Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Xenforo Google Search Console "position" alanı eksik

AgentBeef

Kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba dostlar, Web sitemi Google'da yayınladıktan sonra bu hatayı aldım.
Daha sonra bunu 2 gün falan araştırdım. Sorunumu çözerken bunun kesin sonuç doğuracağını bilmediğim için, herhangi bir ss veya video kaydı alamadım.
Temadan kaynaklı olduğundan dolayı position değeri veremiyordum her hangi bir şeye.
ve ne kadar doğru bilmiyorum ama şöyle bi çözüm ürettim.
kodların içerisinden manüel olarak position değerini sabit bir şekilde 1 yaptım.
Hata denetim linkinden hatalar gitti :)

Çözüm Sandığım şeyi hata da yapmış olabilirim cahilliğimden. Bunun hakkında bir bilgisi olan yazabilirse mutlu olurum.

HTML:
<!-- -----BU BENİM ESKİ KODUM----
<xf:macro name="crumb" arg-href="!" arg-value="!">
    <li itemprop="itemListElement" itemscope itemtype="https://schema.org/ListItem">
        <a href="{$href}" itemprop="item">
            <span itemprop="name">{$value}</span>
        </a>
    </li>
</xf:macro>
-->

<!-- BU YENİ KOD -->
<xf:macro name="crumb" arg-href="!" arg-value="!" arg-position="1">
    <li itemprop="itemListElement" itemscope itemtype="https://schema.org/ListItem">
        <a href="{$href}" itemprop="item">
            <span itemprop="name">{$value}</span>
        </a>
        <xf:if is="$position"><meta itemprop="position" content="{$position}" /></xf:if>
    </li>
</xf:macro>

Bu sorun temanın kurcalanmış olmasından kaynaklanıyor, daha önceleri de karşılaşmıştık.

Ayrıca arg-position="1" yerine arg-position="{{ 0 }} yazın.

Bu sorun temanın kurcalanmış olmasından kaynaklanıyor, daha önceleri de karşılaşmıştık.

Aynı hatayı bende alıyorum, bu kodu nerede düzeltmek gerekiyor

Dostum temayı kurcalamadım ki :) kurduğumdan beri hep böyleydi ve ben de çözümünü çok aradım bulamadım. en sonunda o kısmı "1" yapınca google'dan hata gitti

Dostum temayı kurcalamadım ki :) kurduğumdan beri hep böyleydi ve ben de çözümünü çok aradım bulamadım. en sonunda o kısmı "1" yapınca google'dan hata gitti
Dostum temayı yapan kurcalamıştır. :D O alanı 1 yaparsan bütün hepsi sabit olarak 1 görünür. Halbuki o alanın basamaklara göre 1, 2, 3 vs.. şeklinde sıra numarası alması lazım.

poss.JPG

Dostum temayı yapan kurcalamıştır. :D O alanı 1 yaparsan bütün hepsi sabit olarak 1 görünür. Halbuki o alanın basamaklara göre 1, 2, 3 vs.. şeklinde sıra numarası alması lazım.

Ekli dosyayı görüntüle 11902

arg-position="{{ 0 }}" bunu yazdım fakat hala aynı hata devam ediyor , doğrulamada başarısız olmuş?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.