Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Xenforo Google Adsense Etkinleştirmesi

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

mkucuksari

Destek Ekibi
Yönetici
Destek ekibi
SMS onaylı
Forumda benzer bir paylaşım göremediğim için konu açarak ben öğrendiğim 1-2 hususu paylaşım hem de sorumu sorayım istedim.

Eğer ilk defa Google Adsense başvurusunda bulunuyorsak, bize verilen aşağıdakine benzer bir kodu, doğrulama amaçlı olarak sitemizdeki <head> etiketinin hemen sonrasına ilave etmemiz gerekiyor.

Kod:
<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
    google_ad_client: "ca-pub-xxxxxxxxxxxxx",
    enable_page_level_ads: true
  });
</script>

Xenforo'da bu kodu kullandığımız PAGE_CONTAINER şablonundaki <head> etiketi içerisine ilave ediyoruz.

Anladığım kadarı ile başvuru onay sürecinde bu kod yardımı ile sitemiz inceleniyor. Eğer başvuru onaylanırsa, o zaman sitemize özel reklam kodlarını oluşturup, kullanmaya başlayabiliyoruz.

Şimdi sormak istediğim soru :

Ben ilk başvuruyu SMF'de yapmış ve yukarıdaki bağlantı kodunu o zamanlar index.php ilave etmiştim.

Şimdi Xenforo geçişi sonrası Xenforo'da da bu bağlantı kodunu ilave etmeme gerek var mı, yoksa direkt olarak REKLAM kodlarını istediğim yerlere ilave ederek kullanabilir miyim ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eğer daha önce google adsense onayından geçtiyseniz direkt reklam kodlarınızı eklemeniz yeterli.

Çözüm
Bana az önce Google Adsense'den onay maili geldi. Şimdi ne yapmam gerekiyor?

birden fazla tema yüklü ise bütün container lara ekleyecek miyiz yoksa default hangi tema öncelikli ise ona eklesek yeter mi

Konu ile ilgili olmayabilir ama böyle bir şey yapabilirmiyiz ?
Ziyaretçiler ve Belirlediğim üye Grupları Google Adsense'nin Oto reklamını nasıl alabilir ?
Oto Reklamlar sadece Belirlediğim üye gruplarında görünsün.
Ziyaretçi ve Yeni Üye

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.