Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Xenforo geçiyorum bir kaç sorum var

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

SouLW3

xFanatik
Kullanıcı
dün akşam konu açmıştım xenforo mu yoksa vbulletin mi diye sabaha kadar araştırdım herşeyini xenforo kararı aldım umarım doğru karardır, ama aklımda hala bir kaç soru var cevaplarsanız çok sevirinirim eminim bu sorular vbulletinden xenforoya geçicek arkadaşlara kaynak niteliğinde olacaktır :) Şimdiden çok teşekkür ederim

1- Postbit ( vbulletindeki postbit tarzı bir postbit bulabilirmiyim? ( kendim kodlayamıyorum ama editleme yapabilirim)
2- Temada anasayfada sağ tarafda gözüken kaç kişi online, üye sayısı toplam konu sayısı gibi yazan yerleri forumun en altına alabilirmiyim? veya orayı kapatma şansım varmı? aynı vbulletindeki gibi birşey olmasın orada ? ( vbulletin göz alışkanlığı :) )
3- Bir Reklam kodum var javascript bunu konu yazarken konunun içinde indirme linki verdikten sonra hemen altına koyacağım o yüzden konu yazarken text editörden bu kodu eklediğimde konuyu paylaştığımda reklam kodunun çalışması lazım bu mümkün olabilir mi ?
KOD:
Kod:
<script type="text/javascript" src="http://www.reklamtrk.com/ads/install.asp?do=C316EE3A521CD67EC2AF4BCA374EA87DEE585FD1"> </script>

4- Postbitteki veya forumun genelinde herangi bir yerinde gözüken avatarlar hep yuvarlak gözüküyor onu kare yapabilirmiyim ? postbitteki boyutu ( 150x200) olacak şekilde ?

5- Türkçe dil paketi %100 türkçemi acaba yoksa vbulletindeki gibi türkçeleştirilmeyen yerlerde varmı ?
6- Forumda paylaşılan konuları önceden belirlediğim twitter ve facebook hesaplarında otomatik olarak paylaşan bir eklentisi varmı? ( vbulletinde bildiğim kadarıyla yok ama wordpress bu işi çok iyi yapıyor mesela xenforoda varmı ? )
7- vbulletin deki gibi rank koyabiliyormuyuz ?
8- Yorum yazmadan linkleri göstermeme varmı ?
9 - En ideal seo ayarını gösteren bir kaynak varmı ? (vbseo dan dahamı iyi ? )
10- birde şu linteki vbulletin temasına benzer bi temayla karşılaşmadım gördüğünüz bildiğiniz varmı? ( frmbull.com )

şimdilik aklımdakiler bunlar çok teşekkür ederim :) eTiKeT™ eTiKeT™ @netr0n @LaDezs

1. Elbette ancak hali hazırda xende pek postbit yok kendiniz düzenleyebilirsiniz.
2. Bu eklenti ile yapabilirsiniz : XenForo 1 - [bd] widget framework - gelişmiş kenar çubuğu yöneticisi - Türkçe
3. Linkten sonra ekleyeceksiniz anladığım kadar ile ancak bunu yapamazsınız. Fakat bir BBCODE ile olabilir .Örneğin download box bbcode bunun için sizin reklam kodlarınız eklerseniz bu box içinde görünecektir reklamınız.
4. Evet yapabilirsiniz.
5. xenforo admincp yardım alanları yok bu nedenle %99 Türkçe
6. Şu an yok
7. Burda da gördüğünüz gibi evet.
8. Bu eklenti ile evet :XenForo 1 - Hide Hack Sistemi - [Aayush] Hide Hack V1 - Türkçe
9. Seo bence gayet başarılı ve şu kaynaklar kullanılabilir
Kullanım tekniği - XenForo Arama motoru dostu URL'ler - Friendly URLs nasıl kullanılır ?
Kullanım tekniği - XenForo Roto filtesi kullanımı ve örnekleri
10. Bu tarz temalar bulmanız bir zor xenforo için ancak daha güzellerini bulabilirsiniz.

Bir açıklama yapayım eğer bu gibi nedenler ile yazılım değiştirmek istiyorsanız boşuna emek harcamayın derim sonuçta aynı işlemleri vbulletinde de yapabiliyorsunuz o zaman xen geçmek için harcadığınız emeğe yazık derim ben.

Ancak neden xen geçmeliyim derseniz şu konuya bir göz atın Vbulletin mi xenforo mu?
Yani sizin belirttiğiniz nedenler ile yazılım değiştiirlmez bunu belirteyim ben ;)
Bana sorarsanız geçeyim mi diye geç derim ;)...

Çok teşekkür ederim hocam cevalarınız için ve sizden yine vbulletinde olduğu gibi harike bir postbit tasarımı bekliyoruz :) vbulletine damga vurdunuz sıra xende :) birde ben geçiş yapmaktan kastım şaun hali hazırda bir forum sitem yok sıfırdan kuracağım hangisini kursam diye düşünüyorum ama bi yandanda sizin gibi üstadlar xen'e geçtiyse bir sebebi vardır diye düşünüyorum eTiKeT™ eTiKeT™

eTiKeT™ eTiKeT™ merhaba ben dediğiniz eklentiyi kurdum fakat sağ tarafta olan online listesi filan onları kaldıramadım widgetleri sildim ama yine kalkamadı :/

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.