiniz ama o da otomatik tamamlama yapmaz devamlı takip etmek durumundasınız. Ya da iletişim alanına ödeme bildirimi alanı da ekleyeceksiniz bu da ödeme bildirim forumu görevi görebilir. Yok eğer ben ciddi paralar kazanıyorum diyorsanız o zaman vergi levhanızla birlikte iyzico üzerinden sanal pos alıp kullanacaksınız.. Bu sanal postu ister iyzico yazılımcılarına iserseniz herhangi bir yazılımcıya kodlatarak forumuna bağlayabilirsiniz. Dediğim gibi ciddi meblağlar kazanmayacaksanız teknoloji ilerledi biri hesabınıza para gönderdiğinde hem telefonuna hem mailinize mesaj geliyor. Günün 24 saati uyumuyorsanız ya da telefon veya mail kullanmıyorsanız (ki böyle bir insan var mı bende bilmiyorum) rahatlıkla takibini yapabilirsiniz.

Günün 20 saati uyumayan biri olarak söylüyorum.O 4 saatlik süreçte ödeme olursa ne olacak :)
Türkiye' de böyle bir sisteme kesinlikle gerek duyan 1-2 site var bildiğim ama her ne kadar diğer siteler için her ne kadar gerekmesede,
demek istediğim buradaki konunun amacı xenforo'ya entegre tam otomatik bir ödeme sistemi.

Zaten yarı otomatik veya çeyrek otomatik:) veya da tam manuel sistemler şuan mevcut.
Ödemeyi yapacak kişi zaten internet veya mobil üzerinden havale, eft veya direk ödeme yapabiliyor.
Ödeme size uygulama bildirimi üzerinden ve mesaj ile de geliyor.

Asıl olaya gelecek olursak;
Biz olan birşey için halen nasıl yapabiliriz diye tartışıyoruz.
Yani millet aya gitti biz halen yaya gidiyoruz lafı işte en başta bu nedenlerden ortaya çıkıyor.
Adamlar yapmış bu işleri geliştirmeye uğraşırken, bizler yapılan birşeyi önümüze örnek alarak yapmak varken, yok o öyle olmaz bu böyle olur diye tartışıyoruz.

Bir şeyler illa ki tartışılır ama tartışılarak sonuca varılan birşey için tekrar tekrar döngüye girerek en başa dönmek asıl meselemiz bu.

Bu aralar konularda belki biraz asabi cevaplar veriyor olabilirim.(Cevaplarımın doğru olduğunu görüyorum sonuca bakıldığında ama biraz sert.)
Herneyse kalbini kırdığım kişiler varsa özür diliyorum.
Her 3 kısmı da katılıyorum ve özellikle son kısım için de tebrik ediyorum ?

• Beğen
Tepkiler: MFA
Mantık şu Satın Al butonuna tıklayınca başka bir siteye aktarıyor yani ödeme şirketinin adres linkine yönlendiriyor ve bu şekil de ödeme yapıyor

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.