Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Kullanım tekniği XenForo forumumuza "Beğenme" (Dislike)? tepkisi ekleme

dislike.jpg

Selamlar arkadaşlar. Bugün forum projemde çalışırken konu tepkilerinde (reaction) kullanılan sprite görselinde Beğenme (Dislike) görselinin de olduğunu ancak varsayılan olarak oluşturulmadığını fark ettim. Kendim ekledim, eklemek isteyenler için de kısa bir anlatım yapmak istedim.

Bazı forumlarda bu tepki suistimal edilebilir, siz yine de dikkat edin.

Kullandığım çeviri yarım olduğu için ekran görüntüsünde bazı kısımlar İngilizce ama ben yine Türkçe karşılıklarını ve parantez içinde İngilizce karşılıklarını da belirttim.

Öncelikle yönetici panelinde Admincp >> BB Kodu ve içerik >> Tepkiler (Reactions) bölümünü açıyoruz.
Tepki ekle'ye (Add reaction) tıklıyoruz ve kutuları aşağıdaki gibi dolduruyoruz (başlık, metin rengi vs. kişiselleştirilebilir alanları siz kendinize göre değiştirebilirsiniz elbette).

reaction.jpg

Önemli noktalar Resim yerleştirme URL'si (Image replacement URL), Sprite mod'un (Sprite mode) seçili olması, Sprite boyutları (Sprite dimensions), Sprite konumu (Sprite position) ve Arkaplan boyutu (Background size).
  1. Image replacement URL kısmına styles/default/xenforo/reactions/emojione/sprite_sheet_emojione.png ekliyoruz.
  2. Sprite mode'u işaretliyoruz.
  3. Sprite dimensions'taki iki kutuya da 32 giriyoruz.
  4. Sprite position'da ilk kutuya 0, ikinci kutuya -192 giriyoruz ve tepkiyi kaydediyoruz.
  5. Son olarak Background size kutusuna da 100% giriyoruz.

Hepsi bu kadar, bu noktadan sonra artık konulara, profillere gönderilen yorumlarda Beğenme (Dislike) tepkisi de çıkacak. Görüntüleme sırası değeriyle oynayarak sırasını da değiştirebilirsiniz.

Hepinize iyi çalışmalar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Belirtilen yeri 32x32 yapıp kendim 32x32 görsel mi ekleyeceğim

peki bunu üst üstte 16 18 tane nasıl gözterebiliriz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.