Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Xenforo İçin Ödeme Profili

rizatiryaki

Aktif kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba
Arkadaşlar xenforo için ödeme profili oluşturmak istiyorum ancak mevcut profiller hakkında cok bilgi sahibi değilim..

Bi vergi levhası ( kuruluş ) olmadan bunu yapmak mümkün'mü evet ise yolları nedir
Fiyatları nedir detaylı olarak anlatabilicek daha önçe yapmış biri varsa bilgi vermesini rica ediyorum..
En önemlisi ise komisyon alacakmı alıyorsa ne kadar alacak ve gerekli şartlar kurallar nedir..

Not : Burada talep ettiğim durum ücretli üyelik vermek içindir..
Nadirende olsa ücretli hizmet vermek için gecerlidir..

Kendi eklentisini yazarak yapabilir yapılmayacak birşey değil bu eklentiyi yazar sonra siteye entegre eder.

Şuan Türkiye' de baya bir ödeme sistemi var fakat xenforo' ya entegre bi eklenti yok.
Birçok kişi böyle bir eklenti arıyor fakat malesef piyasada yok.(Yabancıların kendi ödeme sistemlerine göre kodladıkları eklentiler hariç!..)
Piyasadaki sms firmalarının sistemlerine uygun eklentiler yazıldı, lakin ödeme sistemi için eklentiler yazılmadı.
Yazabilecek kapasitedeki geliştiriciler bu eklentiyi yapmadığına göre, özel olarak yazdırmak gerekir ki bu ücret de çoğu kişiyi sarsar.

Piyasada eklenti olmadığına göre, kendi eklenti yazabilecek kişi de buraya konu açmayacağına göre demekki, konuyu açmanın amacı eklentiye ihtiyaç olduğunu duyurmak.

Öyle bir yazmışsınız ki sanki çok kolay(İş bilene kolaydır), madem yapılmayacak birşey değil(bu sözden işi bildiğinizi farzediyorum) buyrun bizlere yardımcı olun!...

Şuan Türkiye' de baya bir ödeme sistemi var fakat xenforo' ya entegre bi eklenti yok.
Birçok kişi böyle bir eklenti arıyor fakat malesef piyasada yok.(Yabancıların kendi ödeme sistemlerine göre kodladıkları eklentiler hariç!..)
Piyasadaki sms firmalarının sistemlerine uygun eklentiler yazıldı, lakin ödeme sistemi için eklentiler yazılmadı.
Yazabilecek kapasitedeki geliştiriciler bu eklentiyi yapmadığına göre, özel olarak yazdırmak gerekir ki bu ücret de çoğu kişiyi sarsar.

Piyasada eklenti olmadığına göre, kendi eklenti yazabilecek kişi de buraya konu açmayacağına göre demekki, konuyu açmanın amacı eklentiye ihtiyaç olduğunu duyurmak.

Öyle bir yazmışsınız ki sanki çok kolay(İş bilene kolaydır), madem yapılmayacak birşey değil(bu sözden işi bildiğinizi farzediyorum) buyrun bizlere yardımcı olun!...
Siz zannediyorsunuz ki yapılamayacak zor birşey zannediyorsunuz bu işe kafası yatan adam niye yapamasın gören diyecek Xenforo eklentisi yazmak çok zor elbette kolay değil fakat zor da değil bunu eklenti haline yapabilecek insan çok bu işi yapmak isteyen insan niye yapamasın. Ayrıca kendi forumuma ait bu eklenti üzerinde çalışıyordum yoğun tempodan dolayı bırakmak zorunda kaldım.

Siz zannediyorsunuz ki yapılamayacak zor birşey zannediyorsunuz bu işe kafası yatan adam niye yapamasın gören diyecek Xenforo eklentisi yazmak çok zor elbette kolay değil fakat zor da değil bunu eklenti haline yapabilecek insan çok bu işi yapmak isteyen insan niye yapamasın. Ayrıca kendi forumuma ait bu eklenti üzerinde çalışıyordum yoğun tempodan dolayı bırakmak zorunda kaldım.

Öncelikle işin zorluğu; kime göre ve neye göre zordur?
Ben zor zannetmiyorum, burası destek forumu ve buraya gelen kişilerin % 95'i işi bilmeyen kişiler.
Ben şahsen bu işi çok iyi bilen bu işe kafası çok iyi yatan biri olsam Xenforo yazılımını ve eklentilerini kullanmam. Kendi yazılımımı ve eklentilerimi kodlarım.
Her kodlama bilen eklenti yazamaz, Her okumayı bilenin öğretmen olamayacağı gibi...

Zaten yukarıda bu eklentinin yapılabilecek bir eklenti olduğunu, yabancıların kendi sistemlerine entegre ederek eklentiler yazdıklarını söyledim.Malesef Türkiye' deki ödeme sistemlerini eklenti haline getirebilecek kişilerin bu işe el atmadığını belirtmeye çalıştım.

Eklenti birçok kişiye lazım. Kodlayabilecek arkadaşlar türkiyedeki ödeme sistemlerini entegre ederek bu eklentiyi oluşturursa ücreti ile alacak kişiler elbette olacaktır.

Zaman ayırıp bu eklentiyi oluşturursanız. XenForo kullanıcıları adına ben şimdiden teşekkür ederim.

Bu eklenti XF ile uyumlu ve ücret ödeyerek satın aldığınızda ödeme işlemini istediğiniz gibi yapabileceğiniz yazıyor. Ben buradan linke yönlendirilebileceğini anlıyorum. Eğer böyle ise en uygun eklenti budur.

Ben bu konuda alternatif bir yöntem yani site buldum kesintisi %20 çok ama en azından kredi kartı ile ödeme money gram western union ve daha bir çok ödeme desteği var bugün örnek konu açacağım bu konuda. Kullanmak isteyen kullanır yada üzerinde tartışır kullanılabilirliği konusunda fikir yürütürüz neticede sistemi test etmedim ama epey inceledim her ilde bankada ödeme alma seçenjeği olan money gram çok cazip geldi bana ankara antalya kayseri baktım denizbank kuveyt türk vs yani sistem okuyunca güzel ama işlevde ve kesinti miktarında nasıl tartışalım bence.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.