Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo Forum Uzun Kullanımda Şişme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ha bu arada şunuda belirteyim dersiniz şimdi denedinizmi ne biliyorsunuz diye... bakın bizler normal bir forum sitesi yöneten insanlarız .. ticari bir sitemiz yok bize sistem farketmez ama biz xenforoyu seçtik onun örneklemesini bile yapmaya gere yok...

bakın ben 4 sene boyunca daynex ile çalıştım sistemlerinde ips phpbb tarzı hizmetleri vardır ve ticari siteler tasarlıyıp müşterilerine özel kodlamalar ile 10 binler 20 binler dolarlar şeklinde yurt dışlarına satarlardı.. ama biz 4 sene içinde gördük'ki güncel olmayan sistemleri ne kadar optimize edersen et .. güncel olan sistemin verimliliğini yakalayamadıgını gördük.. ve daynex bünyesi wordpress ve xenforo tabanlılıga yönelip farklı sprict kodlayarak xenforonun tabanını kullanmaya başladı.. bunu siz ler kimseler bilmez çalışanları ve yazılımcıları bilir. ticari bir iştir..

yani size elinde sonunda yolunuz buraya çıkacak diyorsam bu atarlanma veya tepki degildir.. kesinlikle yolunuz xenforoya çıkacaktır.. güncel bir sistem ve isteklere göre herşeyin mümkün oldugu bir sistem..

dediğim gibi sizin bu sorularınızın asıl muhattapları sunucu firmalarıdır.

Yaklaşık 12 dilde, her dili kullanan bölgesel şirketlerin ortaklığında, kurumsal bir proje için çalışmaktayız. Ne yazık ki Türkiye'yi kapsamıyor bu durum. Aynı zamanda proje, içerisinde bulunan hiçbir yöneticinin "biraz canınız yansın sonra biz ..." samimiyeti ve laubaliliği bulunduramayacağı kurumsallıkta yönetilmek zorunda.

Yaklaşık 12 dilde bölgesel ortaklık yapan kurumsal firmanızın, xenforo Ltd ile iletişime geçecek derecede İngilizcesi yok olacak ki sizler tarafından bizlere yorum atıldı. Bizlerde tecrübelerimizi sizlere aktardık. Burası kurumsal bir firma değil, herkesin her kesimin destek aldığı birbirine yardımcı olduğu bir platform. Siz buna laubalilik dersiniz biz gerçekler deriz. Yanlış bir yazılım tercihi yapmayın diye bu kadar yazı yazıyorum siz saçma sapan yorumlar atıyorsunuz, madem tecrübelerimizden faydalanmak istiyorsunuz o zaman bırakın bu saçma sapan yorumları. Siz ısrarla başka yazılıma geçmek istiyor ve görende diyecek ki anlık 100k hit alacak beyefendi. At gibi şaha kalkıp gidiyorsan gittiğin yolları iyi hatırla sürünerek dönerken lazım olacak tüm detaylar sana diye bir söz vardı onu yaşayın istedim :)

Siz dediniz ki;

Ekimizde güçlü geçmişe sahip yazılımcılar bulunuyor. Proje İngilizce merkezli olacak.

O zaman oturun o güçlü ekiple bir forum yazılımı çıkartın kaynak tüketmeyen :D

Karşısında bulunan kişinin kim olduğunu ve geçmişini bilmeden "sizden çok daha hızlı çalıştırabilirim" diyebilecek kişilerin içerisine giremeyeceği bir proje.

Karşımdaki insan 24 yaşında bir insan, 5-6 sene geriye gitsem en fazla lisede uzun eşek oynadığınız zamana giderim. :D

Bu sebeple, engin bilgileriniz için çok teşekkür ediyorum. İşin matematiğini detayları ile araştırmış olsak da "profesyonel" olarak kullananların görüşünü almayı ummuştuk. Tekrardan teşekkür ediyor ve iyi çalışmalar diliyorum.

Rica ederiz, matematiğim kötüdür diye söylenene çıkarı olan bir iş sun o zaman sen gör matematik dehasını. :D

Hayatınız da başarılar. ;)

Konu kilit.

ha bu arada şunuda belirteyim dersiniz şimdi denedinizmi ne biliyorsunuz diye... bakın bizler normal bir forum sitesi yöneten insanlarız .. ticari bir sitemiz yok bize sistem farketmez ama biz xenforoyu seçtik onun örneklemesini bile yapmaya gere yok...

bakın ben 4 sene boyunca daynex ile çalıştım sistemlerinde ips phpbb tarzı hizmetleri vardır ve ticari siteler tasarlıyıp müşterilerine özel kodlamalar ile 10 binler 20 binler dolarlar şeklinde yurt dışlarına satarlardı.. ama biz 4 sene içinde gördük'ki güncel olmayan sistemleri ne kadar optimize edersen et .. güncel olan sistemin verimliliğini yakalayamadıgını gördük.. ve daynex bünyesi wordpress ve xenforo tabanlılıga yönelip farklı sprict kodlayarak xenforonun tabanını kullanmaya başladı.. bunu siz ler kimseler bilmez çalışanları ve yazılımcıları bilir. ticari bir iştir..

yani size elinde sonunda yolunuz buraya çıkacak diyorsam bu atarlanma veya tepki degildir.. kesinlikle yolunuz xenforoya çıkacaktır.. güncel bir sistem ve isteklere göre herşeyin mümkün oldugu bir sistem..

dediğim gibi sizin bu sorularınızın asıl muhattapları sunucu firmalarıdır.

Bu arkadaşa laf anlatmaya değmez kardeşim, o kadar yazı yazdık anlamamaya programlı. Güçlü geçmişe sahip yazılım ekiplerinin açtığı konu başlığına bak

Xenforo Forum Uzun Kullanımda Şişme​

şişmeden kaynak tüketimine 2 sayfa da geldik.

Yazılımsal terimlerle konuşmaya gelmeye kalksak 100 sayfa yetmez salla gitsin :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.